TheWhiskyExchange.com

Tipy na zajímavé obchody, zkušenosti s nimi, slevové akce, apod.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

TheWhiskyExchange.com

Příspěvek od Nethar »

http://www.thewhiskyexchange.com/

Pokud neseženu nějakou "vzácnější" láhev whisky v českých luzích a hájích, dívám se především na http://www.thewhiskyexchange.com/. Široká nabídka, dobře zabaleno, rychle doručeno. Používají služeb doručovací služby TNT, která vám před doručením zavolá, takže nezapomeňte uvést telefon (já jsem to minule trochu nezvládl bohužel zrovna v době, kdy mi nefungoval zvonek, ale hodná paní z TNT mě nakonec vystopovala přes zlaté stránky či co, to jsem měl naštěstí ještě pevnou linku ;-)). Při objednání se vyplatí podívat se i na jejich momentální akce, kterých je tam skoro stále velké množství a někdy se tam objevují zajímavé cenové i chuťové kousky ;-) Nevýhodou objednání z Velké Británie je samozřejmě vysoké poštovné, na jednu láhev celkem šílenost, ale čím více lahví objednáte, tím je to lepší, za každou další se pak už připočítává jenom menší a menší částka, takže toho vezměte více nebo se domluvte se sousedy ;-)
Shargard

Re: thewhiskyexchange.com

Příspěvek od Shargard »

Mohu jen potvrdit. Mám s nimi jen dobré zkušenosti.
klojM

Re: TheWhiskyExchange.com

Příspěvek od klojM »

Zdravím, pánové, chystám se na thewhiskyexchange něco objednat, kvůli poštovnému opravdu raději více lahví, ale napadá mě, jak to v tomhle případě bude s proclením - to bych docela nerad, aby se pak v závěru cena ještě navýšila jistě o dost nemalé clo. S nakupovaním whisky v zahraničí zatím ještě nemám zkušenost. Díky předem za radu.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: TheWhiskyExchange.com

Příspěvek od Nethar »

Myslím, že to se týká dovozu třeba USA, z Velké Británie se zboží už neproclívá, protože je to v rámci Evropské Unie. Objednávám často a s ničím takovým jsem se aspoň ještě nesetkal. Ale možná to závisí od ceny a od náhody, na to tu máme tuším odbornější osobu, která nám to řekne i s konkrétními paragrafy :-P
Króča

Re: TheWhiskyExchange.com

Příspěvek od Króča »

Sice jsem v zahraničí taky ještě nekupoval,ale myslím že máš plané obavy..mělo by se jednat o shop z UK tudíž v rámci EU (Shengenského prostoru) by to mělo být bez dalších celních poplatků..na 100% ti to ale zodpoví někdo s vlastní zkušeností popř. někdo kdo se v tom proclívání opravdu vyzná;-) jinak buď samořejmě vítán:-)
Króča

Re: TheWhiskyExchange.com

Příspěvek od Króča »

Aha takže někdo s vlastní zkušeností mne už předběhl:-)no jo píšu z mobilu.. teď už jen počkat co na to profík:-D
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: TheWhiskyExchange.com

Příspěvek od Hunter »

Obavy ze cla jsou v rámci Evroupské unie opravdu zbytečné, jedná se o volný pohyb zboží v rámci EU, takže se žádné clo při nákupu z Británie neplatí. Ze států mimo EU se tvrdý alkohol prakticky nakupovat nevyplatí (osvobozený je jen 1 litr alkoholu a alkoholických nápojů o obsahu vyšším než 22 % obj). Aby to nebylo ale tak jednoduché, tak i volný pohyb zboží v rámci EU má určitá omezení, to platí především u zboží podléhajícímu spotřební dani.Vše upravuje zákon 353/2003 Sb. o spotřebních daních.Pro osobní spotřebu si může každý dovážet v rámci EU 10 l lihovin,110 l piva, 20 l meziproduktů (alkoholizované víno, např. portské nebo sherry),90 l vína , z toho u šumivých vín 60 l. Teoreticky by tedy měl nastat problém, pokud bys objednal u TheWhiskyExchange více než 10 litrů whisky, což asi nebudeš. Pokud přece jen ano, tak v praxi je to prakticky nepostižitelné, neboť kde není žalobce, není ani soudce.Leda že by se zdráhali Ti poslat více než 10 litrů přímo z e-shopu z Británie.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
klojM

Re: TheWhiskyExchange.com

Příspěvek od klojM »

Díky moc za info - to mě vlastně nenapadlo, že je to v rámci EU. Objednat přes 10 litrů single maltek by mě sice lákalo, ale asi by mi to trochu narušilo finanční rozpočet :D
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: TheWhiskyExchange.com

Příspěvek od Nethar »

Nevím, jestli to je novinka, ale právě jsem si všiml, že TheWhiskyExchange už taky nabízí vzorky jako MasterOfMalt. Na cenu láhve jsem to raději nepřepočítával, ono tam ty ceny jsou tučné i normálně, ale nabídka je zdá se široká, nejenom v oblasti whisek.
https://www.thewhiskyexchange.com/c/803/samples
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: TheWhiskyExchange.com

Příspěvek od Petr »

Pouze obavy z cla jsou v rámci EU opravdu zbytečné, ale jinak - pozor na slovíčka: "dovézt si" nebo "si nechat poslat". Je nutno si nastudovat určité pasáže platných zákonů o DPH a spotřebních daních, které jsou v daných oblastech stejné v celé EU. Někteří prodejci posílají, někteří ne. Jsou tací, co je ctí a jiní, kterým je to šuma fuk a chovají se podle jiných pravidel - třeba, jak zmíněno výše - není žalobce, není soudce.
Mohl bych tady uvést několik takových i onakých příkladů, ale nechám si je pro sebe. Nicméně je to jedna z věcí, která mne na obchodování s whisky u nás/v EU "hněte" - nerovnost podmínek. Docela by mne zajímalo, jak to mají ošetřeno "přeposílači"v Anglii nebo Německu?
Ještě tady, když už jsem se rozepsal, nadhodím dvě další témata: whisky aukce a vzorky. V Česku ne nebo obtížně řešitelné záležitosti.
:mrgreen:
Odpovědět