TheWhiskyExchange.com

Tipy na zajímavé obchody, zkušenosti s nimi, slevové akce, apod.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: TheWhiskyExchange.com

Příspěvek od nidan »

Nethar píše: 08 led 2018, 07:49 Nevím, jestli to je novinka, ale právě jsem si všiml, že TheWhiskyExchange už taky nabízí vzorky jako MasterOfMalt. Na cenu láhve jsem to raději nepřepočítával, ono tam ty ceny jsou tučné i normálně, ale nabídka je zdá se široká, nejenom v oblasti whisek.
https://www.thewhiskyexchange.com/c/803/samples
maji to uz skoro rok ;)
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: TheWhiskyExchange.com

Příspěvek od nidan »

Petr píše: 08 led 2018, 09:01 Pouze obavy z cla jsou v rámci EU opravdu zbytečné, ale jinak - pozor na slovíčka: "dovézt si" nebo "si nechat poslat". Je nutno si nastudovat určité pasáže platných zákonů o DPH a spotřebních daních, které jsou v daných oblastech stejné v celé EU. Někteří prodejci posílají, někteří ne. Jsou tací, co je ctí a jiní, kterým je to šuma fuk a chovají se podle jiných pravidel - třeba, jak zmíněno výše - není žalobce, není soudce.
Mohl bych tady uvést několik takových i onakých příkladů, ale nechám si je pro sebe. Nicméně je to jedna z věcí, která mne na obchodování s whisky u nás/v EU "hněte" - nerovnost podmínek. Docela by mne zajímalo, jak to mají ošetřeno "přeposílači"v Anglii nebo Německu?
Ještě tady, když už jsem se rozepsal, nadhodím dvě další témata: whisky aukce a vzorky. V Česku ne nebo obtížně řešitelné záležitosti.
:mrgreen:
whisky aukce? no v čechách je jediný aukční portál co za to stojí podle mne Aukro a ty mají prodej alkoholu zakázáno, pokud to tam není zadáno jako sběratelské tak to aukro smaže...

vzorky nevím, ty prodává na stránkách snad jen whiskyshop ne?
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: TheWhiskyExchange.com

Příspěvek od Petr »

Aukro - a to by mně velmi zajímalo, na základě jakého paragrafu to mají zakázáno ?
Podle mne, jelikož se u nás všechno "ošetřuje zákony a vyhláškami systémově" a nesystémové "jevy", které přináší život jsou pak projednávány, ale nedořešeny, úřad/úředník od úřadu/úředníka, neb na kdeco je třeba povolení a svolení. A jestli si někdo myslí, že nejlepší je, v takovém případě, obrátit se o radu nebo výklad na úřad/úředníka "nejvyššího", tak můžu jen vřele doporučit. To si teprve užije! Možná to tak udělali na Aukru a mají vymalováno. :mrgreen:
Většinou je to tak, že neplatí, co není zakázáno, je povoleno. V některých případech se vyplatí risknout a dát na vlastní úsudek a svůj výklad paragrafů (sic) a doufat, že se nenajde ani žalobce, ani soudce. Zahrát si, tak trošku, na partyzána! Je to ale normální?
TWS i jinde, to si formálně koupíš panáka, akorát že do lékovky nebo něčeho podobného, avšak s objemem do 5cl.
Miniatury, k těm se neskutečně protrápili a stále se s nimi trápí akorát Dram Room. Pokud jde o vzorky, své by o tom mohli jistě vyprávět taky ve Vom Fass. Co je nad 5 cl, musí mít totiž kolek.
To není jako na západ od našich hranic, že v "obyčejném" obchodě otevřou láhev, nadělají vzorky a vesele je prodávají a posílají komu a kam je libo!
:hand:
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: TheWhiskyExchange.com

Příspěvek od nidan »

Aukro si myslím že to mají ne dle zákona ale dle vastního rozhodnutí aby měli klid a nemuseli řešit zda si to nekoupí třeba dítě, není to nákej šmejd apod...

Jinak máš samozdřejmě pravdu že je jsme tady papežštější než papež a to co sme si tady udělali je prostě typické čecháčkovství...navíc spousta lidí nechce kvalitní alkohol ale levnou opici...bohužel se tomu přizpůsobuje trh a výsledek je jaký je...ale to je se vším co je v krámech, kupujem ovoce a zeleninu co v německu by nevzali, lidi si radši koupí 30 deka točeňáku, místo aby si za stejný prachy koupili kvalitní šunku ale jen třeba 10 deka, prostě v čr se jede na množství a ne kvalitu....nebo ne, tu by vlastně chtěl každej, ale není ochotnej připlatit a nebo toho nesežrat tolik...nevím kdy z toho český národ vybřehne a kolik to bude generací....

aspoň že tady se pije kvalita :-)
jenik
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 36
Registrován: 13 črc 2017, 08:49

Re: TheWhiskyExchange.com

Příspěvek od jenik »

Nevíte jestli budu při objednání do ČR platit z thewhiskyexchange clo a DPH ještě tady v ČR? Pokud to posílají z EU, tak bych teoreticky neměl ne? Pokud ale z UK, tak nevím jak je to teď s tím Brexitem, víte to někdo?

Chtěl bych objednat Highland Park 25, který mají na eshopu i s poštovným do ČR za cca 10k (350 pounds), pokud bych teda už nic dalšího neplatil. Tady se prodává nejlevněji za 15k.

Díky za případné info.
matus.krizan
New-make
New-make
Příspěvky: 132
Registrován: 29 lis 2017, 13:33
Bydliště: Praha

Re: TheWhiskyExchange.com

Příspěvek od matus.krizan »

jenik píše: 22 led 2018, 13:48 Nevíte jestli budu při objednání do ČR platit z thewhiskyexchange clo a DPH ještě tady v ČR?
Nebudes.
fishmaker
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 25
Registrován: 07 úno 2018, 14:52
Bydliště: kousek od Prahy na sever

Re: TheWhiskyExchange.com

Příspěvek od fishmaker »

objednáno již 2x...a vždy dobře zabalené, celkem, rychlé dodání...poštovné naposledy 5 lahví = necelých 23 liber...nyní to ukazuje "jen" 20 liber poštovný...jako dárek poslali miniaturu Santa Teresa 1796 - ale flašku bych si asi neobjednal
Uživatelský avatar
LuckyLoser
Znalec
Znalec
Příspěvky: 366
Registrován: 09 led 2018, 12:57
Kontaktovat uživatele:

Re: TheWhiskyExchange.com

Příspěvek od LuckyLoser »

Co si myslíte o té vánoční Whisky Exchange láhvi?
https://www.thewhiskyexchange.com/feature/christmasmalt

Máte s tím někdo zkušenost?
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: TheWhiskyExchange.com

Příspěvek od nidan »

já ne, ale prý je to Glenfarclas a tak je to za mne drahé
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: TheWhiskyExchange.com

Příspěvek od LukeD »

Nechce teď někdo z vás něco kupovat z tohoto obchodu? Přemýšlím, že bych u TWE po delší době koupil nějaké lahve. No, a znáte to, dělené poštovné je vždycky nižší. Pokud by se někdo chtěl připojit, dejte vědět.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Odpovědět