Scotland’s Glory Würzburg

Tipy na zajímavé obchody, zkušenosti s nimi, slevové akce, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Scotland’s Glory Würzburg

Příspěvek od xenopus »

Uplynulý prodloužený víkend jsem strávil v bavorském Würzburgu. Co do počtu obyvatel páté největší město Bavorska má zajímavé a fotogenické historické (UNESCO WHS) centrum i vinařské okolí. Když jsem svůj pobyt plánoval, zjišťoval jsem na whiskybase i možnosti „whiskyvyžití“. Jako nejperspektivnější jsem vyhodnotil obchod Scotland's Glory, který mě upoutal svou blízkou polohou autobus/vlak-ovému nádraží, kam jsem měl dorazit, a pak ještě jednou věcí, ale o tom zítra... No a protože do check-inu zbývala po mém příjezdu do města zhruba hodina, jak jinak ji využít než skáknout do výše jmenovaného kšeftu.
Nabídka whisky v zásadě normální – stovky lahví, podstatná část nezávislých plnění (možná to vyznívá jakože nuda, ale kdo v Česku to má...). Co bylo echt příjemné, byla přítomná osoba majitele, Andrease Hofmanna. Stačilo se představit, říct, že si poklábosíme líp v angličtině než němčině – no problem; no a pak všechno plynulo v uvolněném tempu. Pan Andreas je vstřícný, bodrý pán, se kterým se dalo povídat o různých věcech. Postupně třeba prozradil, že jeho vcelku častý daily dram, což může být pro někoho překvapením, je Armorik Double Maturation 46 %. Vážně se mu poté, co mi nalil na ochutnávku cca 1 cl, nedivím (lahev za 33 €). Taky jsem se dověděl, proč C&S Drams pojmenovávají whisky z „neznámé palírny“ The Little Piggy. Dále jsem vyslechl podrobnosti o několika různých whiskyakcích co jsou v okolí (např. Aschaffenburg), na nichž bývá jedním ze „stánkařů“. Ještě jsem koštnul dva minivzorky, z nichž jsem si vybral jeden, co mi za danou cenu stál za celou lahev, a šel se ubytovat.
Během následujících dní jsem minul v centru Würzburgu i jiné obchody, které prodávaly whisk(e)y (z. B. VomFass). Ale z nabídky co stála ve výloze nebo z toho, co jsem viděl v regálech vevnitř prodejny, asi těžko můžu říct, že vášeň pro vodu života je tam obdobná jako právě ve Scotland's Glory. Budete-li někdy ve Würzburgu, už víte, kde se pro nějakou zajímavou lahev ke koupi stavit.
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
evening
New-make
New-make
Příspěvky: 204
Registrován: 19 srp 2014, 22:44
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Scotland’s Glory Würzburg

Příspěvek od evening »

:handgestures-thumbupleft:
[barva][/barva]
Odpovědět