Gold Cock New Make

Tipy na zajímavé obchody, zkušenosti s nimi, slevové akce, apod.
Odpovědět
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Gold Cock New Make

Příspěvek od joy »

Petr KomáreK píše: 20 lis 2020, 19:43 čekal jsem tam švestky, ale nenašel
kde se teda berou v tom Gold Cocku?
ze vzduchu, jak to zraje mezi sudy slivovice?
proč je ale nemá třeba 20letá z 1999?
Hele, jsem překvapen stejně jako ty. Já tedy nějakou peckovitost u 20 zanamenal, ale bylo to docela v pohodě. Tady není vůbec.
Uživatelský avatar
richie
Znalec
Znalec
Příspěvky: 536
Registrován: 26 lis 2013, 19:30
Bydliště: Zlín

Re: Gold Cock New Make

Příspěvek od richie »

V pátek jsem si ve Vizovicích převzal svoji již na jaře domluvenou a nekolika Covidy zhatěnou zásilku 10l Gold Cock New make. Přes počáteční potíže s prosakováním soudku a následných nápravných opatřeních, mám od včerejška úspěšně naplněný soudek, ve kterém loni 1 rok zrála moje slivovice destilovaná roku 2018. Takže aktuálně v ní zraje Gold Cock Peated a bude to Slivovitz ani ne tak finiš, jako celkové zrání. Plánuji tak 1 rok, po půl roce začne průběžná ochutnávka.
Mirek Motyčka
New-make
New-make
Příspěvky: 102
Registrován: 10 lis 2015, 08:41

Re: Gold Cock New Make

Příspěvek od Mirek Motyčka »

přátelé, kamarádi,
kdo tam byl (a že vás bylo :)), tak ví, že slivovice je tam kapka proti tomu kolik je tam whisky. Tedy rozhodně švestky, které většina lidí v naší whisky cítí nejsou od slivovice, kterou děláme. Já osobně si myslím, že svou roli sehrává placebo efekt :) a potom dřevo, protože s výjimkou experimentů jako rye whisky nemáme nic v bourbonových sudech, ale jen v evropském zimním dubu. Ale protože jsem člověk od přírody zvídavý, mám totožný destilát z let 2017 a dál uložen ve stejném okamžiku jak do našich sudů, tak do exbourbon sudů. Tak si pojďme říct, že se tomu věděcky zavěnujeme na Whiskyfestivalu, ten už se snad na jaro uskutečnit bude moci!
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2008
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Gold Cock New Make

Příspěvek od Kobalt »

Ještě jsem ty svoje newmaky ani neviděl, a už se jeden prodává na facebooku :roll:
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Gold Cock New Make

Příspěvek od joy »

Tak vykuci a smelinari se vzdy najdou. Navic si mysli, ze limitka, ze to streli za tezky prachy. Za kolik to ten chytrak nabizi?

Odesláno z mého SM-A310F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Gold Cock New Make

Příspěvek od Nethar »

Kobalt píše: 26 lis 2020, 08:29 Ještě jsem ty svoje newmaky ani neviděl, a už se jeden prodává na facebooku :roll:
Klidně s odkazem, ať vidíme.
Já jsem vám to říkal s mauriciem :-)
Jaa(c)
New-make
New-make
Příspěvky: 57
Registrován: 23 led 2016, 16:22

Re: Gold Cock New Make

Příspěvek od Jaa(c) »

Včera mi to mělo konečně dorazit, ale místo toho mi volali z depa, že ten balík rozbili a posílaj ho zpátky :( Tak snad to nebudu muset nakonec kupovat na facebooku :D
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2008
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Gold Cock New Make

Příspěvek od Kobalt »

Nabídka už je pryč :D Cenu nepsal, takže je otázka jestli to byl překupník nebo mu opravdu jedna láhev přebývala, co si kamarád rozmyslel. Neznám ho a to jméno mi nic neříkalo...

Já na balík pořád čekám. Podle Jelínků od nich odešel už minulý týden, ale od pošty zatím ani zmínka. A trackování balíku nehlásí nic... Docela ráh bych ho tu měl alespoň do vánoc, když už ne do prosince :D
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
Petr KomáreK
Znalec
Znalec
Příspěvky: 668
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Gold Cock New Make

Příspěvek od Petr KomáreK »

Mirek Motyčka píše: 25 lis 2020, 21:39 Tedy rozhodně švestky, které většina lidí v naší whisky cítí nejsou od slivovice, kterou děláme. Já osobně si myslím, že svou roli sehrává placebo efekt :)
patřím k těm, kteří tam švestky hodně cítí
vliv slivovice je spíše domněnka
o placebo efektu nejsem přesvědčen, protože jsem je tam cítil i při mé první ochutnávce nové whisky, když jsem ji porovnával se staršími
ale můžeme být ovlivněný

zkusím jeden test - vybral jsem pár lidí jako zkušební vzorek, dostanou slepý vzorek a budu od nich chtít jejich dojmy a tak aby se vzájemně neovlivňovali
někteří mají zkušenosti se single malt whisky, někteří ne
GC předpokládám neznají

výsledek napíšu, ať bude jakýkoliv :)

budu si sem psát mezipoznámky
ochutnávají se 8y a 10y

zatím 2 testy
RK - smrdí to alkoholově, trochu o sladkosti a medu, kdybych nevěděla, že je to whisky, tak bych tipovala slivovici
LJ - smrdí to alkoholově, tvrdej moc nepiju

ještě jich pár bude, jen díky době se tu různě střídáme
Naposledy upravil(a) Petr KomáreK dne 27 lis 2020, 11:21, celkem upraveno 1 x.
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Gold Cock New Make

Příspěvek od joy »

To jsem Petre zvedavy, kazdopadne tu peckovitost/svestkovitost proste v tom Gold Cocku taky citim a nejsem sam, co tak v okoli pozoruji a to i od lidi, kteri doposud Gold Cocka neznali a ja jim nalil, tak svestkovitost tam citili taky.
Ja zas nevim, jak bych mohl byt ovlivnen, protoze mam dojem, ze do doby, nez vysel prvni Gold Cock, tak jsem od Jelinka nic nemel a prvni jiny destilat z Vizovic jsem mel tak pred rokem, dvema, pokud nebudu pocitat cervenyho Gold Cocka, ale v nem svestkovitost neni, pokud si pamatuji dobre.

Odesláno z mého SM-A310F pomocí Tapatalk

Odpovědět