Gold Cock New Make

Tipy na zajímavé obchody, zkušenosti s nimi, slevové akce, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Gold Cock New Make

Příspěvek od nidan »

však já jsme švestky cítil v new make od HP nebo Dornoch, v Springanku jsou meruňky, myslím že to je spíš v new make...jen kouřový new make to skryje ale pak jdou ppm dolu a charakter new make ne a švestky se deou nahoru :)

proto říkám, Mirku vydej nepeated newmake :D
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Gold Cock New Make

Příspěvek od joy »

Ja jsem taky pro. Mirku, popremyslej o tom.

Odesláno z mého SM-A310F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2008
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Gold Cock New Make

Příspěvek od Kobalt »

Tak je to konečně tady :D Před pár minutama jsem převzal balík. Teď ještě aklimatizovat na pokojovou teplotu a až bude padla tak padne :D
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
Petr KomáreK
Znalec
Znalec
Příspěvky: 668
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Gold Cock New Make

Příspěvek od Petr KomáreK »

Tak uzavírám test na téma Gold Cock 8y a 10y vs švestky

Celkem bylo 6 lidí, kteří to zkoušeli a já
Dostali ochutnat 8letou a 10letou, nevěděli co pijou a snažil jsem se z nich dostat co cítí, co jim to připomíná, ...

1 odpověd byla - kdybych nevěděla, že je to whisky, tak bych tipovala slivovici
nikdo z ostatních slivovici ani švestky nenadhodil
když jsem jim pak řekl, jakou vůni řešíme, tak 2 mi tam ty švestky taky našly, zbytek (3) prohlásil, že rozhodně ne
takže 5 ze 6 tam výraznou vůni švestek nemělo

já jsem ochutnával s nima (4x) a musím říct, že jsem tam ty švestky neměl ani jednou, tedy ne natolik výrazné, jak si je pamatuju
najdu je tam, když delší dobu hledám, ale uznávám, že to už ovlivňuju sám sebe
Nemám je tam ani teď, znovu jsem ji v klidu přeochutnával, také v rámci porovnání se včerejší online degustací.

Za tím, že jsem tam švestky měl, tak jak popisuju u svých starších poznámek si stojím. Ani jsem nevěděl, co tam mám čekat.
U desetileté byly velmi výrazné, po nalití do skleničky z nově otevřené láhve jsem je cítil ze skleničky i na větší vzdálenost.
Teď už tam nejsou. Z láhve bylo něco málo upito, několikrát z ní bylo nalejváno a cca rok uběhl od doby, kdy jsem ji koupil.
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2008
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Gold Cock New Make

Příspěvek od Kobalt »

U 10 yo jsem teď při degustaci cítíl hlavně broskve. Sušené broskve v jogurtové čokoládě :D
A u tříletého peated (49 i CS) tam byla opět ta krásná lesovost, jehličí a jehličnany.
Tu slivovicovost cítím nejvíc asi u těch starších kousků :think:

PS: já teď budu na pár lidech testovat new make, tak jsem zvědavý kdo tam ucítí to tropické ovoce.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Gold Cock New Make

Příspěvek od nidan »

no tydle testy na lidech co nepijou whisky jsou sice pěkná věc ale podle mne absolutně k ničemu ... prostě ty lidi nemají slovník stejnej jako mi a tak si nerozumíme ... ano cítí tam spoustu věcí a pojmenujou je podle toho co jim asociuje z dětství, třeba jako děti ani švestky neměli, nejedli, atd. u nás na jihu čech se třeba švestka v zahradě vidí celkem zřídkakdy, stejně jako meruňky nebo broskve a proto jako dítě jsem měl meruňky jednou za rok když dovezla teta přepravku z moravy, půl se vyházelo protože tekly a zbytek se musel sežrat za den :lol:
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2008
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Gold Cock New Make

Příspěvek od Kobalt »

ale oni whisky pijí, jen to nejsou degustátoři a nemají ten slovníček.

Nevím jak moc reprezenzuješ jižní čechy, u nás prarodiče slivku měli, oni měli těch různých stromů víc, ale postupně to všechno odumřelo a už se nenahrazovalo.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
Petr KomáreK
Znalec
Znalec
Příspěvky: 668
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Gold Cock New Make

Příspěvek od Petr KomáreK »

Se dvěma z toho občas whisky degustuju a bavíme se o vůních a chutích
Jasně, že bez tréninku tam nenajdou slabší tóny bez upozornění, někdy vůbec
Ale výrazné tóny najde většina lidí, těžší je pak pro ně je pojmenovat
Proto jsem je nechal udělat si svůj názor a pak jim řekl o co jde, včetně těch švestek (taky si občas musím pomoct, že zpětně koukám k ostatním, když tam mám něco jasného, ale nedaří se mi najít to správné pojmenování)

potvrdili Mirkovo tvrzení, že tam švestky nejsou (což ovšem při další přeochutnávce potvrzuji také)
ale stejně si stojím za tím, že tam byly
neplánuji ale kupovat další láhev jen pro ověření teorie, že tam jsou jen určitou dobu po otevření nové láhve a pak působením čerstvého vzduchu postupně vymizí
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1696
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Gold Cock New Make

Příspěvek od lalos »

Já měl paradoxně u Gold Cocku švestky nejvíc u 12yo v zelené bedně, která neměla s Jelínkem nic společného. Ale na druhou stranu všechny kouřovky, co mají, tak tam mám výrazně jehličí, šišky, pryskyřici.
Naposledy upravil(a) lalos dne 15 pro 2020, 07:44, celkem upraveno 1 x.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
matus.krizan
New-make
New-make
Příspěvky: 132
Registrován: 29 lis 2017, 13:33
Bydliště: Praha

Re: Gold Cock New Make

Příspěvek od matus.krizan »

Prikladam skusenosti s domacim nakladanim do dreva, resp. v mojom pripade nalozenie dreva do whisky :)

Po dvoch tyzdnoch trosku mizne ta ovocnost a je omnoho viac citit dym/raselina. Z malych vzoriek zatial vyhravaju drevene kocky z ex-whisky sudu. Ex-rioja drevena kocka dodala velmi pekny nos, ale az prilis taninovu chut. Oloroso a PX vzorky ochutnam zajtra

Pre zaujimavost, borbon kocky mam v pomere 3,6g dreva na 200ml new make.
Odpovědět