Whizovice whisky work shop

Setkání milovníků whisky, festivaly, ochutnávky, přednášky, ... (nikoliv slevové akce)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fileta
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1805
Registrován: 15 čer 2015, 14:47
Bydliště: Litovel

Re: Whizovice whisky work shop

Příspěvek od Fileta »

Taky mám dotaz. Jde někde koupit GC skleničky na fotce?
Mirek Motyčka
New-make
New-make
Příspěvky: 102
Registrován: 10 lis 2015, 08:41

Re: Whizovice whisky work shop

Příspěvek od Mirek Motyčka »

joy píše:A kolik ze ppm?

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk
A to je docela ftipné, zatím jsme v Česku nenašli laboratoř, která by to uměla stanovit správně. Nicméně vycházíme z toho, že v minulosti se nakuřoval slad ve Sladovně Bruntál pomocí 13 "koleček" rašeliny na jednu várku sladu a teď se použilo na stejné množství sladu 34 "koleček". "Kolečka" jsou stejná jako vždycky :)
Mirek Motyčka
New-make
New-make
Příspěvky: 102
Registrován: 10 lis 2015, 08:41

Re: Whizovice whisky work shop

Příspěvek od Mirek Motyčka »

Fileta píše:Taky mám dotaz. Jde někde koupit GC skleničky na fotce?
hmm, myslím, že je neprodáváme, ale určitě by to šlo, jsou balené po šesti, a k prodeji by mohly být v prodejně v Brně...
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Whizovice whisky work shop

Příspěvek od Jerry1 »

A prodejna Brno potvrzuje.
zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: Whizovice whisky work shop

Příspěvek od zombice »

No já si myslím, že paní profesorka Hajšlová, resp. lidi od ní by to určitě dokázali, ale taky si to nechají patřičně zaplatit :-) Jestli chcete, můžu na tu metodiku mrknout a pak se domluvíme jestli to zvládnu nebo ne ;-)
Króča

Re: Whizovice whisky work shop

Příspěvek od Króča »

To jsou mi skvělé kohoutí zprávy :clap: Jen tak dále a už se těším(e) na vyzrálou verzi :dance:
Mirek Motyčka
New-make
New-make
Příspěvky: 102
Registrován: 10 lis 2015, 08:41

Re: Whizovice whisky work shop

Příspěvek od Mirek Motyčka »

zombice píše:No já si myslím, že paní profesorka Hajšlová, resp. lidi od ní by to určitě dokázali, ale taky si to nechají patřičně zaplatit :-) Jestli chcete, můžu na tu metodiku mrknout a pak se domluvíme jestli to zvládnu nebo ne ;-)
budu velice rád, sem s tím :)
bohužel laboratoře, které jsme oslovili to měří enviromentální metodou, která pro potraviny není vhodná, a eurofins jako opravdu velká laboratoř to měří od 50 PPM nahoru, a to se obávám, že tam jsme se nedostali :)
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Whizovice whisky work shop

Příspěvek od Radek »

Už vidím zombu jak objednává vzorky na vykalibrování měřící soupravy.... 10 litrů Laproaigu, 10 litrů Ardbegu, 10 litrů Lagavulinu, 5 litrů Octomorky a 1 litr Curiositas :whistle:
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: RE: Re: Whizovice whisky work shop

Příspěvek od salam15 »

Radek píše:Už vidím zombu jak objednává vzorky na vykalibrování měřící soupravy.... 10 litrů Laproaigu, 10 litrů Ardbegu, 10 litrů Lagavulinu, 5 litrů Octomorky a 1 litr Curiositas :whistle:
A naúčtuje to Jelínkovi jako náklady spojené se zjištěním peatiness :D
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Mirek Motyčka
New-make
New-make
Příspěvky: 102
Registrován: 10 lis 2015, 08:41

Re: Whizovice whisky work shop

Příspěvek od Mirek Motyčka »

mám tady rychlou akci, dopisuju anglický text na krabici do které v následujících letech bude Gold Cock balen, tzn. text je univerzální a popis konkrétního plnění bude na lahvi uvnitř. pomůže mi někdo ověřit, že v tom zase nemáme chyby?

The Gold Cock Whisky's history began to be written in 1969. In this year the very first malted barley began to be prepared in the malting house in city Bruntal and distilled in Těšetice distillery near city Olomouc. Here the new make was also filled into casks and stored for maturation. Gold Cock Whisky appeared in bottles for the first time in 1973. After years of communism and long privatization Gold Cock Whisky was on the verge of extinction. In the year 2006, all stocks of matured single malt whiskies, production technologies and trademarks were purchased by the company RUDOLF JELINEK, the traditional producer of fruit distillates from Vizovice. In the same year all casks were moved from Těšetice to Vizovice to start new history of whisky production in Moravia. Although much has changed, we never change what makes our whisky as it is – spring’s two-row barley from Moravia, malt from malt house in Bruntal with very traditional way of drying and casks only from the European winter oak coopered by Moravian coopers.

mimochodem, při dalším samostudiu rozkrýváme další a další detaily, a ukazuje se, že ty tolikrát vzývané Dolany u Olomouce byly místem toliko lahvování Gold Cocku a celá výroba od destilace přes zrání po ředění a případně míchání probíhala v Těšeticích, kde se takto využívaly prostory zrušeného velkého pivovaru, který za první republiky vařil prý nejlepší pivo na Moravě... v ležáckých sklepech potom našly místo právě sudy na GC...

díky za názory, jestli je to takto anglicky OK :)
Odpovědět