Volba whisky roku - diskuze

Setkání milovníků whisky, festivaly, ochutnávky, přednášky, ... (nikoliv slevové akce)
Odpovědět
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od nidan »

ale stejně je vtipné pozorovat jak ti co spolu asi nejčastěji pojíjejí se vzájemně ovlivňují...
Nejpodobněji hlasovali:
Nidan - zombice
Nethar - salam
josé - xenopus
:D :D :D
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od Nethar »

Jj, to byla před pár dny moje reakce, když jsem to viděl poprve - kdo s kým chodí chlastat, ti mají podobné hlasování. Kosinová podobnost značí chlastací kluby ;-) Sice je pravda, že to vypovídá i o tom, že mají podobný vkus, protože není náhoda, že z whisky festivalu vybere hodně lidí stejnou flašku jako top, ale v takovémhle malém počtu je to i dost o tom, kdo se s kým vidí a že ty vzorku spolu zrovna sdílí. Proto i ty žebříčky nejsou úplně můj sen (to víte, já ty body asi nemám rád ve všech podobách). Sdílená horší flaška v nich překonává lepší, kterou si někdo syslí. Ve Whisky roku nejlepší Amrut Spectrum, to je asi zasloužené právě kvůli tomu festivalu (i když je to prostě dobrá flaška, ke které mělo náhodou přístup víc lidí najednou z hlasujících, zatímco jiné stejně dobré si sdíleli v menších skupinkách). Ale druhé místo ten Caperdonich, to je už prostě náhodička (i když je naprosto skvělý a kam se hrabe Spectrum ;-)), že jsem ji sdílel, zatímco třetí Aberlour Ultimo s nikým nesdílel ;-) Takže jo, je to pěkné a má to nějakou vypovídací hodnotu, ale nesmí se to brát moc vážně, to by nás musely být stovky a ne 20 nebo kolik. Já to beru jako krásné každoroční pokochání nad samostatnými žebříčky dobrých whisek a hlavně zavzpomínání právě na ty různé akce a whisky, co nějak uvízly v paměti.
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Re: Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od xenopus »

Neměl jsem dosud čas podrobněji projíždět, ale už jenom za to, že to existuje, děkuji!
:arrow: nidan: třeba s bráchou popíjím spíš výjimečně - u nás je to tedy spíš tím, že máme od sebe navzájem vzorky ze stejných lahví nebo na různých akcích ochutnáme tytéž věci/vezmeme si tytéž vzorky. Ale co se týče preference chutí, tak jsme na tom poměrně odlišně. Budu si muset doplnit vzdělání o výpočtu té kozinové podobnosti... :think:
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od nidan »

jasný ale prostě nejakým způspbem jste ovlivnění ;)
Uživatelský avatar
Fileta
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1805
Registrován: 15 čer 2015, 14:47
Bydliště: Litovel

Re: Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od Fileta »

Nethar píše: 06 pro 2017, 09:57 Prý web nefunguje v Internet Exploreru (Windows 7).
Tak prý 2016 funguje a 2017 ne, takže by to měla být asi jenom nějaká drobnost.
V počítači se mi zobrazí rok 2016, ale ne rok 2017. V mobilu se mi nezobrazí rok 2016 ani 2017 :mrgreen:
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od Nethar »

Tipuju Microsoft Explorer a mobil Blackberry ;-) (chovám se jako běžná technická podpora)
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od nidan »

a já tipuju že to máš rozbitý :D :D :D
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od Nethar »

Zkoušels to vypnout a zapnout? :-)
Senoy
Znalec
Znalec
Příspěvky: 492
Registrován: 18 úno 2013, 14:25
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od Senoy »

Děkuji za zpracování. Když koukám na výsledky, napadá mě otázka, zda se neuvažuje o zařazení SMWS jako samostatného okénka či masterclass na Whisky festivalu? Chápu, že konkrétní lahve jsou limited, ale možnost seznámit se s touto společností prostřednictvím lidí (nebo jednotlivce), kteří s ní mají vlastní zkušenosti "naživo" je určitě zajímavé. Sudovky jdou na dračku a podle vysokých hodnocení ve Whisky roku by to byla dobrá volba :think:
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od Nethar »

Loni byl člověk od nich na WLP.
Námět to je určitě zajímavý, ale je to jenom obyčejný independent bottler :-) Těžko se tomu u nás někdo věnuje nějak systematicky, spíš co jsem slyšel, tak tomu lidi zbytečně propadnou. Co se mě osobně týče, tak si o nich něco rád kdyžtak poslechnu, protože už jsem to dost omezil poslední dobou.
smws.jpg
Odpovědět