Volba whisky roku - diskuze

Setkání milovníků whisky, festivaly, ochutnávky, přednášky, ... (nikoliv slevové akce)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od Nethar »

Předchozí ročník 2013: http://whisky.nethar.cz/whiskyRoku2013/
Zadání: http://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic ... 145#p11438

Zatím jsem nad tím extra nepřemýšlel, ale řekl bych, že s formátem loňského roku jsem byl velmi spokojený a teď takto z fleku mě žádné změny nenapadají. Nicméně popřemýšlejme o tom. Do vyhlášení ještě více jak dva měsíce, takže do začátku hlasování máme z toho asi polovinu, za tu dobu můžeme něco vymyslet.
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Volba whisky roku 2014 - diskuze

Příspěvek od Radek »

No.... mě se loňský formát taky líbil, ale přiznám se že letos mam trochu problém s těma nejmladšíma... nějak na nic nemůžu nikde narazit. Je to jen můj problém?
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
sandrider
Znalec
Znalec
Příspěvky: 658
Registrován: 04 zář 2011, 14:08

Re: Volba whisky roku 2014 - diskuze

Příspěvek od sandrider »

Koukám, že loni jsem měl v kategorii 9 a méně jen Glendronach Octarine. A ta už se nestáčí - asi budu muset koupit lahev do zásoby dokud se dá ještě sehnat. V téhle kategorii je výběr celkem slušný, ale většina je od independent bottlers, které sem nikdo nevozí takže jedině koupit ze zahraničních eshopů. Kromě toho, že by člověk musel kupovat naslepo, je tu i vysoké poštovné a často i vyšší cena (ve srovnání s osvědčenými oficiálními plněními). Vypadá to tedy, že ani letos tuhle kategorii moc neobsadím.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba whisky roku 2014 - diskuze

Příspěvek od Nethar »

No ja predpokladam, ze ani tak moc toho asi nebudu mit ani v te nejstarsi kategorii, ze vzorku vyhlasuju jen nerad. Ale neco se snad najde. A to vite, ne kazdy se chlubi mladou whisky jako zacinajici palirny, ty osvedcene z toho radsi udelaji NAS, coz predpokladam bude rok od roku nacpanejsi kategorie.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Volba whisky roku 2014 - diskuze

Příspěvek od Hunter »

A to já si naopak ze vzorků vyhlásím vítěze rád. Za prvé se vzhledem k cenám zejména u starších plnění k celé lahvi ani nedostanu, takže vzorky na/z festivalu jsou jediná šance, jak takové skvosty ochutnat a za druhé, ještě se mi nikdy nestalo, když jsem měl vzorek, který mě nadchl a později, při zakoupení celé lahve že bych zjistil, že mi to najednou chutnat/vonět přestalo.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba whisky roku 2014 - diskuze

Příspěvek od joy »

Uz to, Nethare, smudlam, asi tyden. Snad uz to bude. Jak to je s lahvi, kterou nejsem schopen dohledat na WB?
(reakce na dnesni text u whisky roku 2014).

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba whisky roku 2014 - diskuze

Příspěvek od Nethar »

Když není na WB, tak není. Napiš co nejpřesnější určení a bude to bez odkazu.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Volba whisky roku 2014 - diskuze

Příspěvek od Hunter »

Tak mám odesláno a večer se můžu s čistým štítem vrhnout do ochutnávek pro rok 2015 :D
Nebyla to sranda, v některých kategoriích to bylo velmi vyrovnané, pak jsem dával přednost celé lahvi před vzorkem, poté chuť měla větší význam než vůně, v jednom případě ani to nepomohlo a rozhodly větší sympatie.
Udělal jsem jednu drobnou inovaci, absolutního vítěze už znovu nedávám na první místo ve své kategorii, a tím dostane prostor ještě další whisky, která by jinak skončila zapomenutá na čtvrtém místě.
Už se těším na vyhlášení a vaše favority, to bude počtení!
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba whisky roku 2014 - diskuze

Příspěvek od Marvin »

Poslušně hlásím, že mám taky odesláno. A u rumů to moje hlasování letos ani není žebříček, jako spíš 3 nejlepší zástupci různých stylů (a pořadí je dle mé preference stylů).
A protože mi bylo líto některých kandidátů, kteří nepostoupili do finále, tak ty držitele bramborových medailí za některé kategorie aspoň uvedu zde:
Skotsko single malt 10 až 16 let
Arran 1998 Premium Single Sherry Cask

Skotsko single malt 17 a více let
Tomatin 25 yo

Skotsko single malt bez udání stáří
Tullibardine Banyuls Finish

- všechno solidní kousky, ale do první trojice se nakonec neprobojovaly
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba whisky roku 2014 - diskuze

Příspěvek od Nethar »

5 dní do konce, zatím máme devět účastníků, tak ostatní - šup šup :-) Nějak teď moc nestíhám, ale dodatečně jsem vám to všem potvrdil a dokud budu mít trochu času, tak to snad zítra honem zpracuju, než se nahrnou další. V případě nějakých nejasností v kategoriích se ozvu, ale tato anketa je velmi tolerantní a záleží na vás, jak to pojmete ;-) Komu jsem nepotvrdil a přitom jste poslali (stejně tak do budoucna, kdyby něco), od toho mi žebříčky nepřišly, tak se ozvěte znovu.
Odpovědět