Volba whisky roku - diskuze

Setkání milovníků whisky, festivaly, ochutnávky, přednášky, ... (nikoliv slevové akce)
Odpovědět
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od salam15 »

Já píšu dnes večer
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od Nethar »

Tak si zkontrolujte, že se na vás nezapomnělo:

Fileta
josé
joy
lalos
Marvin
Nethar
nidan
richie
salam15
Senoy
Walter
xenopus
zyki
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od joy »

Kde je k certu Hunter a Jerry?

Odesláno z mého SM-A310F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od nidan »

zombici taky nikde nevidím :shock:
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od Hunter »

Mně se nelíbila už ta minulá WR, v té změněné podobě, tak jsem se na to letos už vykašlal.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od Nethar »

Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1095
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od Walter »

Děkuju Netharovi za zpracování ankety Whisky roku 2020. Rád jsem se podíval, co komu letos zachutnalo. :) Zároveň se omlouvám, ve dvou případech jsem poslal název whisky s chybou ve jméně. Místo "Johnnie" Walker dvakrát "Johnny" Walker (Green Label 15 yo, Gold Label 18 yo).
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od nidan »

škoda že tak málo lidí hlasovalo
taky Netharovi díky moc, po tomdle fiasku se nedivím že se mu do toho moc nechce...
Uživatelský avatar
spyna
Znalec
Znalec
Příspěvky: 778
Registrován: 15 bře 2016, 10:37
Bydliště: České Budějovice

Re: Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od spyna »

Se bez mučení přiznám, že od chvíle, kdy se výrazně ořezaly kategorie a nejsou k dispozici souhrny, už mi stejně jako Hunterovi ta anketa nedává úplně smysl. Jednoznančně najvíc mi pak chybí samostatná kategorie "whisky roku bez rozlišení". Navíc letošní rok pro mě byl díky fakt divnému jaru a absenci festivalů na rozmanitost whisky celkem chudý a vybírat z takového vzorku se mi prostě nechtělo.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od Nethar »

Tak to je úhel pohledu. Mně by se taky víc líbila anketa přeplněná žebříčky, ale má to svá ale. Už se nechci moc rozkecávat, psal jsem to mnohokrát. Přijde mi, že když je těch kategorií tolik, že jsem z každé měl tři whisky, tak je tam pokud nejsou vysloveně hnusné pak dám, takže je to taková předváděčka co jsem vše se odvážil ochutnat z Irska a co jsem vše měl nad 25 let, apod. Chápu, že je to těžší, ale jeden společný žebříček pak má pro mě mnohem větší váhu než číst si znova seznam všech whisek, co se tu ten rok stejně objevily.

Co se týká hromadných žebříčků napříč uživateli, ty mi naprosto nedávají smysl, na to nás je málo. Když si dá pár lidí výbornou whisky, tak stejně v celkovém souhrnu zapadne proti relativně dobré whisky, kterou si dal ten rok každý, protože to prostě byla celkem povedená novinka třeba na festivalu, která každého lákala.

Ale jak jsem začal, je to úhel pohledu, když to máte radši, já proti tomu určitě nic nemám, však je to stejně jen takové naše hraní. Jen neumím udělat tak pěkné webové stránky, takže to musí udělat někdo za mě, budu rád, když to zase někdo jako dříve Jakub příště převezme. A že když se pak některý rok ty žebříčky zveřejnily a po týdnu se ozvala jedna bouřlivá reakce typu "v kategorii Irsko je překlep", to úplně motivační taky nebylo.
Odpovědět