Rumfest

Setkání milovníků whisky, festivaly, ochutnávky, přednášky, ... (nikoliv slevové akce)
Odpovědět
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Re: Rumfest

Příspěvek od josé » 29 kvě 2017, 23:36

mahdi píše:
28 kvě 2017, 21:06
Na rumaku uz vidim naky CDI SC, muzete nahodit zakladni charakteristiku, co jste zkouseli na rum festu (pripadne prirovnat k Plantation/jinym znackam, rumratings zatim taky o SC mlci)?
na rumfestu jsem měl od nich jen jeden - Jamaica 12 Long Pond - recenzi jsem právě nahrál. ze zbylého výběru jsem nakoupil 5 velkých vzorků a ty přechutnám někdy v budoucnu spolu s Hunterem na další naší mafiánské seanci. takže nemohu osobní zkušeností zatím více sloužit.
každopádně by se mělo by jednat o single casky. něco je v sudové síle, něco ředěné. neměly by být doslazovány ani filtrovány za studena. bohulibý trend nedávné doby ve snaze odlišit se od mainstreamové produkce. oficiální degustační poznámky k jednotlivým lahvím lze najít v katalogu na jejich stránkách http://compagniedesindesrum.com/collection/
přeji šťastnou ruku při výběru.
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

AK86CZE
New-make
New-make

Příspěvek od AK86CZE » 30 kvě 2017, 08:05

Zdravím, zde jsou recenzovány CDI a další zajímavé rumy http://thelonecaner.com

mahdi
New-make
New-make

Příspěvek od mahdi » 30 kvě 2017, 16:32

Diky Jose, zrovna tu Jamajku jsem objednal :) ... vcera jsme si prosel vsechny CS co jsou na rumaku vs. stranky vyrobce, velky palec hore, ze maji tak podrobne rozepsanou vuni/chut/dojezd. Uvidime.

Kobalt
Znalec
Znalec

Příspěvek od Kobalt » 17 kvě 2018, 08:22

Tak už se to blíží. Já svoji účast plánuji opět od začátku, příchod vidím mezi 12:55 a 13:10.
Nevíte jestli je funkční pěší část železničního mostu ze Smíchova na Vyšehrad?
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

tornado
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od tornado » 17 kvě 2018, 09:27

S tím mostem netuším. Účast plánuji taky od začátku, je potřeba efektivně využít čas, kdy u stánků není plno.

matus.krizan
New-make
New-make

Příspěvek od matus.krizan » 17 kvě 2018, 11:01

Kobalt píše:
17 kvě 2018, 08:22
Nevíte jestli je funkční pěší část železničního mostu ze Smíchova na Vyšehrad?
V sobotu nebola. Premava zdarma lodka, ale intervaly su myslim 15 minut a ludi vela.

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 18 kvě 2018, 18:53

dám si někde oběd a dorazím též hned na otvíračku v jednu. lze ještě někoho dalšího očekávat? třeba na účastnické foto.
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Kobalt
Znalec
Znalec

Příspěvek od Kobalt » 21 kvě 2018, 14:30

Akce hodně podobná loňsku, přednášky jsem letos nechal běžet bez své účasti. Na místě jsem toho zas tolik neochutnal ale o to víc toho mám na domácí zpracování. Taky jsem si pořídil láhev Companěro Panama. Potkal jsem i šéfa od 1423 a prý zrovna dodělali seznam pro letošní adventní kalendář a bude 24 rumů z 24 různých zemí. Kromě čistých rumů bych řekl že přibylo i koktejlů. Zajímavé byli třeba "prvorepublikové" od Božkova. A také se objevil Mezcal a prý i nová láhev 12* Metaxy.
Projížďka lodičkou přes Vltavu byla ze Smíchova v pohodě ale při cestě na vlak už tak ne, vypadalo to že si spousta lidí plete přívoz s vyhlídkovou jízdou.
DSC00537 – kopie.JPG
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

tornado
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od tornado » 21 kvě 2018, 16:19

Celkem podařená akce. Za sebe bych dodal následující. Přednášky jsem si dal 2, obě v podání zábavného černouška Iana Burrella. Nejvíc mě pobavil svojí teorií, že v Karibiku je asi 3x větší andělská daň než ve Skotsku, takže Karibský rum, který leží 8 let v sudu je vlastně starší než 8 YO skotská whisky :clap: Na místě jsem ochutnal jen minivzorečky během přednášek a jeden kousek, který mi prémiově nabídli u stánku po té, co jsem si navzorkoval jejich kompletní nabídku. Pokud jde o vzorečky, doma jsem napočítal 92 naplněných lahviček, což je zatím můj osobní rekord. Přítomnost mezcalu mě docela překvapila, s touto kategorií zatím nemám vůbec žádnou zkušenost. Ale člověk se musí neustále vzdělávat, tak jsem navzorkoval všech 6 kusů co tam měli. Pár následujících týdnů se asi doma nudit nebudu.

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 21 kvě 2018, 18:59

tornado píše:
21 kvě 2018, 16:19
Celkem podařená akce. Za sebe bych dodal následující. Přednášky jsem si dal 2, obě v podání zábavného černouška Iana Burrella. Nejvíc mě pobavil svojí teorií, že v Karibiku je asi 3x větší andělská daň než ve Skotsku, takže Karibský rum, který leží 8 let v sudu je vlastně starší než 8 YO skotská whisky :clap: Na místě jsem ochutnal jen minivzorečky během přednášek a jeden kousek, který mi prémiově nabídli u stánku po té, co jsem si navzorkoval jejich kompletní nabídku. Pokud jde o vzorečky, doma jsem napočítal 92 naplněných lahviček, což je zatím můj osobní rekord. Přítomnost mezcalu mě docela překvapila, s touto kategorií zatím nemám vůbec žádnou zkušenost. Ale člověk se musí neustále vzdělávat, tak jsem navzorkoval všech 6 kusů co tam měli. Pár následujících týdnů se asi doma nudit nebudu.
92? to máš k sobě nějaké negry? :shock: :shock:

Odpovědět