Online degustace

Setkání milovníků whisky, festivaly, ochutnávky, přednášky, ... (nikoliv slevové akce)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Online degustace

Příspěvek od Nethar »

(...rozdělené téma)
...my s Hunterem online degustace děláme už hrozně dávno, používáme Skype, ale je pravda, že jsme tam jenom my dva a žádní diváci :lol:
Tak trochu mě při psaní tohohle příspěvku napadlo, že nějakou online degustaci jen tak pár lidí z fóra třeba přes Google+, kam se může aktivně připojit víc lidí, bychom si mohli taky udělat. Víte, jako že bychom pak mohli pít z domů, objednávat z eshopů a vůbec nevycházet ven :lol:
Uživatelský avatar
roth
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 47
Registrován: 23 dub 2016, 12:50
Bydliště: Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Re: Online degustace

Příspěvek od roth »

Taki si pamatuji online uceni na vyskou a pri tom se poradali degustace...taktez se Skypem....
Takze za mne vyborny napad!
Lze pouzit jine aplikace nez SKYPE....

http://www.freemake.com/blog/top-video- ... 25-people/

Pokud se mohu podilet/prihlasit...budu rad...
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Online degustace

Příspěvek od Nethar »

Tak Skype je asi nejjednodušší, to má většina lidí, případně ten Google+ hromadný call, protože Google účet má asi taky skoro každý normální člověk (zdravím ajfouňáky), ale to už je technický detail, šlo by to udělat jakkoliv.

Tak že bychom dali nějakou hromadnou online degustaci diskuzního fóra? Šel by ještě někdo do toho, jsou zájemci? Třeba na zkoušku - zatím nevím přesně, jak by to probíhalo, jestli bychom se i snažili pít stejné či podobné whisky, apod., ale prostě proč chodit do hospody, když se dá pít doma u počítače online, že ;-)
Může tam mít nějaký zájemce mocnou whisky přednášku, ale spíš to prostě bude jenom takové fórové posezení bez cíle, jenom milá ztráta času :-) Třeba jednou měsíčně. V podstatě se z toho dá dělat i záznam a mlsně se na to pak můžou dívat ostatní... Zájemci a nápady sem...
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Online degustace

Příspěvek od Radek »

No, já bych do toho (sranda muší bejt) šel.
Naposledy upravil(a) Radek dne 29 zář 2016, 11:51, celkem upraveno 1 x.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
roth
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 47
Registrován: 23 dub 2016, 12:50
Bydliště: Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Re: Online degustace

Příspěvek od roth »

Posilam par napadu na inspiraci:

http://whiskycast.com/whiskycast-virtual-tastings/

https://whisky-discovery.blogspot.de/20 ... ing-2.html

Osobne se prikladnim k podobnemu napadu jako na discoveru...
hromadneho koupe 4-5ti lahvi...rozlit do 0.2 dc a rozposlat na adresy...a pak nasledne usporadat skype....
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Online degustace

Příspěvek od Nethar »

Pro začátek bych to vzal bez organizace, prostě kdo se přihlásí, ten se přihlásí, zkusíme jak to bude fungovat s kvalitnou přenosu technicky a tak vůbec a můžeme domluvit co dál. Každý bude něco pít a může o tom říct ostatním a inspirovat je. Radek má rád tu srandu, takže něco zatancuje, řekne pár vtipů, dal bych mu celkový prostor tak kolem dvou až tří hodin, nic velkého :-)
A do budoucna se tam můžeme domluvit, jak to pojmout, jestli to nějak víc organizovat, pokud si to někdo bude chtít vzít na starost, a tak. Jednak tam bude nelegální prodej alkoholu :-) a druhak tomu jednomu "nebožákovi" asi ty flašky budou dost zbývat, pokud se nás nepřihlásí moc. Takže nevím, jak tohle bude reálné, i když samozřejmě pít všichni to samé je ideální.
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Online degustace

Příspěvek od Radek »

Já bych to moc neorganizoval.... jen vyblokovat přenosový pásma, najít vhodný termín a téma degustace.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Online degustace

Příspěvek od J.K.Ch »

Rothův nápad s rozposláním vzorku se mi líbí, ale šel bych do toho až po Nethnarově navrhované zkušební s vlastními vzorky.
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Online degustace

Příspěvek od Radek »

Zrovna tomu rozposílání vzorků bych se rád vyhnul....
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Online degustace

Příspěvek od Nethar »

Mně se to pravda taky moc nezdá, spíš že se mi to nezdá moc reálné, ale co já vím, třeba to může skvěle fungovat. Každopádně já to v tomhle směru organizovat nechci. Domluvme to tedy až podle toho, kdo se zúčastní a jaké budou nápady a jak to bude fungovat a tak vůbec. První bude zkušební, každý si připraví jeden až sto vzorků a prostě jen tak posedíme.

Zde si vyberte vhodné datum: http://doodle.com/poll/bz28688zhurwcu3b

Můžete si vybrat
Ano - hodí se mi
Ne - nemůžu
(Ano) - no kdyžtak to půjde, ale radši bych jindy

Termín s nejvíc hlasy bude vybrán, v případě shody vybere termín odborná porota, jejímž jsem členem. Čas jsem dal 20:30, aby to nebylo moc pozdě ani brzo. Ok?
Odpovědět