Whisky & Genuss Messe Dresden

Setkání milovníků whisky, festivaly, ochutnávky, přednášky, ... (nikoliv slevové akce)
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Re: Whisky & Genuss Messe Dresden

Příspěvek od josé » 26 srp 2019, 10:54

vidím to na nedělní výlet.
wgm2019.jpg
wgm2019.jpg (56.85 KiB) Zobrazeno 1245 x
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Re: Whisky & Genuss Messe Dresden

Příspěvek od josé » 16 říj 2019, 10:11

trochu se zpožděním rychlý report z letošního ročníku. v neděli 29.9.2019 jsme s xenopem opět zavítali do nedalekých Drážďan. moje třetí návštěva této akce. obecné informace jsou stejné jako v minulých ročnících - místo, vstup 10E/den, sklenička a brožurka, neděle 11-18 hodin. veletržní formát - v hale stánky jednotlivých vystavovatelů. ti se moc oproti předchozím ročníkům nemění, z nových si vybavuju SMWS, jinak známé firmy. leckde si nás pamatují, což je fajn, člověk si hned připadá jako doma mezi známými.
letos jsem zapracoval na přípravě a udělal si soupis novinek ve whisky světě, abych věděl, po čem se pídit. tady mi posloužil hlavně server poznejwhisky.cz - díky! něco jsme přechutnali na místě. více jsme navzorkovali na dlouhé zimní večery. 40 lahviček bylo dle očekávání stejně málo.
na co se podařilo natrefit?
- u LVMH Ardbeg 19 Thraigh Bhan a Drum, Quinta Ruban 14
- německá Glina nahradila doteď hranaté placaté lahve za válcové s plastickým obtiskem ruky majitele. rozhodně originální. nová žitná ze sherry sudu.
- Diageo příjemně překvapilo širším sortimentem. Taliskery za přijatelné ceny (30yo za 12€, 25/8 a 18/5), už se těším na slepé testování doma. travel retail Lagavulin 10. dokonce několik letošních Distlillery Exclusive lahvování - Caol Ila, Talisker, Clynelish.
- oblíbená Anam-h-alba, několik nových lahví. nakonec jsem si koupil jejich reprezentativní sadu se šesti vzorky a ušetřil si odlévání.
- Mackmyra - novou AI neměli, prý dorazí do Německa až za týden. navzorkovány novinky Appelblom, Vintersol, Vinterglod, Gruvguld. příjemný pokec.
- příjemný pokec též u Säntis malt. i nějaké podpultové zboží se nám do sklenky dostalo. Pinot Noir finish.
- HP Valfather
- Big Peat CHE 2019 stejně jako vloni koupena celá lahev. jako poděkování za nákup dvě skleničky i vzorek na doma.
- nová trojice Tomatin Cu Bocanu byla přítomna, byla v plánu, ale už na ni nedošlo.
oproti loňsku výrazně přibylo rumů. nechal jsem je jaksi mimo svůj zájem, jsme tu kvůli whisky, no ne? beztak šlo hlavně o známé značky jako třeba Zacapa, Abuelo, Brugal, CDI, takže nuda. zaujal pouze Velier Royal Navy Tiger Shark. jinak u Plantation měli 5 letošních SC, ale na vzorkování mi nezbyly lahvičky. beztak se zase třeba složíme na rozlití celých lahví jako na jaře.
masterclassy byly, ale neabsolvovali jsme. několik jich bylo formou okružní jízdy ve speciální vyhlídkové tramvaji.
nic jsem nefotil, jen lahve a etikety. odkazuji na pořadatelský FB (lze prohlížet i bez registrace)
za mne opět spokojenost a příští rok jistě zas.
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Odpovědět