Whisky Festival 2019

Setkání milovníků whisky, festivaly, ochutnávky, přednášky, ... (nikoliv slevové akce)
Odpovědět
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2803
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Whisky Festival 2019

Příspěvek od josé »

ten čas tak letí. jak jsem si nádherně a dosyta letošní whiskyfestival v Morávce užil, o to větší následoval šok po návratu do reality. jednoměsíční zahlcení neodložitelnými pracovními povinnostmi a souvisejícím vyčerpávajícím stresem konečně poněkud opadlo a z napůl cesty k Chocholouškovi se konečně vracím i ke svým zálibám a normálnímu životu.
pro mne byl letošní ročník už šestou návštěvou této skvělé rodinné akce. obvyklé chvalozpěvy opět zaslouženě patří hlavně celému pořadatelskému týmu za elán a obětavé osobní nasazení. na baru bylo rozhodně z čeho vybírat, navíc spousta novinek. skvělé! jen za dva dny se to všechno prostě přechutnat všechno nedá, 70 vzorků na doma to jistí. bar byl samozřejmě středobodem všeho dění. navíc doprovodný program. kdo měl zájem, mohl se dozvědět něco na masterclass, koupit či vydražit celou lahev. ani po roce těšení se na nadmíru chutný haggis jsme s veškerou snahou tu poslední várnici stejnak nedojedli. jsem rád, že opět došlo na má slova a že jít hned po zahájení jako první do fronty, je zbytečná hysterie.
doufám, že StudioFranc již brzy najde chvíli a nahraje sem na fórum alespoň společné účastnické foto. díky mu za krásné placky a všem členům fóra za ochotu k účasti na focení.
ale ať ve spokojeném mručení a pochvalném poplácávání po ramenou neusneme na vavřínech. si neodpustím a vytáhnu opět jednu malou výtku. šlo by na sklenky (glencairny případně jiné) krom loga nechat nasekat i cejchy 2cl/4cl? na německých festivalech to je samozřejmá záležitost. speciální odměřovací nalévátko na každou lahev v tomto počtu samozřejmě nepřipadá v úvahu. ne, že bych byl nějak moc cimprlich (když jsem schopnej si užít i slivky z masterclass, že?), ale v rámci zpřesnění vědeckého bádání nad vzorkem mi prostě odlivkové panáky kontaminované mixem vody s desítkami kapiček předchozích nalévaných whiskek (často rašelinných) prostě vadí. a to ještě klika, že je vůbec vyplachujete. u některých stánků na WLP nebo Rumfestu mě občas hodně svrbí dlaň. hlídat při nalévání z lahve rysku na odlivce nebo přímo na sklence je pro obsluhu baru stejně složitý úkol, ne?
každopádně příjemná setkání se starými kamarády a nová seznámení, řeči nad sklenkou, pohoda a klídek mi daly zapomenou na uspěchané všední dny. do dalšího ročníku už jen 11 měsíců. naštěstí zásoba vzorků, lahví a další whisky akce to čekání krásně rozptýlí. díky!
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Whisky Festival 2019

Příspěvek od nidan »

prosím jaké dvě bunny byly na festivalu, nějak špatně jsem si popsal vzorkovnici :oops:
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Re: Whisky Festival 2019

Příspěvek od xenopus »

„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Whisky Festival 2019

Příspěvek od nidan »

díky chyběl mi ten An Cladach ;)
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Whisky Festival 2019

Příspěvek od Petr »

Re: Whisky Festival 2019
od josé » 25 kvě 2019, 12:26
... ale ať ve spokojeném mručení a pochvalném poplácávání po ramenou neusneme na vavřínech. si neodpustím a vytáhnu opět jednu malou výtku. šlo by na sklenky (glencairny případně jiné) krom loga nechat nasekat i cejchy 2cl/4cl? na německých festivalech to je samozřejmá záležitost. speciální odměřovací nalévátko na každou lahev v tomto počtu samozřejmě nepřipadá v úvahu. ne, že bych byl nějak moc cimprlich (když jsem schopnej si užít i slivky z masterclass, že?), ale v rámci zpřesnění vědeckého bádání nad vzorkem mi prostě odlivkové panáky kontaminované mixem vody s desítkami kapiček předchozích nalévaných whiskek (často rašelinných) prostě vadí. a to ještě klika, že je vůbec vyplachujete. u některých stánků na WLP nebo Rumfestu mě občas hodně svrbí dlaň. hlídat při nalévání z lahve rysku na odlivce nebo přímo na sklence je pro obsluhu baru stejně složitý úkol, ne?
José, připomínce zcela rozumím, sám rozlišuji - popíjet nebo degustovat. Někteří ještě chlastají, nicméně ale:
- Rysky na "festivalovém" Glencairnu nevidím moc schůdné. Mám zkušenost s běžnými - některé nabízím "holé či čisté", některé v provedení "pagoda", kde ty rysky jsou. V drtivé většině je zájem o prvně jmenované. Z toho dedukuji, že spoustě návštěvníků by rysky zřejmě "nevoněly"? Navíc, nikdy jsem se do hloubky nezajímal, jaká jsou technologie/přípravky při dodatečných úpravách na sklenkách pískováním nebo tiskem. Laicky, logo může být umístěno, řekněme kdekoliv. Myslím tím jednou níže, jednou výše. S ryskami je to jiná ....
- Nabízím proto, pro těch pár detailistů na festivalu (bez špetky hanlivosti - sám si sklo vždy před degustováním jiného panáka vyplachuji dvakrát až třikrát, když popíjím, tak na to tolik nedbám), zapůjčení Glencairnů s ryskami, které si budou sami vyplachovat a na konci je vrátí pořadatelům.
- No a s "hlídáním rysky"= hladiny, vlastně nalévaného objemu, když budu i v tomto ohledu "pinktlich" má rovněž svoje úskalí. Je to mnohem snadnější a přesnější na skleněné odměrce, než na Glencairnu. Abych neošidil ani se neokrádal.
- Když tady tak odpovídám a vymýšlím, jak na to, přijde mi, že nejpraktičtější by vlastně mohlo být přikoupit další krabičku skleněných odměrek, ty zapůjčit přátelům vzorkovačům, a je to .......
Mají si, na svůj "standard" vyplachovat, k tomu účelu upravený "vzorkovací" Glencairn nebo odměrku? To už je fuk! Co?
:hand:
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Whisky Festival 2019

Příspěvek od joy »

To je moc fajn vymysleny s tema odmerkama, Petre.
Uživatelský avatar
Fileta
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1805
Registrován: 15 čer 2015, 14:47
Bydliště: Litovel

Re: Whisky Festival 2019

Příspěvek od Fileta »

45 fotek z mojí návštěvy Amrutu, které jsem už nestihl promítnout na letošní M4.
https://uloz.to/!SOPQq5SY829x/amrut-photos-zip
Snad přijatelná kvalita - foceno starým mobilem, kvůli objemu dat "resized".
Uživatelský avatar
StudioFranc
Znalec
Znalec
Příspěvky: 292
Registrován: 17 led 2017, 22:47
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Whisky Festival 2019

Příspěvek od StudioFranc »

Galerie WF 2019:

Kód: Vybrat vše

https://studiofranc.cz/wf2019/
Hola hou, s obrovskou omluvou za zdržení, posílám fotky z WF 2019.
Sešlo se mi toho nějak víc, změna hlavního zaměstnání, školení, záběh do nových věcí a k tomu trocha rodinných nesrovnalostí.
Snad si hezky připomenete a s odstupem zavzpomínáte na další ročník této super akce. :-)

Obrázek
Uživatelský avatar
Fileta
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1805
Registrován: 15 čer 2015, 14:47
Bydliště: Litovel

Re: Whisky Festival 2019

Příspěvek od Fileta »

Díky moc :handgestures-thumbupright:
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Whisky Festival 2019

Příspěvek od Nethar »

Ať všechny problémy, jestli nějaké zbývají, brzy zažehnáš a vyřešíš! Díky moc za fotky, zavzpomínal jsem a už by to teda chtělo zase duben ;-)
Odpovědět