Novinky & degustace @ Whiskey Bar, který neexistuje

Setkání milovníků whisky, festivaly, ochutnávky, přednášky, ... (nikoliv slevové akce)
nobynoblhoch
Znalec
Znalec
Příspěvky: 363
Registrován: 13 říj 2017, 10:57

Re: Novinky & degustace @ Whiskey Bar, který neexistuje

Příspěvek od nobynoblhoch »

Škoda,jsem mimo Brno. Ale můj soukromý tip...co je staré to je lepší. Respektive nové lahve jsou tak průměrné a chuťově nezávadné,ze to může byt jen a jen lepší....právě medituji nad laphroaig 10 , prostě ten posun k průměrnosti je děsivý....z dezinfekčního monstra se stal slabší ardbeg ten
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Novinky & degustace @ Whiskey Bar, který neexistuje

Příspěvek od LukeD »

Tak včera nakonec 11 lidí a všichni nadšení a nadmíru spokojeni, za což jsem rád. Poloslepá degustace evidentně zaujala. Zajímavé bylo i tipování, který z vzorků je starší: vycházelo to tak cca 50:50. Někteří se trefili dvakrát, někteří jen jednou. Možná tam byl i někdo, kdo se netrefil ani jednou, ale o tom nevím. ;)

Nicméně to jsem původně napsat nechtěl. Na displeji máme opět novou lahev, tentokrát tu, kterou jsme tam už kdysi zpočátku měli na dopití po Whisky festivalu, a sice Benriach 18yo Latada. Tak kdyby měl někdo chuť si ji připomenout, jste kdykoli vítáni.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
nobynoblhoch
Znalec
Znalec
Příspěvky: 363
Registrován: 13 říj 2017, 10:57

Re: Novinky & degustace @ Whiskey Bar, který neexistuje

Příspěvek od nobynoblhoch »

A celkové ohodnocení chuti?
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Novinky & degustace @ Whiskey Bar, který neexistuje

Příspěvek od LukeD »

Nejsem si jist, jestli úplně rozumím tvé otázce. Nicméně předpokládám, že se to týká srovnání těch starých vs nových. Já dostával od kolegy panáky také naslepo a musím říct, že ty ze 70., resp. 80 let mi daleko více a intenzivněji voněly a i chuť byla plnější a výraznější, méně alkoholová (ačkoli měly starší shodně o 3 % navíc). Přičemž osobně jsem vnímal větší rozdíl mezi jednotlivými Glenfiddich než mezi JW Black Label. (Ale já u toho na rozdíl od ostatních pracoval a ani zdaleka jsem se degustování nevěnoval tak intenzivně - zbytky vzorků jsem pak ještě poskytl kolegům, přičemž jeden mi řekl, že ho více bavil ten starší JW BL, aniž by věděl, který je který.) Někteří naopak tu lehčí chuť přisuzovali delšímu pobytu v lahvi a tudíž jako starší ze dvou označovali chybně to současné plnění, co jsem tak měl možnost se s některými bavit.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
nobynoblhoch
Znalec
Znalec
Příspěvky: 363
Registrován: 13 říj 2017, 10:57

Re: Novinky & degustace @ Whiskey Bar, který neexistuje

Příspěvek od nobynoblhoch »

Super. Díky za odpověď. Otázku jsi pochopil i když jsem se nevyjádřil přesně.
Odpovědět