Rum Love Festiwal Wroclaw

Setkání milovníků whisky, festivaly, ochutnávky, přednášky, ... (nikoliv slevové akce)
Odpovědět
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Rum Love Festiwal Wroclaw

Příspěvek od josé » 09 čer 2019, 16:56

rumlove.jpg
rumlove.jpg (22.52 KiB) Zobrazeno 209 x
dvoudenní rumová akce u polských sousedů. letos 7.-8. června se konal již třetí ročník a já mohl být u toho. kamarád měl v tento termín náhodou (na osud nevěřím) cestu právě do Wroclawi, takže nebylo dlouhých rozhodování. v pátek jsem nebyl jen v sobotu. otvírací hodiny od 12 do 20 hodin. akce se konala v jednom pavilonu na výstavišti ve veletržním formátu, 32 jednotlivých stánků prodejců a dovozců. dalo se vyjít ven na zaplocenou terasu, kde bylo nějaké grilování, kafe, kokosové ořechy, lehátka, slunečníky.
vstupné 80 zl. v ceně byl program s místem na poznámky, 10 zl v žetonech sklenička na nožce moje oblíbená Libbey tasting glass s logem festivalu a bez cejchů. k tomu šňůrka na krk. ta byly avizována a proto jsem svůj "věšák" nechal doma a pak trpce zalitoval, protože ten jejich bylo akorát na šňůře s karabinkou silonové očko a liščí smyčka okolo nožky sklenky. že se sklenka nemusí držet v ruce jako fajn, ale už vůbec nedrží svisle natož nalitá. napůl cesty k dokolnalosti. na stáncích se za 2cl panáky platilo festivalovými plastovými žetony - býlý za 5 a černý za 10 zl. ty nejobyčejnější rumy měli tu a tam zadarmo, ale to zkoušet nechceš. proto obvyklé cenovky 5 nebo 10 za panáka a pak po násobcích pěti do výšin u raritnějších věcí. nějaké řízené degustace během odpoledne byly, ale nic mne nazaujalo natolik, abych vůbec začal zjišťovat rezervace. aktivní polštinou nevládnu a s domluvou v angličtině jsem nikde nenarazil na jediný problém.
sortimentem značek průnik s pražským rumfestem tak 30%. nechyběli globální hráči jako Appleton, Plantation, Abuelo, Botucal, Jeremy, Papa, Dictador, Saint James, Havana, Maderas, Zacapa. Pak tu bylo spousta značek, co se v Praze nevidí např: 1423 S.B.S., Habitation Velier, Caroni, Kill Devil, West Indies Rum & Cane. dále dva stánky jen a pouze cachasa a tím jsem byl a nakonec vlastně zůstal naprosto nepolíben. mimo můj zájem šly tradičně i míchané drinky s ledem a brčkem nebo doutníky.
pár vzorkovniček jsem naplnil, mít víc, naplnil bych všechno. 13 přechutnal na místě. že by si někdo jiný psal poznámky jsem nezaznamenal. lidí akorát, srovnatelně s Prahou. ve výstavní hale free wifi. neustále doplňovaná voda v karafách na vyplachování sklenek na každém stánku a malé petky na pití volně k dispozici. nalévání rumu z lahví přímo do sklenky, odměřování od oka. všechny lahve šlo zakoupit ve festivalovém shopu provozovaném organizátorem. jednu jsem si nakonec dovezl. platba kartou samozřejmostí jak za lahve tak za nákup žetonů.
od akce jsem moc nečekal a nakonec jsem byl příjemně překvapen. nebýt spolujízdy, určitě bych se do Vratislavi sám nevypravil. další ročník bude 19.-20.6.2020.
fotky a další informace hledejte nejlépe na oficiálních kanálech:
https://rumlovefestiwal.com/
https://www.facebook.com/rumlovefestiwal/
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Odpovědět