Hodnocení online masterclassů Whisky festivalu 2021

Setkání milovníků whisky, festivaly, ochutnávky, přednášky, ... (nikoliv slevové akce)
Odpovědět
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení online masterclassů Whisky festivalu 2021

Příspěvek od joy »

Pokud k tomu muzu take neco rici, tak netusim, jestli poradi whisky M5 daval dohromady Petr nebo dlouhovlase duo, kazdopadne zaradit vekem i silou batch 4 pred Rye nebyl uplne stastny napad. Chapu, ze byl asi ucel pokusit se pripit si s nejlepsi whisky s Billym, ale ten 8% sesup u druheho vzorku a k tomu velka vyraznost prvniho vzorku zapricinila to, ze zaprve Rye u vsech propadla vice, nez bylo nutne a ja navic nevedel, cim si proplachnout hubu, abych aspon trosku tusil, o cem druhy vzorek je.
Jinak nejak souhlasim, ze to bylo nekonzistentni, misty nudne a obcas s informacemi, u kterych jsem uplne nepochopil, proc jsou zminovane (sherry). Ale vzhledem k tomu, ze to asi kluci delali poprve a taky proto, ze vim, jak je tezke mluvit pred lidmi, tak jsem to nejak zkousnul.
Zbytek jsem nevidel, takze az se na to podivam se zaznamu, dam vedet.
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Hodnocení online masterclassů Whisky festivalu 2021

Příspěvek od LukeD »

Nethar píše: 03 kvě 2021, 17:26 Mirka je na fóru, nebo M5 duo? Ani nevím...
Jo, pardon, moje chyba. Jsem si v ten moment neuvědomil, že Mirka tu vlastně taktéž není.

K těm - tebou výše zmíněným - podložkám bych jen podotkl, že jsem vůbec nevěděl, že budou k dispozici, tudíž mne ani nenapadlo, že mám udávat pořadí vzorků, resp. jsem k tomu nebyl vyzván. Každopádně rozhodně ponaučení pro příště. A díky za tu výtku/poznámku.

Podobně jsem třeba řešil to, že jsou u dvou mých vzorků v online objednávkovém formuláři chybně procenta. Chtěl jsem to iniciativně opravovat, jenže mi bylo řečeno, ať to neřeším. Nato se ovšem nejenže chybně dostala na štítky pro lahvičky (kde jsem je pak musel opravovat ručně), ale nakonec myslím i na ty zmiňované podložky. Kdybych to byl býval věděl, tak bych sakra trval na tom, ať to opraví.

Suma sumárum, ono to celé bylo šité poměrně dost horkou jehlou. Lahvičky přišly na poslední chvíli, dvě single cask Glenallachie Petr přivezl z celnice doslova za 5 minut 12, nebýt mého pozorného oka, tak má polovina lidí v M5 Glenallachie CS batch 3 namísto batch 4 a problémy byly i s některými odeslanými balíčky (chybně zadaná tel. čísla a podobně). Takže ve výsledku si myslím, že to vzhledem k výše uvedenému nakonec ještě dopadlo docela pěkně. 8-)
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Hodnocení online masterclassů Whisky festivalu 2021

Příspěvek od LukeD »

joy píše: 03 kvě 2021, 21:53 Jinak nejak souhlasim, ze to bylo nekonzistentni, misty nudne a obcas s informacemi, u kterych jsem uplne nepochopil, proc jsou zminovane (sherry). Ale vzhledem k tomu, ze to asi kluci delali poprve a taky proto, ze vim, jak je tezke mluvit pred lidmi, tak jsem to nejak zkousnul.
Zbytek jsem nevidel, takze az se na to podivam se zaznamu, dam vedet.
S tou sherry je to velice jednoduché. Jakub nedávno absolvoval placácké školení v Baru který neexistuje, je toho plný a chtěl to sdílet, když jinak asi neměl moc co jiného říct. Že to tam působilo jako pěst na oko, je pak nasnadě.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
Petr KomáreK
Znalec
Znalec
Příspěvky: 668
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení online masterclassů Whisky festivalu 2021

Příspěvek od Petr KomáreK »

pro mě starého (nemoderního) - co znamená slovo: "indie/indies" ?
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Hodnocení online masterclassů Whisky festivalu 2021

Příspěvek od LukeD »

Petře, indie znamená v hudební branži nezávislý, tj. v tomto ohledu je to přeneseně používáno pro označení nezávislých stáčíren. ;)
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Hodnocení online masterclassů Whisky festivalu 2021

Příspěvek od nidan »

Luke myslím že to není z hudební branže ale prostě ze slova independent ;)
Uživatelský avatar
Petr KomáreK
Znalec
Znalec
Příspěvky: 668
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení online masterclassů Whisky festivalu 2021

Příspěvek od Petr KomáreK »

děkuji
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Hodnocení online masterclassů Whisky festivalu 2021

Příspěvek od LukeD »

nidan píše: 03 kvě 2021, 22:29 Luke myslím že to není z hudební branže ale prostě ze slova independent ;)
Tak jinak a speciálně pro tebe: já to znám z hudební branže. A vím, že je to zkrácené independent. ;)
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení online masterclassů Whisky festivalu 2021

Příspěvek od Mirek »

Hm...já nevím, co to je "hudební branže" a "zkrácené"...my na Moravě nezkracujeme. :mrgreen:
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1093
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Hodnocení online masterclassů Whisky festivalu 2021

Příspěvek od Walter »

Zúčastnil jsem se zde notně propírané M5. Představu o tom, jak může či má vypadat úspěšná masterclass, mám. Tentokrát ale neměl hlavní slovo učitel/mistr, nýbrž studenti. Učitel/mistr jen dohlížel. Tak bylo toto setkání i představené, nečekal jsem nic jiného. M5 jsem si užil v poklidu, k dispozici jsem měl 5 vzorků whisky. Na všech jsem si pochutnal, navíc to bylo mé první setkání s GlenAllachie. V průběhu se dokonce připojil vzácný zahraniční host, což bylo víc než milé; vlastně se mimo jiné jednalo o velké vyznamenání pro pořadatele. To je nutné docenit. Já jsem se bavil, odpočíval, sledoval jak ty mladé kluky, tak i toho zkušeného pána vedle nich, popřípadě občasné příspěvky od dalších zúčastněných.
Odpovědět