GOLDCOCK okénko Whiskyfestival 16.10.2021

Setkání milovníků whisky, festivaly, ochutnávky, přednášky, ... (nikoliv slevové akce)
Mirek Motyčka
New-make
New-make
Příspěvky: 102
Registrován: 10 lis 2015, 08:41

GOLDCOCK okénko Whiskyfestival 16.10.2021

Příspěvek od Mirek Motyčka »

Přátelé, kamarádi,
protože někteří byli na mém okénku, a mohli by z toho mít nakonec informační okno, tak zde je základní popis ochutnávaných vzorků:
GOLDCOCK 2014 PLANTATION FINISH
V roce 2014 jsme whisky destilovali poprvé od roku 2008 a tak je toto plnění nejvíce příslibem toho, jak bude GOLDCOCK vypadat v budoucnosti. A protože se nám nejvíc osvědčilo ověřování v praxi, začínáme zkoušet ročník 2014 „na lidech“. V tomto případě jde o finish v sudu po rumu, kdy je to celkově druhý finish po rumu v řadě GOLDCOCK a tentokrát dozrával více než deset měsíců v ex-bourbon sudu po rumu Plantation. Prvních šest let ležel v repasovaném sudu původně z Dolan. Už před finishem šlo o výraznou whisky, nyní ještě dotaženou ještě víc do sladka, ovocna a samozřejmě s rumovým závěrem.

GOLDCOCK 2008 VOC PÁLAVA FINISH pro NETHAR FORUM
Deset let Nethar fóra si zaslouží oslavit,a my jsme moc rádi, že k oslavě si návštěvníci tohoto největšího whisky fóra vybrali právě GOLDCOCK. Jako základ posloužil ročník 2008, který ležel do roku 2019 v sudu, poté rok v nerezovém tanku, a nakonec dostal báječnou příležitost si poležet pět měsíců v sudu po ryzlinku vlašském z tratě Perná od Vinselekt Michlovský. Jde o sud z francouzského dubu, ve kterém dozrávaly tři ročníky ryzlinku po dobu celkem čtyř let. Typicky ovocný charakter naší whisky tak dostává další rozměr díky vínu, které jej doplňuje o bylinkové, květinové tóny.

GOLDCOCK 2008 SLIVOVITZ FINISH pro Fajne whiskaře
Spojení toho nejlepšího, co kdy, kdo vydestiloval, slivovice a whisky. Prvních dvanáct let strávila tato whisky v repasovaném sudu z Dolan, a poté se přesunula na necelého půl roku do sudu, který ač původně po whisky, už více než deset let hostí slivovice, v tomto případě šlo o slivovici z odrůdy Stanley z roku 2010. Protože slivovice se do dřeva sudu umí „zažrat“ hluboko, stačil poměrně krátký finish k tomu, že tahle whisky ve vůni na první dobrou opravdu řadě lidí může připomínat spíš ovocnou pálenku. Ale v chuti už je jasně patrný ovocný charakter GOLDCOCKu, a v suchém závěru dominuje jednoznačně sladová whisky.

GOLDCOCK 2008 CHARDONNAY FINISH pro BLACK STUFF BAR
Další z řady spoluprací s olomouckým BLACK STUFF barem, a opět sud po víně. A jde o první sud po bílém víně, do kterého jsme naplnili naši whisky. Ve věku krásných dvanácti let jsme přečerpali jeden sud ročníku 2008 do sudu po Chardonnay a nechali jej tam dozrávat více než 14 měsíců. Jde o sud z bednářství Mercier, z francouzského dubu a Chardonnay, které hostil před GOLDCOCKem bylo z vinařství Spielberg. Na konci je hodně silná, suchá whisky s výraznou stopou vína. Především v chuti je ovocnost naší whisky ještě umocněná sudem po víně.

a kdyby kohokoli zajímalo ještě něco dalšího a nebo víc, tak slibuju, že budu nepravidelně sledovat toto vlákno a odpovídat na dotazy ;)

díky a pamatujte, Whisky pravá - radost dává!
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: GOLDCOCK okénko Whiskyfestival 16.10.2021

Příspěvek od Nethar »

Díky Mirku, bylo to legendární :dance: , já ještě s dovolením vložím zadní část podložek, moc hezký seznam.
gcList.jpg
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: GOLDCOCK okénko Whiskyfestival 16.10.2021

Příspěvek od nidan »

já nevím ale mam pocit že na tom seznamu něco chybí a nebo je to strčeno po jednu položku
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: GOLDCOCK okénko Whiskyfestival 16.10.2021

Příspěvek od Nethar »

Mohl bys být ještě víc tajemný?
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: GOLDCOCK okénko Whiskyfestival 16.10.2021

Příspěvek od nidan »

jsou láhve co měli na etiketě 1 z 90 :oops:
zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: GOLDCOCK okénko Whiskyfestival 16.10.2021

Příspěvek od zombice »

a pak k nim existovaly/existují ještě ty samé, ale bez číslování :-) aspoň tak mi to říkal Lalos
Uživatelský avatar
Petr KomáreK
Znalec
Znalec
Příspěvky: 668
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: GOLDCOCK okénko Whiskyfestival 16.10.2021

Příspěvek od Petr KomáreK »

nidan píše: 18 říj 2021, 19:05 jsou láhve co měli na etiketě 1 z 90 :oops:
taky na to koukám a zkusím to porovnat s tím svým přehledem

však mi to tu ještě dáme správně dohromady :)
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: GOLDCOCK okénko Whiskyfestival 16.10.2021

Příspěvek od salam15 »

Tady Martin Krupička třeba vytvořil podobný seznam - prý se jedná o unikátní sbírku, jaká už nikdy nebude na prodej:
http://martinkrupicka.cz/2021/10/novy-c ... na-prodej/

a jak píše: "Pokud by byl o sbírku jako o komplet zájem, můžeme mi napsat do zpráv o cenu, která se samozřejmě nebude pohybovat v řádech desítek tisíc, ale té ne mnoha stovek." Ať už to znamená cokoliv teda - ale překládám si tu hatmatilku tak, že za to bude chtít něco mezi 100 až 400K
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Mirek Motyčka
New-make
New-make
Příspěvky: 102
Registrován: 10 lis 2015, 08:41

Re: GOLDCOCK okénko Whiskyfestival 16.10.2021

Příspěvek od Mirek Motyčka »

předpokládám, že na tom okénku jsem nestihl předat informaci, že tato čísla jsou přímo z výrobních výkazů, takže odpovídají skutečnosti nejlépe...
ale je pravda, že v tom nerozlišuji jednotlivé šarže (šarže jako stáčení, tedy totožná whisky, ale lahvovaná například ve dvou různých dnech), a například single cask 1995 byl opravdu nadvakrát a z toho jednou bez čísel... byly to takové dřevní doby
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: GOLDCOCK okénko Whiskyfestival 16.10.2021

Příspěvek od lalos »

zombice píše: 18 říj 2021, 19:22 a pak k nim existovaly/existují ještě ty samé, ale bez číslování :-) aspoň tak mi to říkal Lalos
Jo, ale toto si myslím, že je v tom seznamu uvedené šesté odspoda a je to sloučené do jednoho řádku.
Já si naopak myslím, že tam bude někde chybka u těch Black Stuff věcí. Je tam 1992 v síle 49,2% ve skutečnosti to je sudovka. No a pak měli Pinot Noir a Peated, ty zase v seznamu jsou jen jako dvoudecovky, chybí tam ale "sedmičky".

Ale počin je to skvělý. Hned jsem to sbalil domů, i když teda okýnko jsem prošvihnul čehož budu do konce života litovat.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Odpovědět