Zlatý Panák 2021 - Cena České a Slovenské whisky komunity

Setkání milovníků whisky, festivaly, ochutnávky, přednášky, ... (nikoliv slevové akce)
Matyáš Jurica
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 8
Registrován: 09 kvě 2021, 21:16
Bydliště: Velká Polom, Zelená 382
Kontaktovat uživatele:

Zlatý Panák 2021 - Cena České a Slovenské whisky komunity

Příspěvek od Matyáš Jurica »

Vážení whisky milovníci, nadšenci, experti - alkoholici a workoholici.
Je to zhruba rok zpátky, kdy jsem se rozhodl v rámci svého Instagramového blogu udělit cenu roku "Zlatého Panáka". Hlasování bylo skromné, kategorie zvláštní - avšak! I tak se našli lidé, kteří ji dokázali docenit, což jsem opravdu nečekal. Letos jsem se tedy rozhodl v ceně pokračovat, avšak lépe a ve větším. Oslovil jsem o pomoc s nadesignováním ceny spoustu znalých whiskařů (jako je Nidan, Andrej Paholík, Petr Komárek a další), pustil jsem se do graifky a po zhruba dvou týdnech bez spánku bylo hotovo.

Dovolte mi tedy Vám nadšeně představit "Cenu České a Slovenské whisky komunity - Zlatý Panák"
Budu rád za každý hlas! https://forms.gle/dnaqSKNobiJyX2wx9

Aktuálně můžete hlasovat v tzv. 1. kvalifikačním kole, z kterého se bude sestavovat výběr lahví do 2. finálového kola, které bych chtěl udělat pro širokou veřejnost - bude mít pravděpodobně vlastní web.
Nominujte whisky, které vás v tomto kalendářním roce 2021 nejvíc oslovily - ne nutně ty nejlepší, ale určitě ty, které se vám zaryly do paměti!

1. kolo končí již 10. 12. v 23:59

Více info o hlasování je na odkazu.

Email slouží pouze pro možnost zaslání si vašich odpovědí a omezení počtu hlasů - jedno hlasování na jeden email.

Ocením jakoukoliv formu zpětné vazby.
Pojď na Panáka
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlatý Panák 2021 - Cena České a Slovenské whisky komunity

Příspěvek od Nethar »

Díky, hodně štěstí s cenou, pokusím se zúčastnit :-)
Zatím jen grammar nazi technická - nemá tam být malé Č a S? :mrgreen:
Matyáš Jurica
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 8
Registrován: 09 kvě 2021, 21:16
Bydliště: Velká Polom, Zelená 382
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlatý Panák 2021 - Cena České a Slovenské whisky komunity

Příspěvek od Matyáš Jurica »

Samozřejmě že by tam správně mělo být malé č a s, ale chtěl jsem to svým způsobem zvýraznit. Nevím :D Jestli to bude vadit, můžu to do příštího roku opravit ;)
Pojď na Panáka
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlatý Panák 2021 - Cena České a Slovenské whisky komunity

Příspěvek od Nethar »

Já myslím, že pak v pořádku. Je to svým způsobem zvýrazněné :-P

Jinak jsem zahlasoval v kategoriích, kde jsem byl schopen.
Matyáš Jurica
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 8
Registrován: 09 kvě 2021, 21:16
Bydliště: Velká Polom, Zelená 382
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlatý Panák 2021 - Cena České a Slovenské whisky komunity

Příspěvek od Matyáš Jurica »

Toho si moc vážím. Děkuji ;)
Pojď na Panáka
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1095
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Zlatý Panák 2021 - Cena České a Slovenské whisky komunity

Příspěvek od Walter »

Matyáš Jurica píše: 04 pro 2021, 11:15 [...] Ocením jakoukoliv formu zpětné vazby.
Česká a Slovenská whisky

Nejlepší česko-slovenské Plnění palírny 2021
Ten podnadpis s výrazem "česko-slovenské" je dost zavádějící. Dle nadpisu výše chápu, co tím chtěl autor říci, jinak mně ale automaticky naskočí, že je míněno plnění palírny za rok 2021, které vzniklo z české a slovenské spolupráce. To jen tak drobně k věci.
[...] Mějte však na paměti, že se jedná o komunitní hlasování a bylo by tedy fajné, aby byly voleny takové lahve, ke kterým se může komunita, i ta širší, dostat a které jsou komunitě, i té širší, známé - takže nominovat například Glenfarclas 56yo, Yamazaki 55yo, nebo Macallan ze 70' let bývalého století, nebude dávat úplně smysl. Pokuste se tedy vyhnout super limitovaným a super drahým lahvím.
Váhám, která plnění ještě chápat jako ta dostupná i pro širší komunitu. Jsou to plnění, jež se aktuálně dají pořídit v nějakém běžném e-shopu? Hádám, že například whisky jako GlenAllachie 21 YO nebo 10 YO CS Batch 4, které nejsou "super" limitované, přesto se obtížně shání; ač i širší komunita má o nich slušné povědomí, jsou už ty, které je zbytečné do hlasování zařazovat?
Matyáš Jurica
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 8
Registrován: 09 kvě 2021, 21:16
Bydliště: Velká Polom, Zelená 382
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlatý Panák 2021 - Cena České a Slovenské whisky komunity

Příspěvek od Matyáš Jurica »

Super! Děkuji za názor. Vlastně s vámi naprosto souhlasím. :D I já když se na to teď dívám z vašeho pohledu plně nechápu, jak je to myšleno - takže určitě se z toho ponaučím.

Co se týče druhé části - popisek je myšlen tak, aby se nominovali takové lahve, které byly v roce 2021 přístupné i širší komunitě. GA 10yo batch 4 je ideální příklad. Aktuálně není nikde k dostání a už vůbec ne za rozumnou cenu. Avšak, dříve v tomto roce se dala sehnat v podstatě jednoduše, za levný peníz a byla také k ochutnání na spoustě akcích, barech. Takže tu byla možnost ochutnání i širší komunitě.
Chtěl jsem tím popisek spíš vyloučit whisky, které jsou například k dostání jen v zahraničí (nová tullamore dew 13yo single malt), nebo whisky které lze ochutnat jen v palírně, či whisky které jsou vzácné (glenfarclas 56yo).
Pojď na Panáka
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1095
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Zlatý Panák 2021 - Cena České a Slovenské whisky komunity

Příspěvek od Walter »

Toto vysvětlení je daleko jasnější než komentář v dotazníku. ;) Zároveň z toho však vyplývá, že je v onom komentáři chybně užit čas přítomný či budoucí (?):
[...] Mějte však na paměti, že se jedná o komunitní hlasování a bylo by tedy fajné, aby byly voleny takové lahve, ke kterým se může [správně tedy čas minulý - "ke kterým se mohla" v roce 2021] komunita, i ta širší, dostat a které jsou komunitě, i té širší, známé - [...]
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlatý Panák 2021 - Cena České a Slovenské whisky komunity

Příspěvek od Nethar »

Nominuj cokoliv, v druhým kole to prostřílíme ;-)
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Zlatý Panák 2021 - Cena České a Slovenské whisky komunity

Příspěvek od LukeD »

Nesnáším whisky ceny. 8-)

Obrázek

Mimochodem, kromě velkého písmene u české a slovenské nechápu ani to velké u slova panák. Tyhle anglikanismy člověka s citem pro češtinu akorát tak serou, ať už se to schovává za "zvýraznění" či za cokoli jiného.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Odpovědět