Brněnské degustace

Setkání milovníků whisky, festivaly, ochutnávky, přednášky, ... (nikoliv slevové akce)
Odpovědět
skotka
New-make
New-make
Kontaktovat uživatele:

Re: Brněnské degustace

Příspěvek od skotka » 27 zář 2019, 10:53

Je velice snadné se navážet do mladé "Slovenky" coby nové síly ve Whisky shopu. Nepamatuji si, že by si někdo stěžoval na mě, když jsem tam začínala. "Ta nová Češka, co přišla po Burdovi, o whisky vůbec nic neví." Nebo se to ke mně možná jen nedostalo ;)
Pokud ale text emailu byl psán česky, dalo by se předpokládat, že ho psal Vláďa, tak jako píše všechny texty k whisky speciálům, a ne Lenka.

salam15
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od salam15 » 27 zář 2019, 11:10

Je pravda, že by se Luke měl omluvit. Nebylo to od něj hezké a sám navíc jistě dobře pamatuje doby, kdy začínal a psal sem na fórum či v zaměstnání vykládal zákazníkům o whisky úplné nesmysly. ;)

Navíc utnout se může i zkušený tesař, to ví jistě nejen pan Burda...
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 27 zář 2019, 11:13

Tak někteří mají specifický způsob humoru, to už víme ;-), ale snad se moc nikdo navážet nesnažil, spíše rádi opravujeme a vylepšujeme, děje se tak tady v podstatě u každého příspěvku delšího než tři věty, což občas někdo z nás je i schopen sepsat :-) Ono se nám to sem totiž přehouplo z jiného vlákna, kde jsme se zrovna pochechtávali u třešní a střemch a hodilo se to.
A za cask strenght sprdnu rád kdykoliv kohokoliv a snad jsem mockrát nezapomněl :-D
Čili pokud jsme novou sílu nebo tebe nebo někoho urazili, tak se za všechny omlouvám, těšíme se na další pozvánky a určitě je podrobíme opět důkladné kritice jako vždy a od kohokoliv, když se sem nedostanou už po korektuře, jsme k dispozici ;-)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 27 zář 2019, 11:14

Jo jestli je to jenom na Luka, tak v pohodě, ten si to zaslouží i za tu WhiskyBase ;-)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

LukeD
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LukeD » 28 zář 2019, 04:33

Jasně, perte do mě, co se jen vejde. Jsem drzý jak lázeňská veverka, dělám nepěkné věci, jen papouškuju Ralfyho a o whisky vím ve skutečnosti úplné kulové. Jo, a whisky vlastně navíc vůbec nepiju, všechno, co sem píšu, si vymýšlím a nejradši mám cherry, teda pardon, sherry. 8-)
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.

Pet
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pet » 28 zář 2019, 12:40

Fakt jsem se dlouho držela. Nebyl jsi to ty, kdo mi ve Whisky baru co neexistuje po Laphroaigu a Lagavulinu nabízel Glen Scotiu? To jsi myslím ještě nebyl tady na whiskyfóru. Nebyl jsi to ty, kdo chodil prudit do whiskyshopu ne Pekandu hroznejma rádoby znaleckejma kecama? Měl bys mít trochu rozumu a ne dělat hrozný ramena jakej jsi borec a znalec. Holky co se na Pekandě střídají, se učí, holt nastoupil někdo novej a ještě toho tolik neumí. Místo toho, abys byl rád, že se objevují nový zájemci a lidi kolem whisky, tak je super odrazuješ. Fakt jsi blb.
Obrázek

joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joy » 28 zář 2019, 13:49

Nez se to zde zvrhne v nejake lynchovani, tak jen bych rad neco podotknul: Nevim, kdo chodil na Pekandu delat chytryho, ci kdo ti, Pet, nalival proti rozumu, kazdopadne jsem mel prilezitost se s Lukem seznamit a face to face to s nim neni zly a ani se nezdalo, ze by to byl "namachrovanej blb".

A co se tyce prekladu, ano kazdy se uci, kazdopadne ty preklady nebyvaji dobre, obcas mi pripominaji v leccem i maneo, ktere je tu tercem vtipu.
Ja nejsem zdatny anglictinar, dost casto musim pouzit google prekladac, ale kdyz 2x rocne delam pro kamose ochutnavku, tak vzdy se snazim, aby to davalo smysl. Pokud jsem s rozumem v koncich, poprosim nekoho, kdo je v angline kovanejsi a necham si nektere fraze doprelozit.
Ano, asi jsem s whisky dale, nez ta slecna ve whisky shopu, ale s anglictinou si troufam rici, jsem na tom o dost hure nez ona. Takze asi tak.

LukeD
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LukeD » 28 zář 2019, 14:39

Pet píše:
28 zář 2019, 12:40
Fakt jsem se dlouho držela. Nebyl jsi to ty, kdo mi ve Whisky baru co neexistuje po Laphroaigu a Lagavulinu nabízel Glen Scotiu? To jsi myslím ještě nebyl tady na whiskyfóru. Nebyl jsi to ty, kdo chodil prudit do whiskyshopu ne Pekandu hroznejma rádoby znaleckejma kecama? Měl bys mít trochu rozumu a ne dělat hrozný ramena jakej jsi borec a znalec. Holky co se na Pekandě střídají, se učí, holt nastoupil někdo novej a ještě toho tolik neumí. Místo toho, abys byl rád, že se objevují nový zájemci a lidi kolem whisky, tak je super odrazuješ. Fakt jsi blb.
Ano, jsem blb. Ano, všude prudím rádoby znaleckými kecy. Ano, nemám rozum a rád dělám ramena. A ano, velmi pravděpodobně jsem to byl já, kdo vám nabízel Glen Scotia, ačkoliv si vůbec nejsem jist, zda-li to bylo po Laphroaig a Lagavulin, poněvadž to normálně nedělám. Děkuji za ohodnocení. Vezmu si ho k srdci.

Slovenské slečně se dodatečně omlouvám za příkoří, které jsem jí tímto způsobil.

joy: Jo, též jsem tipoval na Google překladač a taktéž jsem si při tom vzpomněl na Maneo, příp. na Dios. Vše zasazeno do nějakého vzorového textu pro Whisky speciál, takže z toho vlastně jeden vůbec nemá šanci poznat, jakým jazykem vládl ten, co to spáchal.

Mimochodem, mně lynčování nevadí. Alespoň se pak člověk dozví, jakým dojmem působí a co si o něm lidé myslí. Vhodná duševní potrava pro sebereflexi...
Naposledy upravil(a) LukeD dne 28 zář 2019, 14:41, celkem upraveno 1 x.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.

salam15
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od salam15 » 28 zář 2019, 14:41

Já bych řekl, že se tu žádný lynčování nechystá. Prostě jsme Luka vyzvali, aby se nové kolegyni omluvil, když ten text psal pan Burda, a on se k tomu vskutku postavil čelem, takže já mám celkem jasno, má prostě specifický smysl pro humor ;)
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 29 zář 2019, 23:31

Zajímavé...

Odpovědět