Hammer Head 21 yo

Whisky z našich luhů a hájů
zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: Hammer Head 21 yo

Příspěvek od zombice »

Velikost:vzorek
Aroma:Květinový med, zralé ovoce, šťáva z ovocného kompotu, koření.
Chuť:Sladká s trochou koření, velmi jemný náznak kouře ale kratší.
Dozvuk:Víceméně to samé co v chuti s velmi jemným náznakem kouře ale celkově kratší.
Shrnutí:Povinné rozšíření whisky obzoru :-) Vzorek ochutnán díky Petrovi na WF. Popravdě jsem taky čekal od 21-leté whisky trochu víc. Překvapila mě taková ta jemnost a lehkost, čekal bych za ta léta něco kapku jiného, ale to může být jen pocit, protože starší whisky (řekněme nad 18-let) ochutnané téměř nemám.
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Hammer Head 21 yo

Příspěvek od Radek »

Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Vybavuje se mi Auchentoshan.... no na česko to neni špatný. Umělotina tam je a cukrová vata taky, maně si vzpomínám na svý vojenský léta a vůni Lipa Liberec.
Chuť:No a jsme téměř u základních postulátů křesťanství neboť v chuti dominuje dvojjedinost, hořkost a sladkost v jednom.... vážně, je to dobrý.
Dozvuk:Ta hořkost je vytrvalejší než ta sladkost, ale kupodivu to není téměř na škodu.
Shrnutí:Jsem konsternován, je to dobrý a není to ze Skotska.... to mi hlava nebere.
Body:79
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hammer Head 21 yo

Příspěvek od Marvin »

Pro zajímavost aktuální článek o této whisky: http://www.newspressnow.com/news/busine ... mode=story - většina jsou lehce opentlená známá fakta, mě zaujaly fotky, hlavně ty celkem malé sudy - čekal bych, že pak bude ve whisky dost hořkost ze dřeva, zvlášť po tak dlouhé době, ale není tomu tak.
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Hammer Head 21 yo

Příspěvek od Petr »

Marvine, nevěř fotkám. Sudy jsou celkem normální velikosti. Při mé návštěvě dělal pan Šitner s některými informacemi drahoty (stejně jako se píše v uvedeném článku), takže můj odhad je, že sudy odpovídají velikostí standardnímu americkému barelu . :hand:
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hammer Head 21 yo

Příspěvek od joy »

Takže další českou, kterou jsem ochutnal, je Hammer Head 1989. velký skok jak od Gold Cocku, tak i od Printer´s (a to byl již velký skok mezi dvěma posledně jmenovanými). Nethar uvádí 21Y, na mé krabici bylo 20Y, Petr prý uvádí taky 21Y, whiskybase 20Y. Čert se v tom vyznej.
Ještě doplním, proč název Hammer Head: Je to odkaz na tradiční litinový kladivový mlýn, který sestavili v roce 1928 a byl ve stejném stylu a provedení jako mlýny ve většině skotských pálenic té doby.

Hammer Head 1989 (20Y)

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/18894
Alkohol:40,7 %
Velikost:vzorek
Aroma:slazená sodovka (ZON), jitrocel, kůže
Chuť:sušené ovoce, koření, hořící kůže a výrazný jitrocel
Dozvuk:bylinný, pepř
S vodou:ve vůni sodovka mizí, jitrocel zůstává, slabá vanilka, květiny, závěr zůstává stejný - byliny a pepř
Shrnutí:Měl jsem možnost také přechutnat spolu se švédskou whisky a konstatuji, že jsou si rovny. Co jedna postrádá v chuti a ve vůni, to druhá nemá v dozvuku a naopak. V tomto jsem patriot, takže bych ji ji znova zase někdy přechutnal. I když bych se radši dostal k té 23Y verzi.
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Hammer Head 21 yo

Příspěvek od josé »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/18894
Alkohol:40.7 %
Velikost:lahev
Aroma:chudší. hlavně nasládlé suché dřevo, slad. vanilka. dále náznak hrozinek a jablečných křížal (b.1/3)
Chuť:i zde dominuje dřevo. bez hořkosti, nasládlé. jemně pikantní. čokoláda s mátou a hřebíčkem. (b.1/4)
Dozvuk:krátký, hřejivý, lékořice. sladké dřevo (b.1/2)
Shrnutí:nenáročné pití. není kdovíjaký zázrak. moc mě neoslovila. jsem rád, že jsem celou lahev už udolal (b.0/1)
Body:3
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Re: Hammer Head 21 yo

Příspěvek od xenopus »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/18894
Alkohol:40,7 %
Barva:
Podrobnosti:0,04l vzorek od josého
Aroma:Poměrně jednoduché na ten věk, trochu štiplavý alkohol, nevoní mi moc jako SM, jde lehce do grain. Hodně dřeva, dále koření (hl. hřebíček), trocha vanilky, kytiček a hrušek. Jednotlivé vůně jsou zhruba stejně intenzivní a zábavně se objevují jedna přes druhou; žádná nevyčnívá.
Chuť:Hladká, příjemná. Med, hnědý třtinový cukr a dřevo. Ovocná jen neznatelně.
Dozvuk:Pilinovitě dřevěný, hřejivý, krátký. Dřevo a nakonec staré, už docela nahořklé dřevo.
Shrnutí:Legendární český Hammer Head. OK, splněno. Vůně hezounká a příjemná, chuť neohromí a dozvuk si nestihnete užít.
Body:80,5
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Odpovědět