Aberlour 10 yo

pkomarek

Re: Aberlour 10 yo

Příspěvek od pkomarek »

Aberlour 10y 43%

Obrázek

Aberlour 10y

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/27
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=aberlour
Alkohol:43 %
Aroma:Zprvu silnější sladkost, sherry, trochu květiny?. Až začne být moc silné, až do lihova. První dojem celkem příjemný, ale pak zbytečně moc výrazné.
Chuť:Překvapivá prvotní štiplavost. Druhý dojem trochu lepší, trochu hořkosti, sladkosti, med.
Dozvuk:Na závěr si lehce štípně, pak už doznívá spíše sladkost s lehkou hořkostí.
Shrnutí:Spíše zklamání, ale to je dané tím, že jsem na ní viděl několik kladných ohlasů a měl jsem očekávání. Ale stejně si mě moc nezískala.
whiskyboris

Re: Aberlour 10 yo

Příspěvek od whiskyboris »

Zdravim vsetkych,

prave dneska mi prisla moja prva single malt whisky a je nou Aberlour 10y. Svoju prvu single malt shisky som vyberal asi ako vacsina z nas skor cez oci a pismenka.
Priznam sa Netharove videa mi pomohli sa zorientovat aky typ whisky a z akej oblasti Skotska ma aku chut. Whisky som kupoval aj matke ako darcek k meninam tak kupit Laphroaig zene by asi nebolo vhodne. :lol: :lol: Este pred kupou whisky som si zaobstaral pohare z whiskybaru44 v BA su to original Glencairn timto sa chcem chlapom z baru podakovat ze mi boli ochotny predat spominane pohare, su krasne.

No ale naspat k whisky a ak to niekoho bude zaujimat zapojim do toho aj nazor zeny (v niektorych situaciach to moze dopomoct) :lol: :lol:

je to moja prva flaska takze nejake spickove hodonotenie ala J.Murry urcite nebude.
aroma: velmi vonava, sladka, prijemna
chut: z pociatku jemna potom prerastie do silnej chut liehoviny (necakal som taku silu), a skutocne aj ja som tam citil cokoladu a ovocie, matke v chuti pripomina rum ;) ;)
dozvuk: velmi dlhy, silny, korenisty s matkou sme sa zhodli ze sa nam to ,,vracia,, hore krkom samy sme tomu neverili. Ale je to prijemne .

Ako som spominal je to moja prva flasa je to neporovnatelne s ballantaine´s a Jack a Jim Beam chutia jednoducho inak i ked Jacka mam rad Jim beam no taka barova nutnost, skratka ozaj clovek citi rozdiel medzi blended a single malt je to ako porovnavat Peugeot s BMW na obidvoch sa da vozit ale zrovnavat to nie. Sam som tomu nechcel verit no ale dokial clovek neochutna neuveri (pokial si nezajazdi tak neuveri). A inak pre zeny to zla volba nieje i ked to prerastenie do tej liehovosti je silne.

Tolko moja prva recenzia a zaroven aj predstavenie sa.

S pozdravom whiskyboris
Cyra

Re: Aberlour 10 yo

Příspěvek od Cyra »

Chtěl jsem zkusit zase Speyside, tak jsem zvolil tento Aberlour za příznivou cenu. Ovšem po prvním ochutnání jsem to chtěl jít vrátit do obchodu. Dokonce mě napadlo, že to vzteky vyleju do kanálu. Nakonec jsem si řekl, že si ji nechám pro návštěvy :D . Přišla mi hrozně lihová, hořká a trochu mi připomínala náš „rum“ tuzemák, který nemám rád. Ale dal jsem jí šanci. Zřejmě to byla na začátku moje chyba, protože na konci 1l lahve chutnala úplně jinak a já si jí oblíbil. Zde jsou poznatky po dopití celé lahve.
Aroma:Sladká, čokoláda a pomeranče, nebo spíše pomerančová kůra, med, možná trochu káva.
Chuť:Sladší,jakoby řidší konzistence. Jde cítit čokoláda a opět ten pomeranč, spíš kůra. Lehce nahořklá při polknutí. Alkohol se projevu lihovitostí a trochu štípe. Není tak ovocná jako Balvenie Doublewood, spíše ta čokoláda, skořice, pomerančová kůra a karamel. Připadá mi o něco sladší.
Dozvuk:Velmi hřejivý. Mám chuť na nějakou sladkost....čokoládu, nebo vánoční cukroví.
Shrnutí:Není špatná. Na to jak mne na začátku naštvala, byl jsem nakonec rád , že jí mám. Opět někdy koupím. Za tu cenu cenu skvělá volba jako zástupce speyside do baru.
Uživatelský avatar
Kiwi
New-make
New-make
Příspěvky: 180
Registrován: 30 pro 2012, 20:16

Re: Aberlour 10 yo

Příspěvek od Kiwi »

Aberlour 10y

Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:Dost alkoholové, dřevo, trochu pomeranče, čokoláda, karamel, celkově mi ale nepřijde zas tak výrazné
Chuť:Dřevitá, angrešt, hořko-kyselá
Dozvuk:Středně dlouhý, nakyslý, maličko nahořklý
Shrnutí:Bohužel tyto dřevité/nakyslé kousky nemám moc rád, ke sladkosti se mi nepodařilo dostat
Senoy
Znalec
Znalec
Příspěvky: 492
Registrován: 18 úno 2013, 14:25
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Aberlour 10 yo

Příspěvek od Senoy »

Alkohol:43 %
množství:vzorek 2cl
Aroma:ovocně-květinová vůně, vanilková sladkost dřeva, alkohol. S vodou je sladší.
Chuť:řídká konzistence, sladší chuť, alkohol o sobě dává znát trochu nepříjemnou formou, určitá ostrost (ředkvičky?), ovoce
Dozvuk:krátký finiš, náznak kouře, jemná sladkost, ředkvičky
Shrnutí:Celkově jednoduchá whisky, dalo by se říct i vyvážená, ale je to ovocná chudoba. Verzi A´bunadh mám ve wishlistu, snad mi pomůže pochopit záměr masterblendera.
tiny.95

Re: Aberlour 10 yo

Příspěvek od tiny.95 »

Moje první single malt whisky. Vděčím za ní své přítelkyni, která mi ji koupila k mým narozeninám.
Aroma:Sladkosti, ale ne ty z čokolády. Podle mě, takové ty pendreky, jablečné a melounové. Po zakroužení skleničky je dobře rozeznat líh.
Chuť:Trochu sladší a pak začne štípat na jazyku. Alkohol je zde rozeznat víc než ve vůni.
Dozvuk:Velmi krátký, ale příjemný.
Shrnutí:Podle mého názoru se jedná o takovou "obyčejnější" whisky co se chuti týče. V nose je zajímavější než v puse. Chuť mě nezklamala, ale ani výrazně neohromila.
Přílohy
Přikládám fotečku mojí láhve. Upozorňuji, že ze skleničky, co je na fotce, whisky nepiji :D
Přikládám fotečku mojí láhve. Upozorňuji, že ze skleničky, co je na fotce, whisky nepiji :D
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Aberlour 10 yo

Příspěvek od Kobalt »

aberlour-10-leder.jpg
aberlour-10-leder.jpg (23.59 KiB) Zobrazeno 6141 x
Jedna z mých prvních koupených single malt. Láhev byla v tubě s falešnou přezkou a až na druhý pohled viditelným víčkem.

Aberlour 10 yo

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/27
Alkohol:43 %
Aroma:Štavnaté pomeranče i s kůrou, suché kakao, jemná mléčná čokoláda.
Chuť:Hladivá (jemná čokoláda) a šťavnatá (pomeranče), čokoládová. Trocha alkoholové ostrosti a tepla.
Dozvuk:Příjemný a čokoládový. Občas lehce pomerančová hořkost.
Shrnutí:Dobrá a docela intenzivní whisky, stojí za koupi. Není nějak složitá, lze ji opravdu charakterizovat čokoládou a pomeranči. Je jednoduší a méně vyvážená ale intenzivnější než starší sourozenec.
Naposledy upravil(a) Kobalt dne 18 zář 2015, 22:15, celkem upraveno 1 x.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Aberlour 10 yo

Příspěvek od Nethar »

Kobalt píše:...Měl jsem ho v tubě s falešnou přezkou...
A reklamoval jsi to?
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Aberlour 10 yo

Příspěvek od Kobalt »

Nethar píše:
Kobalt píše:...Měl jsem ho v tubě s falešnou přezkou...
A reklamoval jsi to?
Jak se říká, důležitý je hlavně vnitřek :D A do tuby se šlo dostat horem, ono by to sice šlo i přes tu přezku, ale bylo by to docela destruktivní.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
Duthoron
Znalec
Znalec
Příspěvky: 765
Registrován: 27 kvě 2013, 21:15
Bydliště: Varnsdorf

Re: Aberlour 10 yo

Příspěvek od Duthoron »

Vzorek od Pedra. Ochutnána koncem ledna, přechutnáno na včerejší českolipské ochutnávce. :)
Alkohol:40 %
Aroma:Kvĕtiny, med a příjemné ovoce (nejspíš broskev), žádná ostrost.
Chuť:Opĕt med, tady už spíš s pomerančem a nástup koření.
Dozvuk:Docela dlouhý, kořením pronikne voňavý záchvĕv, konec je sušší a mihnou se nĕjaké oříšky.
Shrnutí:Na desítku překvapivĕ velmi dobrá, bez rozpakůznámkuji 2.
Odpovědět