Bennachie 21 yo

Vatted whisky - směs jednosladových whisek
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Bennachie 21 yo

Příspěvek od Hunter »

bennachie-21-year-old-whisky_zpsb4adf1fb.jpg
bennachie-21-year-old-whisky_zpsb4adf1fb.jpg (22.57 KiB) Zobrazeno 6214 x
Premiéra whisky Bennachie od United Distillers na stránkách whiskyfóra. Všechny Bennachie jsou plněny jako blended malt, můžete se setkat s verzí 10, 12, 17 a 21 let. Na červnovou sedmou degustaci Bratrstva rašeliny jsem tu nejstarší sehnal za neuvěřitelných 660,-Kč (díky Petře!).
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/20185
Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:Nasládlá vanilka, hodně sherry a trochu připálených toustů, pak med a rozinky. Šťavnatá, lehce kořenitá. (87 b)
Chuť:Chuťově uhlazená, v sherry stylu s lesním medem, nasládlým dřevem, kořením (skořice), čokoládou a rozinkami. V dochuti pak bergamot a opálené dřevo. (85 b)
Body:86
Shrnutí:Jedná se o výborně vyváženou, harmonickou whisky, navíc za neuvěřitelně příznivou cenu. Horší už to ale bude s dostupností, k sehnání už bude potřeba trocha štěstí.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Bennachie 21 yo

Příspěvek od Nethar »

Bennachie
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/20185
Barva:
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Sladkokyselá vůně, vínovitost, časem cukr, možná i med. Při přechutnávce mě na první nádech překvapila trocha kouře, ale hned to bylo pryč a už se nevrátilo, tak možná jenom vidiny, resp. čichiny. Okurkový lák. Voní dobře, je to takové jemné, i když člověk tak nějak podvědomě čeká něco trochu víc zvláštního, když je to 21 let.
Chuť:Tady je moc příjemná, jemná, takové mlíčko, i když s tím jde ruku v ruce řídký dojem, nasládlá vodnatost. Časem hezky pepřovatí, nikoliv hořkne.
Dozvuk:Mírně ostře zaštipující dřevitost, středně dlouhý, v puse mi nechává nahořklý povlak.
Shrnutí:Na jarní degustaci Bratrstva rašeliny se dělila v mém hodnocení se Sullivans Cove Double Cask o poslední místo (i když konkurence byla veliká). Při přechutnávce musím mé rozpačité dojmy potvrdit, jde to s ní tak nějak nahoru a dolů, v mých očích spíše jenom průměrná whisky.
Uživatelský avatar
vobr
New-make
New-make
Příspěvky: 84
Registrován: 24 črc 2013, 08:09
Bydliště: Praha

Re: Bennachie 21 yo

Příspěvek od vobr »

:arrow: Hunter: Pokud jde o to, kde jí sehnat, dá se koupit třeba na GentleStore.cz.
Króča

Re: Bennachie 21 yo

Příspěvek od Króča »

vobr píše::arrow: Hunter: Pokud jde o to, kde jí sehnat, dá se koupit třeba na GentleStore.cz.
To máš sice pravdu, ale na GentleStore je téměř dvakrát tak drahá, než od Petra.. pokud se správně dívám do jeho posledního ceníku, tak ji tam má za 660,-Kč, ale zase už jen poslední láhev, takže ji vlastně už možná ani nemá :think:
Uživatelský avatar
vobr
New-make
New-make
Příspěvky: 84
Registrován: 24 črc 2013, 08:09
Bydliště: Praha

Re: Bennachie 21 yo

Příspěvek od vobr »

Já jakožto nováček jsem ještě poněkud nerozkoukaný a marně jsem tedy dohledával nějaký odkaz na Petra (asi Křenka, ne?) a jeho ceníky. A dost by mě zajímaly... Můžeš poradit, nebo ho dát sem? Díky předem.
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Bennachie 21 yo

Příspěvek od Radek »

Mu napiš SZ. Vystupuje zde pod nickem Petr.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Bennachie 21 yo

Příspěvek od Hunter »

Ten ti tu nikdo nedá, neb je to mnohastránkový pdf dokument.Pošli mi v soukromé zprávě svůj e-mail a přepošlu ti ho mailem.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Króča

Re: Bennachie 21 yo

Příspěvek od Króča »

:arrow: Vobr: tak jsem až dnes četl tvoji žádost o Petrův ceník a jak vidím, Hunter už to (nejspíš) pořešil :clap: Jinak bych Ti ho samozřejmě taky poslal ;)
Uživatelský avatar
vobr
New-make
New-make
Příspěvky: 84
Registrován: 24 črc 2013, 08:09
Bydliště: Praha

Re: Bennachie 21 yo

Příspěvek od vobr »

Hunter fakt pořešil, rychle a k mý naprostý spokojenosti. To ale neznamená, že ti nejsem stejně vděčnej jako jemu, protože ty bys to asi pořešil úplně stejně. A jsem rád, že jsem tu narazil na takhle ochotný fajn lidi. :D
Króča

Re: Bennachie 21 yo

Příspěvek od Króča »

To víš, kolem whisky se motají jenom ochotný a fajn lidi.. někteří víc, někteří míň ;) a pak ještě ti, na kterých to nejde vůbec poznat.. ale ochotní a fajn jsou veskrze všichni :D
Odpovědět