The Balvenie 14 yo Caribbean Cask

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

The Balvenie 14 yo Caribbean Cask

Příspěvek od Nethar »

balvenie14.jpg
balvenie14.jpg (25.61 KiB) Zobrazeno 6716 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/35830
Web:http://www.thebalvenie.com/
Barva:
Alkohol:43 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:Slaďoučké, medové, velmi příjemné. Takhle si představuju čistou unpeated whisky, žádné voňavkové podtóny, štiplavá dřevitost, zatuchlost, umělohmotnost, prostě příjemná sladkost. Nevýhodou té zdejší čistoty je logicky přílišná strohost, jednoduchost. Pomeranče, grepy, u obojího se mi vybavuje červená varianta.
Chuť:Zase sladké, jednoduché, mírné, tohle je prototyp Speyside/Highland whisky.
Dozvuk:A sladký dozvuk se stopami čokolády, trocha dřevíčka, když bych měl popsat základní typ whisky, jak já ho vidím, tak tenhle kousek by mi stál modelem.
Shrnutí:Balvenie, není se čemu divit, jedna z takových těch "běžných" whisek, které nezklamou, dobře voní, tady je to ještě oslazeno těmi rumovými sudy. Tahle whisky neomrzí pokročilé a začátečníkům nabídne snad až příliš skvělý start. U téhle se nestydím říct, že miluju Speyside.
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: The Balvenie 14 yo Caribbean Cask

Příspěvek od Radek »

A tady mi prostě chybí bodové ohodnocení (jako míra nadšenosti). 8-)
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: The Balvenie 14 yo Caribbean Cask

Příspěvek od Nethar »

Z toho si nic nedělej, mně u hodně recenzí zase přebývá :-) Budu se fotit, jak hodně se směju, můžete to potom převést na stostupňovou škálu, dle výrazu oči+ústa+nos a vyvážení levé a pravé strany obličeje ;)
Tohle je hvězda mezi průměrnými whiskami, taková přislazená Balvenie Double Cask.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: The Balvenie 14 yo Caribbean Cask

Příspěvek od Hunter »

Stačí kliknout na whiskybase odkaz a máš tam průměr 82,96b. Případně počkej Radku na mojí recenzi :-)
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: The Balvenie 14 yo Caribbean Cask

Příspěvek od zombice »

Ty máš vzorek i téhle Balvenie? Docela by mě pak zajímal rozdíl mezi touto a verzí pro Fr trh (Cuban Selection), kterou zajisté také budeš přechutnávat ;) Jinak co se týče dozrávání v sudech po rumu, musím přiznat, že jsem poslední dobou obecně moc nových plnění nezaregistroval, přijde mi, že je toho čím dál míň nebo se (jako často) pletu?
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: The Balvenie 14 yo Caribbean Cask

Příspěvek od Marvin »

Mám pocit, že dozrávání po rumu není moc populární a i když to bývá příjemné, s žádnou peckou jsem se v tomhle ranku nesetkal. Ovšem Balvenie jsou v tomhle poněkud postižení - pamatuji, že jeden čas byly v brněnském Whiskyshopu na polici 3 dozrávání po rumu, navíc myslím, že dokonce všechny 14leté a za velmi rozdílné ceny - kromě zde zmíněných jsme ochutnávali 14 let, 47,1%, Rum Wood a 14 let, 47,5%, Golden Cask (finished in Golden Carribean Rum Cask).
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: The Balvenie 14 yo Caribbean Cask

Příspěvek od Hunter »

To zomba: nemám, spletl jsem si plnění, myslel jsem, že ji má Nethar od tebe a tedy že je to ten slíbený vzorek. :-)
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: The Balvenie 14 yo Caribbean Cask

Příspěvek od Nethar »

V dřívějších testech mi více chutnala Golden Cask než Cuban Selection. Řekl bych, že tahle bude kvalitově na úrovni Golden Casku, i když těžko podle vzorku seřadit (taková škoda, že neboduju, hned by to bylo úplně jasné). V podstatě záleží, jestli víc oceníte ostřejších 47.5% nebo radši něco smetanovějšího. Stylově je blíže Cuban, ale ta mi přišla mírně zahořklá v dozvuku.
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2803
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: The Balvenie 14 yo Caribbean Cask

Příspěvek od josé »

Info:BC jsem si neopsal proto WB default
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/35830
Web:https://www.thebalvenie.com
Alkohol:43 %
Velikost:vzorek WF2021
Aroma:nasládlé, bourbonové, vanilka, karamel, lehce štěrk, zaprášené. sušené meruňky. mohla by přidat na volume. (b.1+/3)
Chuť:sušší AO, sušené ovoce, slad. docela šťavnatá. mírně zemitá. (b.2+/4)
Dozvuk:sladší, dřevo, vanilka, koláč, čokoláda.(b.1/2)
Shrnutí:taková průměrná pitelná whisky. ničím nevybočuje, je v pohodě, jenže tím to končí. vyloženě rum jsem nedetekoval. ono beztak sudy po rumu jsou exbourbonové sudy, takže je to vlastně jedno. (b.0/1)
Body:5
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Odpovědět