Benromach Peat Smoke Batch 1

Odpovědět
Shargard

Benromach Peat Smoke Batch 1

Příspěvek od Shargard »

Po velmi sympatickém představení první z řady Benromachů v podání marsala wood finish se dnes podíváme na experiment palírny s nakouřeným sladem a to na celých 55ppm s názvem Benromach Peat smoke.


Info o lahvi
Stáří: 7 let
Zrání v sudech: 1st fill bourbon barrels
Finish: ne
Cena: cca 1000 kč

Benromach Peat smoke batch 1 (46%)
Obrázek
Alkohol:46 %
Aroma:uhlazený-zaoblený,ječmen, kandované ovoce, trocha kouře a jódu
Jednoduché, ale velmi dobře fungující v kombinaci s kouřem a jódem
Chuť:sladší, koouuřová - až mě překvapilo jak, spousta ovoce, ječmen a jód
Dozvuk:středně dlouhý, ovocný, ječmen, pochopitelně kouř, hořká čokoláda
Shrnutí:Popis se může zdát velmi stručný a jednoduchý, ale o to lepší je výsledek a dozvuk jsem si opravdu užíval.Po dokončení přechutnání a zjištění , že jde o Benromach jsem byl potěšen dvojnásobně. Tahle whisky pro mě představuje každodenní doušek Speyside a Islay v jednom. Kvalitativně od nosu po dozvuk jde whisky strmě vzhůru a já můžu opět jen litovat, že jsem měl jen vzoreček. Dalším plusem je cenová politika Benromachu, která je velmi příznivá. No a jak se mi potvrdilo u většiny nakouřených whisky, voda sice přímo neuškodí, ale ubere na intenzitě prožitku a tedy kazí záměr, za kterým byla whisky koupena. Po Marsale i Peat smoke u mě nasbíral plusové body a Benromach se jednoznačně ustálil v mém podvědomí pro příští nákup. Ještě bych zapomněl dodat, že se na trhu nachází i verze nakouřená na 35ppm - batch 2 ve stejné síle - tedy 46%. A ještě jeden postřeh na závěr. Přestože se jedná jen o 7 letou whisky, působí velmi vyzrále (10-12 let). Tento postřeh se netýká jen této verze. Stejný dojem jsem měl u marsaly, ale tady se mi to potvrdilo.
Slainte Mhath
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Benromach Peat smoke batch 1

Příspěvek od Marvin »

Jen pro doplnění mé poznámky pro batch 2 http://pn.modaso.cz/wordpress/?p=1988.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Benromach Peat Smoke Batch 1

Příspěvek od Hunter »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/50
Barva:
Alkohol:46 %
Aroma:Výrazně rašelinná, s bohatým přídavkem nakyslosti, jako by do té rašeliny někdo vymačkal kyselé jablko, nebo trochu citrónu. Stopa i po kouři z táboráku, až dehtu. (85 b)
Chuť:Uzená, kouřová chuť, tělo trochu tenčí. Chuťový profil poněkud jednodušší, ale ne špatný. (81 b)
Body:83
Shrnutí:Přímočará rašelinová záležitost, ozvláštněná mocným přídavkem kyselých tónů ve vůni.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Benromach Peat Smoke Batch 1

Příspěvek od Jerry1 »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/50
Barva:
Alkohol:46,0 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Lehký kouř, jinak tam nemohu nic najít.
Chuť:I v chuti lehký kouř, nasládlost. S vodou se nic nemění.
Dozvuk:Střední s trochou kouře.
Shrnutí:Pro mě jednoduchá whisky s trochou kouře. Nejsem si tak úplně jistý batchem 1, ale to je asi jedno.
Odpovědět