Caol Ila 1993 Ian MacLeod

Odpovědět
Króča

Caol Ila 1993 Ian MacLeod

Příspěvek od Króča »

Tak se "konečně" dostávám k restům ze VII. degustace Bratrstva rašeliny :doh:
Caol Ila 1993.jpg
Caol Ila 1993.jpg (44.07 KiB) Zobrazeno 5706 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/8126
velikost:láhev
naslepo:ne
Aroma:klasická Caol ila, tedy mořská pláž (písek a sůl) a bylinkovost doplněná o angrešt a závan uzeného.. tohle mám prostě rád
Chuť:výrazně uhelně kouřová, černá čoko, vyzrálé dřevo a snad lékořice či co :think:
Dozvuk:připálený, čokoládový a stále výrazně kouřový tentokrát s lehkou porcí plážového kamení
Shrnutí:Sice to výše nikde nepíšu, tak tahle Caol Ila mi přijde asi jako jedna z nejsladších, co jsem kdy měl, ikdyž žádný sladký bonbónek to teda není.. vůně je opravdu typická pro Caol Ilu, ale spíše jemnější.. na jazyku je zase vcelku výrazná, takže ji dlouho neválím a posílám záhy dolů..krásný mix černé čoko a kouře ve finishi mi jen lahodí.. Inu žádné velké překvapení v rámci této palírny se v tomhle plnění nekonalo, ale mně styl whisky z Caol Ila prostě chutná a sedí, takže jsem velmi spokojen.. na degu jsem zařadil na stříbrné místo
Body:86
Naposledy upravil(a) Króča dne 12 bře 2014, 12:19, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Caol Ila 1993 Ian MacLeod

Příspěvek od Nethar »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/8126
Barva:
Alkohol:50 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Slanost, není pochyb, že tohle je Caol Ila (bylo to napsáno na lahvičce). Pod jejím příkrovem je rašelinná citrusovost. Jak se dojmy mohou lišit a jak člověka ovlivní předchozí vypité vzorky potvrzují zápisky na oficiální degustaci, kde jsem ji popsal spíše nasládlou, což je ještě ok, časem se opravdu vynořuje, ale s poznámkou, že na Caol Ilu bych to při slepém testu asi netipoval.
Chuť:Sladko-slaná, postupně nabírá na ostrosti a taky na slanosti, ve všem se prolíná nakouřený motorový olej. Síla procent odpovídá.
Dozvuk:Chvilka dílna (olej, železo, kouř), pak už zůstává hlavně ten čistý kouř, doznívá dlouho, i trochu slanosti na jazyku, ale tu jsem cítil hlavně v chuti.
Shrnutí:Dobrá rašelinná whisky. Dle poznámek mi při přechutnávce přišla mnohem více solená než při oficiální degustaci Bratrstva. Teď podruhé mi s každým napitím přišla v chuťové složce slanější a slanější, což mi trochu vadí. Ale mimo to je velmi chutná, možná bych věřil i kdyby někdo říkal, že má jenom 46%.
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Caol Ila 1993 Ian MacLeod

Příspěvek od Radek »

Safra, udělejte něco s tim rámečkem (kolem fotky).
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Caol Ila 1993 Ian MacLeod

Příspěvek od Nethar »

Jak to měl Króča udělat: http://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic ... t=37#p2172
Dále bych prosil, když už krademe fotky, tak bez loga eshopu :lol:
Króča

Re: Caol Ila 1993 Ian MacLeod

Příspěvek od Króča »

Opraveno. bohužel jsem lepší foto bez loga nenašel :confusion-shrug:
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Caol Ila 1993 Ian MacLeod

Příspěvek od Hunter »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/8126
Barva:
Alkohol:50 %
Aroma:Zemitá, hliněná rašelina, ale procenta alkoholu vůni drží na uzdě, moc nevyčnívá. Slaný dojem. (84 b)
Chuť:Ve vůni byla slaná, v chuti zase hodně sladká, rašelinově sladká. Alkohol se projeví se zpožděním, o to je ale ostřejší. Olejnatý dojem. (86 b)
Body:85
Shrnutí:Na degustaci jsem hodnotil 84b, při přechutnávce jsem bodík přidal. Ian MacLeod nezklamou a navíc mají rozumné ceny.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Odpovědět