Zasílání soukromých zpráv

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
whisky

Zasílání soukromých zpráv

Příspěvek od whisky »

Dobrý den přátelé kvalitního alkoholu,

chtěl jsem napsat soukromou zprávu, ale vyskočil na mne tento nesmysl:

Obrázek

Proč? Pochopil bych, že se nedostanu do VIP sekce nebo něčeho podobného, ale nemoci psát soukromé zprávy?
To vidím poprvé až zde. Na jiných fórech tomu tak není.

:think:
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasílání soukromých zpráv

Příspěvek od Nethar »

Tak tady tomu tak je :-) Nemyslím si, že bych to měnil oproti defaultnímu nastavení. Například je to obrana proti spamu ve zprávách, které pak uživatelům chodí i na mail, obrana proti hromadnému posílání zpráv všem uživatelům, apod. Můžeš ale napsat ještě dva rozčílené příspěvky a funkce se ti odblokuje ;) Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je všechno, co se proti tomu dá dělat :mrgreen:
tosa_CZ

Re: Zasílání soukromých zpráv

Příspěvek od tosa_CZ »

Nevím, zda jsem něčím výjimečný nebo jsem se trefil do přenastavujícího období, ale su tu ani ne 24h a SZ jsem snad zdárně odeslal ;)
Uživatelský avatar
Kiwi
New-make
New-make
Příspěvky: 180
Registrován: 30 pro 2012, 20:16

Re: Zasílání soukromých zpráv

Příspěvek od Kiwi »

tosa_CZ píše:Nevím, zda jsem něčím výjimečný nebo jsem se trefil do přenastavujícího období, ale su tu ani ne 24h a SZ jsem snad zdárně odeslal ;)
Protoze mas uz napsanych par prispevku ;)
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Zasílání soukromých zpráv

Příspěvek od Hunter »

Ochrana proti spamu je potřeba, a tohle opatření je od Nethara ještě velmi mírné.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
whisky

Re: Zasílání soukromých zpráv

Příspěvek od whisky »

Nethar píše:Tak tady tomu tak je :-) Nemyslím si, že bych to měnil oproti defaultnímu nastavení. Například je to obrana proti spamu ve zprávách, které pak uživatelům chodí i na mail, obrana proti hromadnému posílání zpráv všem uživatelům, apod. Můžeš ale napsat ještě dva rozčílené příspěvky a funkce se ti odblokuje ;) Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je všechno, co se proti tomu dá dělat :mrgreen:
A co to kluci aspoň někde napsat, třeba do FAQu? Nejsem, žádnej velkej ajťák, ale zákaz funkce posílání SZ jako ochrana proti spam botům? Tak to slyším prvně. :D
Na takovéto legrácky se přeci vyžaduje aktivační odpověď z e-mailu, kterým se dotyčný user registroval nebo snad ne? Tak to vám bot naseká tři příspěvky za 15 sec a tradá, může odesílat sz jak chce.

Jestli někdo v dnešní době při registraci na veřejně přístupná fóra dává svůj pravý e-mail, ať už pracovní či soukromý, tak by se měl nad sebou zamyslet a ne se divit, že mu chodí spam.

Pro dnešek dobrou. Jdu si dát doušek něčeho dobrého a těšit se na ježíška. ;)
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Zasílání soukromých zpráv

Příspěvek od Radek »

Čistě teoreticky se mi to líbí a Nethara za tohle opatření chválím :D
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasílání soukromých zpráv

Příspěvek od Nethar »

Potvrzení emailu při registraci samo o sobě pro automatické boty nic neřeší, stejně jako třeba CAPTCHA. Je potřeba něco, na co zatím nevyzrají, třeba ta jednoduchá otázka v češtině při registraci, apod. Ostatně spamového bota už jsem tady pěkně dlouho neviděl, takže to asi funguje dobře. Do FAQu bych stejně nepsal nic víc, než přesně tu hlášku, která se ti zobrazí při pokusu o odeslání zprávy. Je v pohodě možné to obejít třemi nesmyslnými rychlými příspěvky, ale takového uživatele pak aspoň můžeme hezky veřejně lynčovat a zablokovat :mrgreen: Prostě si chceme s každým nejprve trochu popovídat na veřejnosti, než nám začne v SZ nevyžádaně nabízet slevové akce jeho eshopu, lahve bez kolku za výbornou cenu, apod. :-) Co je šeptem, to je s čertem :lol:
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Zasílání soukromých zpráv

Příspěvek od Hunter »

Když je tu někdo zbrusu nový, tak nevím, co by tu chtěl s ostatníma tak důležitého řešit prostřednictvím soukromých zpráv.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
zivak
New-make
New-make
Příspěvky: 53
Registrován: 25 říj 2011, 10:21
Bydliště: Jihlava

Re: Zasílání soukromých zpráv

Příspěvek od zivak »

Hunter píše:Když je tu někdo zbrusu nový, tak nevím, co by tu chtěl s ostatníma tak důležitého řešit prostřednictvím soukromých zpráv.
Napadá mě pouze objednávka od Petra nebo soukromá gratulace Netharovi :roll: 8-)
Obrázek
Odpovědět