Laphroaig QA Cask

Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Laphroaig QA Cask

Příspěvek od Radek »

Laphroaig QA.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/41398
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=laphroaig
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Jemný Laphroaig.... co víc dodat.
Chuť:Chuť mě poněkud zklamává, méně Sava a více hořkosti.
Shrnutí:U tohohle Laphroaigu je vůně lepší než chuť.... a tak to být nemá. Nezbývá mi než cimrmanovsky konstatovat: Tudy ne přátelé!!
Body:84
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Laphroaig QA Cask

Příspěvek od Nethar »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/41398
Web:http://www.laphroaig.com/
Barva:
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Shrnutí:Jemný, hezky nasládlý, uhlazený Laphroaig. Přijde mi výrazně jemnější ve vůni než základní plnění, v chuti naopak trochu míň hladivý. S desítkou bych to kvalitativně nesrovnával, ale můžu říct, že oproti Quarter Cask, nebo aspoň oproti Triple Wood mě zaujal o něco více, ale chtělo by to srovnat vůči sobě. Ochutnáno v Marpeku.
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Laphroaig QA Cask

Příspěvek od Jerry1 »

Ochutnáni v rámci degustace ve Whisky Shopu Brně.
Jak byla vůně fantastická - nádherně kouřová; tak chuť zcela zklamala - sladce kouřová, a hlavě velmi řídká.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Laphroaig QA Cask

Příspěvek od salam15 »

Ridka chut je i muj dojem. Dominuje sladkost, nejspis vanilka. Rikam si ze takhle nejak by delali Laphroig v Irsku

Odesláno z mého GT-B5330 pomocí Tapatalk
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2803
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Laphroaig QA Cask

Příspěvek od josé »

Alkohol:40 %
Velikost:vzorek WF2014
Aroma:kouř, medicínka, vanilka, oříšky, dokonce kokos a nakonec špetka jablek
po naředění vanilková přetrvá a objevuji nakyslost. takovou jako bonbony bonpari
Chuť:sladký příjemný kouř, švestky se špetkou skořice
Dozvuk:dlouhý, připálená švestková povidla
Shrnutí:kombinace sladkého a kouřového se mi líbí
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Cyra

Re: Laphroaig QA Cask

Příspěvek od Cyra »

Před časem jsem měl vzorek od Petra. Ted mám doma láhev a pravidelně ochutnávám :) . Zde je pár poznámek:
Aroma:Krásné aroma, snoubí se zde uzenost (uzená, nasolená mořská ryba) se sladkostí (ovoce a vanilkový krém). K tomu také medicína a máta.
Chuť:Jemný i v chuti. Oproti např. QC není tak hutný a výrazný. Méně soli a medicíny, méně olejnatosti (možná proto působí řidším dojmem). Jinak spíše do sladka a dřeva (opálené dřevo).
Dozvuk:Krásně sládne. Dřevo, vanilka, máta, popel a uzenost. Nevysychá tolik do minerálů, jak bych čekal. Navíc je dozvuk poměrně krátký.
Shrnutí:Pro mě asi nejjemnější Laphroaig. Tak trochu Laphroaig light, ale přesto mi moc chutná.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Laphroaig QA Cask

Příspěvek od Hunter »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/41398
Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:Vezmi klasický Laphroaig, zjemni ho, pocukruj, přidej umělé aroma žužu a cukrové vaty a máš QA Cask. Naštěstí si stále ponechává klasické atributy své palírny, takže je to pořád solidní. (86 b)
Chuť:Ou, tak copak to je? Proč je tělo tak řídké? Olejnatost si QA cask zachoval, ale tělo je tedy docela naředěné, škoda. Zvláštní je, že dochuť je i přes tenčí tělo dost výrazná, popelnatá, táhlá. Stejně jako u vůně ale i zde platí, že klasické poznávací znaky značky tu probleskují, takže je to dobré pití. (84 b)
Body:85
Shrnutí:Testoval jsem přímo oproti klasice Laphroaig 10y. Ač je to ve výsledku dobrá whisky, nemůžu se ubránit dojmu, že je to proto, že v palírně vzali silný základ, výbornou nekompromisní a výraznou whisky, a po nějakých experimentech, kdy ji zmršili, z ní zůstala "jen" dobrá whisky, a to ještě jen proto, že se nepodařilo vše úplně zničit a zahladit. Jako by toho drsného dřevorubce navlékli do růžového trendy trika, naplácali mu na vlasy půl kila cool gelu a vymodelovali mu free metrosexuální účes, aby byl líbivější. Pod tím trikem prosvítá ten nespoutaný drsňák, ale už to není on, je to jen karikatura sama sebe... Takhle si pokrok nepředstavuju. A proč? Protože fanoušci Laphroaigu mají rádi tu silnou nespoutanou whisky a proto u nás vyhrávají whisky roku taková plnění, jako Laphroaig 10 yo CS batch 006 a podobné. Ostravaci by vam to řekli jasně: Lafrojg pičo!!!
Za megavzorek díky Zombíkům.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: Laphroaig QA Cask

Příspěvek od zombice »

Laphroaig QA cask jsem měl možnost ochutnat opakovaně. Poprvé na trajektu cestou ze Skotska, kdy jsem byl asi trochu rozmazlený a whisky nalitá v plastovém panáku mě moc nenadchla. Podruhé a potřetí s odstupem roku jsem na to měl víc klidu, Glencairn s hodinovým sklem a pro porovnání druhý Glencairn s desetiletou sestrou :-)
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/41398
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=laphroaig
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Medicinální jód, nezapře původ, ale možná je trochu obroušenější než standard 10. Jsou tu i citrusy a pak doopravdy ta sladká vanilka :-) Časem se zdá (i z dřívějších zkušeností), že je ve vůni slabší, ale v přímém porovnání to bylo spíš jen uhlazenější a jen o trochu méně intanzivní (obě přikryté sklem)
Chuť:Zpočátku vodovější, časem ale i ostrá do kouřova. Dým, uhlíky, spíš slanější. Oproti desítce opravdu vodovější.
Dozvuk:Klasika - kouř, medicína, ale celý trochu do sladka (trocha karamelu), kůže, vanilka.[/dovzuk]
Shrnutí:Napodruhé daleko lepší dojem než před rokem. Vůně je trochu slabší, chuti by prospělo víc % alkoholu, ale jinak slušný. Samozřejmě, že optikou lidí, co milujou desítku a CS plnění, je tohle slabej odvar, ale pořád je to slušná whisky a mě chutnala.
Uživatelský avatar
Duthoron
Znalec
Znalec
Příspěvky: 765
Registrován: 27 kvě 2013, 21:15
Bydliště: Varnsdorf

Re: Laphroaig QA Cask

Příspěvek od Duthoron »

Porovnáváno se zbytkem Quarter Cask, příjemný večer :D
Alkohol:40 %
Aroma:Desinfekční, krabička antiperlí (ráčej-li pamatovat) a mírná nakyslost. Quarter mi přijde takový sladší.
Chuť:Jódový kouř, trochu sladkosti a pocit hrubozrnného písku (takový příjemný pocit na jazyku). Je to pořád Laphroaig, ale jemnější, zpočátku mi přišel trochu plochý, ale při další skleničce jsem si zvykl a naopak ocenil, že není tak přímočarý jako 10 yo. Quarter je o něco chuťově výraznější.
Dozvuk:Na Laphroaig trochu krátký, ale suchý a příjemný.
Shrnutí:Dobrá whisky za příjemnou cenu (známka 3), u Quarter Cask bych dal známku o půl stupně lepší (2-), ale propastný rozdíl to není.
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Laphroaig QA Cask

Příspěvek od J.K.Ch »

U téhle recenze si dovolím srovnání s Laphroaig 10 Yo.
GWC:https://gentlemenswhiskyclub.wordpress. ... g-qa-cask/
Alkohol:40 %
Aroma:Výraznější náznak citrusů než 10 Yo a mírná nakyslost a klasický cukr. Úplně chybí náznak medu. Snad ani nemusím zmiňovat silnou vůni rašelinového kouře.
Chuť:Chuť je naproti 10 Yo dřevitější méně sladká a trošku kyselá. Alkohol je ostřejší. A je zde vanilka, o které je zmínka i na láhvi.
Dozvuk:V dozvuku je Laphroaig sušší a lehce natrpklý s výraznou dřevitostí. Kouř a jód jsou samozřejmostí. Snad bych řekl, že je stejně intenzivní jako 10 Yo.
Shrnutí:Za mě je 10 Yo jasná volba, ale chcete-li dřevitější a možná svěžejší kousek tak QA zkuste.
Body:85
Odpovědět