Centenario 12 yo Gran Legado

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Centenario 12 yo Gran Legado

Příspěvek od Hunter »

Obrázek
Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Kostarika
Aroma:Vanilka, kůže, čokoláda, javorový sirup a máta, nebo něco podobně větrového. (83 b)
Chuť:Čokoláda s kůží, med, k tomu opět peprmintová příchuť, snad až do anýzu a lékořice. (83 b)
Shrnutí:Za cenu kolem 550 korun v akci to není nic převratného, ale ani nic, co by zklamalo či urazilo. Celkem pohodový rum, který je ozvláštněn tou větrově pikantní vůní a chutí.
Body:83
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Centenario Gran Legado 12 yo

Příspěvek od Nethar »

Barva:tmavší a zdá se mi načervenalá
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Intezivní sladká vůně. Povidla, kůže, pomeranče, švestková buchta, staré sešity.
Chuť:Nejprve se potvrzuje vysoká sladkost, rychle ale přidá i kořenitost a vhodně nadávkovanou ostrost alkoholu.
Dozvuk:Hořkosladký, středně dlouhý.
Shrnutí:Jak píše Hunter, celkem pohodový rum. Voní mi dobře a zajímavě, v chuti není vůbec špatný, nahořklý dozvuk mi nesedí. Díky za mohutný vzorek!
P.S.: Teď vidím, že nějakou spálenou nahořklost jsem kritizoval i u Centenario Conmemorativo 9 Años, tak to mají asi ve stylu.
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Centenario Gran Legado 12 yo

Příspěvek od tornado »

Centenario Gran Legado 12 yo

Alkohol:40 %
Barva:
Web:http://www.centenariointernacional.com/productos/ron-centenario-12-anos/?lang=en
Velikost:vzorek 0,02 l z La-Vin Store Černý Most, Praha
Aroma:Příjemné, hezky intenzivní a hutné. Perník, rozinky, oříšky a trochu kůže. Naslepo bych tipoval spíš brandy.
Chuť:Lehce nasládlá. Med, třtina se stopou vanilky, rozinky a tmavá čokoláda. Opět mi trochu připomíná brandy.
Dozvuk:Suchý, sladkost je jen minimální. Pozvolna doznívá chuť, v úplném konci se sladkost zvýrazní.
Shrnutí:Povedený kousek. Naslepo bych si myslel, že jde o zajímavou brandy.
Odpovědět