Caol Ila Natural Cask Strength

Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Caol Ila Natural Cask Strength

Příspěvek od Radek »

Caol Ila NCS.jpg
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=caol-ila
Alkohol:61,6 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Impozantní kouř... je to kouř zelenýho sena, nebo spíš čerstvý bramborový natě.
Chuť:Jo, tak to je matroš. Rašelina v té nejčistší podobě, ke konci sládne... mňam!
Dozvuk:Výrazný... rašelina a menthos.
Shrnutí:Výborná whisky. A dle mého názoru patří do absolutní špičky.
Body:91
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Caol Ila Natural Cask Strength

Příspěvek od Nethar »

Zrušil jsem z nadpisu údaj o procentech a uděláme z toho společné vlákno pro všechny Caol Ily Natural CS.
Za můj vzoreček stejně jako ze všechny předešlé, protože tento je uzavírá (prozatím ;) ), děkuji zombicím :-)
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/21243
Barva:
Alkohol:55 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:Jemná nasládlá rašelina. Z těchto vůní jsem vždycky na větvi, člověk v tom může dlouho hledat různé odstíny, je to krásně zakouřené a přitom to není jen samotné silné uhlí, které by překrylo cokoliv ostatního. Je to sladké, je to slané, je to čerstvé, je to super.
Chuť:Ostrá, hodně procent, že bych měl aspoň jednou pravdu?
Dozvuk:Dlouhý rašelinný dozvuk. Ačkoliv je na mě silná, vodu bych do ní asi nedával (no na zkoušku asi jo), protože mám pocit, že už by přehnaně sládla, takto je výborná.
Shrnutí:Připomíná mi Big Peat, protože je silná, mohl by to být třeba Big Peat Christmas Edition, ale klasický Big Peat si pamatuji méně sladký a více slaný. Po odtajnění musím doplnit, že je to mírně překvapivé, protože Caol Ilu mám uloženou jako symbol slanosti.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Caol Ila Natural Cask Strength

Příspěvek od Hunter »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/149
Barva:
Alkohol:55,0 %
Aroma:Hromada sladké, ostřejší rašeliny, med, trochu gumy a kouř. (86 b)
Chuť:Bez vody sladkoslaná, ostrá, kouřová. S vodou ostrost přetrvává, bohužel trochu zhořkne. Jinak peprná, velmi štiplavá, v dozvuku popelnatá. (84 b)
Body:85
Shrnutí:Hlavně ve vůni u mě bodovala, chuť po přidání vody trochu zklamala, takže bych doporučil spíše neředit, bez ní je zase dost ostrá. Některé silnější whisky mi takhle pichlavé nepřišly.
Za velký vzorek děkuji zombovi.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Cyra

Re: Caol Ila Natural Cask Strength

Příspěvek od Cyra »

Jelikož mi 12y chutnala, chtěl jsem zkusit také verzi v sudové síle (59,2 %). Další vzorek od Petra :) .
Aroma:Podobné jako u 12y, ale CS je sladší s o poznání menším množstvím kyselých odstínů. Kouř, jód, guma. Opět mi trochu připomíná Ardbeg 10y.
Chuť:Sladko-slaná, výrazná, ostrá, jódová. Při polknutí se mihne nahořklá sirnatost, naštěstí to netrvá dlouho.
Dozvuk:Slaný, pepřový, hřejivý se špetkou vanilky. Dlouze vysychá. V úplném závěru jód a minerály, stejně jako u 12y. Zde navíc se špetkou pepře a nasládlosti.
Shrnutí:Má o něco příjemnější aroma než 12y, ale ta mi přišla zajímavější v chuti. Zde mi trochu vadí ten záblesk síry, který mi ve větším množství vadil i u Taliskeru 10y.
zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: Caol Ila Natural Cask Strength

Příspěvek od zombice »

Koukám další vlákno, kde jsem rozdával vzorky, ale na svojí recenzi zapomněl :?

Caol Ila Natural Cask Strength

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/149
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=caol-ila
Barva:
Alkohol:55.0 %
Velikost:Láhev
Aroma:Rašelina, slabší kouř, slanost, zelený čaj, slané oříšky?, citrusy, opravdu spousta vůní naráz :-) Celkově malinko cítit síla alkoholu, ale neruší to.
S vodou se zvýrazní citrusy a rašelinný kouř, vystoupí trochu i hliněnost.
Chuť:Slaná, s pomalejším rašelinným rozjezdem, který nabere na obrátkách a končí opravdu silně.
S vodou: pořád sůl a rašelinný masakr.
Dozvuk:Delší, rašelinný, pak sládne, ale na jazyku pořád zůstává ten rozpálený rašelinný uhlík :-)
S vodou bych řekl, že tolik nesládne, zůstává víc rašelinová a kouřová.
Shrnutí:Výborná whisky. Původní poznámky zněly: ředit by se asi dalo, ale přijde mi to zatím trochu škoda :-) Pak jsem teda pod vlivem ostatních znalců zkoušel i ředit a nedopadlo to špatně, ale stejně když si zase někdy naleju, tak ředit asi nebudu :-)
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Caol Ila Natural Cask Strength

Příspěvek od salam15 »

11. vzorek na WF 2015
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/7640
Alkohol:59,2 %
Aroma:Les, lehká rašelina, silně alkohol.
Chuť:Lepší než u 1995 DE, sladší, hebčí rašelina. Alkohol v chuti není moc znát. Čokoláda.
Dozvuk:Střední, cítím višně v čokoládě.
Shrnutí:Sudovka jak má být, chutnala mi. Jestli by si člověk pořizoval lahev, to by odviselo od ceny... Je lepší než DE, i když NAS.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2803
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Caol Ila Natural Cask Strength

Příspěvek od josé »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/7640
Alkohol:59.2 %
Velikost:vzorek WF2015
Aroma:hutná ovocnost, jablečný mošt s vanilkou. rašelina a kouř slaběji. celkové vyznění do sladka. krásně vyvážená mezi ovocností a rašelinou (b.3/3)
Chuť:suchý kouř, hodně dřeva (na mě až moc) a samozřejmě dík % jehličkově pikantní (b.1/4)
Dozvuk:dlouhý sladký kouř a trochu hořícího dřeva (b.1/2)
Shrnutí:líp voní než chutná. poslední páteční panák na dobrou noc (b.0/1)
Body:5
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
zyki
Znalec
Znalec
Příspěvky: 755
Registrován: 22 led 2013, 14:36
Bydliště: Praha

Re: Caol Ila Natural Cask Strength

Příspěvek od zyki »

vzorek 12 z kalendáře (0,02)
Alkohol:59,2 %
Aroma:rašelina s nádechem jódu doplněná sladkostí (kešu v karamelu, později sušené brusinky)
Chuť:rašelina je výraznější, přidává se koření, přechází do ostrosti, nakonec něco jako náznak francovky
Dozvuk:rašelina s trochou čokolády
Shrnutí:zatím nejlepší vzorek z adventního kalendáře
Botana

Re: Caol Ila Natural Cask Strength

Příspěvek od Botana »

Velikost:vzorek
Aroma:Kouř, rašelina, slabě jód, sladová sladkost, citrónová limonáda, sirup z černého bezu.
Chuť:Nejdříve sladká, pak se mění do slana, aby pak zase sladově sládla, rašelina, ostrá sladká citrónová šťáva s pepřem.
Dozvuk:Dlouhý, peprný, koření a bohužel hořkne.
Shrnutí:Na HK degu mi samostatně nesedla. Bylo to zřejmě způsobeno tím, že šla po sladkém Arranu Port Cask Finish a kachních játrech ve višňovém želé, a tak se mi tato Caola zdála hrozně masakrojdní. Na druhou stranu v kombinaci s tatarákem z uzeného lososa to byla jedna z nejlepších kombinací večera (navíc když jste si do tataráku trochu té whisky nalili). Dnes přechutnávám v klidu doma a už se mi tak brutální nezdá. Vůně je zajímavá a najde se v ní spousty zajímavých tónů, chuť vůbec není špatná, ale bohužel jsem u druhého loku objevil v dozvuku docela výraznou hořkost, které jsem se už pak nezbavil. Za vzorek děkuji Jerrymu.
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2803
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Caol Ila Natural Cask Strength

Příspěvek od josé »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/4275
Alkohol:59.6 %
Velikost:vzorek
Aroma:měkce ovocné, pečené meruňky, maliny. sladké. vanilka a suché dubové dřevo. za tím vykukuje kouřovost, bylinky, syrový prut a nahnilá brambora. sudová síla je znát. (b.2/3)
Chuť:vanilkově nasládlé. sušše dřevěné. popelově kouřové a hodně pikantní, hřejivé. grep a špetka soli (b.2/4)
Dozvuk:dlouhý hřejivý, kouřový. nasládlý v mléčné čokoládě. sůl (b.1/2)
Shrnutí:lahev na 4.HKdegu od Jerryho. příjemná a silná whisky. chutná mi. bez připomínek. líbí se mi víc než souběžně porovnávaná základní 12. díky. (b.0/1)
Body:5
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Odpovědět