Bell's Original

Míchaná whisky (z jednosladových i obilných)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Bell's Original

Příspěvek od Nethar »

bells.jpg
bells.jpg (10.88 KiB) Zobrazeno 6328 x
[alkohol][/alkohol]
Web:http://www.bells.co.uk/
Barva:
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:Vůně je výrazem slabší. Trocha dřeva, trochu kyselejšího ovoce. Dejme tomu trochu medu, ale to už tak trochu kouzlím, zkusme přidat pár kapek vody, jestli aroma výrazněji neuvolní... ne ;-)
Chuť:Spíše "nijaká" kategorie whisky - není rašelinná, není sladká, není travnatá, není ovocná, je taková normální a bohužel po delší době mírně zahořklá.
Dozvuk:Nevýrazný, skutečně mám problémy psát nějaké detaily.
Shrnutí:Jak už se párkrát stalo, jsem rád, že se ukázalo, že jsem chutnal to, co jsem chutnal. Není třeba recenzi nijak dále rozvíjet. Jestli chcete nějakou levnější blended whisky na normální popíjení, skoro bych vám Bell's nedoporučil.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Bell's Original

Příspěvek od Hunter »

Alkohol:40 %
Barva:
Aroma:Lehká, jemná, oříškově sladová vůně. Bohužel při hlubším hledání i cosi benzínově cizorodého. První dojem ale vypadal celkem solidně. (68 b)
Chuť:V chuti už se dojem mírně zlepšuje, je to typicky lehký blendík, který se na velmi nenáročné pití dá skousnout. (72 b)
Shrnutí:Kdyby jste se někdy třeba rozhodovali mezi dejme tomu Cutty Sark a tímhle, máte celkem snadné rozhodování. Koupeno omylem, objednal jsem si z DIOSu miniaturu Bell's 8y, a ti zmetci mi místo toho poslali tento skoropatok.
Body:70
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Króča

Re: Bell's Original

Příspěvek od Króča »

Hunter píše:Koupeno omylem, objednal jsem si z DIOSu miniaturu Bell's 8y, a ti zmetci mi místo toho poslali tento skoropatok.
Jj vcelku klasická neřest Diosu.. před časem se mi stalo, že jsem si u nich objednal Ledaig od Murray McDavida stařený po červeném víně..měli to označené jako !!novinku!!..když mi přišel Ledaig 10y v novém kabátě, nestačil jsem se divit.. a když jsem tam volal a paní mi řekla, že ten Ledaig co jsem chtěl nemají a že mi proto poslali tu desítku, nestačil jsem zírat :shock: Když jsem to chtěl vrátit tak mi tvrdila, že to je nejlepší ve své kategorii co můžu mít.. no nevím, ale měl bych jiný tip na desítku z ostrovů, ale co už ;) nakonec jsem tu flašku vrátil a poslali mi jinou již dle mého výběru. proto doporučuju zvlášť u Diosu ověřovat vše předem..právě čekám od nich tento týden jeden balík, tak jsem zvědavý, zda bude vše OK :doh: snad jo, ověřoval jsem předem :pray:
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Bell's Original

Příspěvek od Hunter »

Mají v tom trochu hokej.Objednával jsem asi 15 miniatur a placatek, psali, že 3 nejsou, nakonec bez upozornění chyběla ještě čtvrtá sklenka s grappou a z jedenácti ks bylo nakonec 9 OK a tahle Bellska obyčejná místo 8y.Dál Pussers rum přišel v jiné síle. Jiná síla alkoholu byla v textu, jiná na fotce a úplně odlišná mi přišla...Docela mě to překvapilo, čekal bych, že dají možnost doobjednat náhradní lahve, když skoro třetina chybí.Přitom na e-shopu měli jasně napsáno, že zboží je skladem.Příště s tím budu počítat a do poznámky v objednávce napíšu, že pokud něco nebude, pošlu seznam náhradníků. Zase se jim musí nechat, že nabídku mají hodně bohatou.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Króča

Re: Bell's Original

Příspěvek od Króča »

Já to řeším tak, že jim pošlu prve maila s dotazem zda mají tohle konkrétní zboží opravdu skladem či nikoliv.. k tomu připojím odkazy na jejich e-shop ať je v tom jasno..Navíc když si pořádně prohlédneš jejich fotky tak zjistíš (aspoň u whisky), že u spousty z nich je fotka úpně něčeho jiného než by měla být a podle údajů co píšou na e-shopu se mi kolikrát ani nepodařilo láhev identifikovat na whiskybase.. v takových případech jsem je požádal o zaslání fotky té konkrétní láhve, co mají skladem, ať ji můžu na WB idnetifikovat.. nutno podotknout, že mi zatím vždy vyšli vstříc..
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Bell's Original

Příspěvek od Hunter »

Tak už je i na whiskybase. Koukám, že se svým hodnocením jsem byl ještě nejhodnější...
http://www.whiskybase.com/whisky/57011/bells-original
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Odpovědět