R. L. Seale's 10 yo

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

R. L. Seale's 10 yo

Příspěvek od Hunter »

R. L. Seale's 10 yo.jpg
Barva:
Alkohol:43 %
Původ:Barbados
Aroma:Vůně je suchá, kořenitá až citrusová, s vanilkou (ale bez sladkosti), hřebíček, nové koření, až trochu cítím lák od okurek. Hodně zvláštní vůně, která mi moc nesedla. (81 b)
Chuť:Úplně první chvilkový dojem na jazyku je lehce nasládlý, ale postupně vysychá, až do takové strohé, kořenité suchosti a anýzu, je tam i trocha cedru a nějakého exotického dřeva. (83 b)
Body:82
Shrnutí:Ochutnáno na vydařené rumové degustaci u josého v Hořicích, což byla neformální akcička domluvená na Whiskyfestivalu. Toto byl druhý panák ochutnávky, a přiznám se, že mi stylově moc nesedl, hlavně vůně mě nezaujala, v chuti už to bylo o něco lepší. Jsem ale rád, že jsem mohl ochutnat, protože případný nákup celé lahve by mě asi mrzel (pokud bych mu nepřišel na chuť časem). Ale pro ty, kdo nemusí sladké rumy, je to možná dobrá volba, svým způsobem je to i rum originální, nemůžu ho přirovnat k žádnému z těch, co jsem zatím pil. Takže zkuste a udělejte si svůj úsudek, což ostatně platí vždy.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
sandrider
Znalec
Znalec
Příspěvky: 658
Registrován: 04 zář 2011, 14:08

Re: R. L. Seale's 10 yo

Příspěvek od sandrider »

Hunter píše:Jsem ale rád, že jsem mohl ochutnat, protože případný nákup celé lahve by mě asi mrzel (pokud bych mu nepřišel na chuť časem). Ale pro ty, kdo nemusí sladké rumy, je to možná dobrá volba, svým způsobem je to i rum originální, nemůžu ho přirovnat k žádnému z těch, co jsem zatím pil. Takže zkuste a udělejte si svůj úsudek, což ostatně platí vždy.[/shrnuti][/recenze]
Přesně tak :) Mě velmi chutnal a dovedu si představit mít doma celou lahev (a to už jsem dlouho žádný rum nekupoval).
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: R. L. Seale's 10 yo

Příspěvek od Kobalt »

Podnik:Cuba Liberta, Plzeň
Velikost:velký panák
Aroma:Nasládlé a sušší, jemné koření, banán.
Chuť:Ovocně nasládlá s tóny čokolády.
Dozvuk:Dřevo, lehce dřevitá pikantnost, suché kakao. Dost do sucha.
Shrnutí:Zajímavý, méně sladký rum. Docela mi i chutnal, ale zas tak mě nezaujal.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
moochine
New-make
New-make
Příspěvky: 99
Registrován: 11 říj 2018, 16:20

Re: R. L. Seale's 10 yo

Příspěvek od moochine »

Nemate niekto cerstvu skusenost? Konkretne u mna zatial vedie MGXO a Doorly's 12 tiez nebol zly ale na MG nema. Rozmyslam nad Doorly's XO alebo tymto Sealom.
Glengoolie, for the best of times
miromen
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 3
Registrován: 25 led 2020, 18:01

Re: R. L. Seale's 10 yo

Příspěvek od miromen »

Tak tohle je velice povedeny Rum. To velke R je opravdu zasloužene. Žadna prvoplanovost a okamžity utok na chuťove buňky jako většina rumu od Oliver&Oliver např. Presidente Marti. Postupne uvolňovani typickych rumovych chuti jako, vanilka, dub, karamel a nějaky ten ořišek u tohoto sucheho a velmi jemneho ( važně to ma 46% alkoholu :o ) rumu s přirozenou sladkosti je opravdu velmi lahodne. Stat tahle tvarově zajimavějši lahev 2000kč tak bych měl i menši vyhrady. Ale tahle tekutina pod 1000kč ? Paradni kousek.
R.L..jpg
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: R. L. Seale's 10 yo

Příspěvek od Kobalt »

Tak skoro po 5 letech opět ochutnávám...
Alkohol:46 %
Původ:Barbados
Příležitost:Narozeniny Pivotečky 17.7.2020
Aroma:Příjemný, jemný, ovoce, karamelky, lehce vegetace, bylinky, nugát, tropické ovoce.
Chuť: Karamelky, ovoce, nugát, lehce svíravá, lehounce dřevo, šťavnaté tropické ovoce.
Dozvuk:Málo sladký, ovocný, sladce pikantní.
Shrnutí:Příjemný solidní rum. Dobrý zástupce do začátku neslazených a silnějších rumů, dá se doporučit. 
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Jacha
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 11
Registrován: 07 črc 2018, 22:55

Re: R. L. Seale's 10 yo

Příspěvek od Jacha »

Ahoj,
Doporučte v kategorii neslazených silných rumů něco co je dál než R.L.Seals.
Díky
Uživatelský avatar
Fileta
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1805
Registrován: 15 čer 2015, 14:47
Bydliště: Litovel

Re: R. L. Seale's 10 yo

Příspěvek od Fileta »

:arrow: Jacha: Co třeba viewtopic.php?f=29&t=1836
Odpovědět