Ben Bracken 12 yo

Odpovědět
Uživatelský avatar
zyki
Znalec
Znalec
Příspěvky: 755
Registrován: 22 led 2013, 14:36
Bydliště: Praha

Ben Bracken 12 yo

Příspěvek od zyki »

Vzhledem k tomu, jak rychle byla v Lidlu vyprodána, jsem čekal, že ji někdo ochutnal, ale zatím téměř bez recenzí. Možné vysvětlení by mohlo být, že je na ni škoda slov, ale tak hrozné to zas není.
b bracken.jpg
b bracken.jpg (45.39 KiB) Zobrazeno 9432 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/38865
Alkohol:40 %
Aroma:ovoce, s převahou citrusů
Chuť:dřevo, naředěná medovost, něco z toho ovoce, alkohol
Dozvuk:alkoholovědřevitý, se stopou ovocnosti
Shrnutí:není to zázrak, ale za 299 Kč dobrý, postupným přechutnáváním se zdá zajímavější, ale další láhev bych už nekoupil
Uživatelský avatar
Duthoron
Znalec
Znalec
Příspěvky: 765
Registrován: 27 kvě 2013, 21:15
Bydliště: Varnsdorf

Re: Ben Bracken

Příspěvek od Duthoron »

Včera jsem si rozdĕlal tři lahve najednou abych je porovnal a poprve jsem schopen trochu popsat i vůni. Když čuchám jen k jedné, tak si nos rychle zvykne a už to nepopíšu. Byly to Isle of Jura Superstition, Glenkinchie 12 a Ben Bracken 12. Výsledné recenze dám do příslušných témat. Na hodnocení ve 100 bodové škále si netroufnu, tak to oznámkuju jako ve škole :D
.
Aroma:překvapivĕ velmi příjemná vůnĕ, sladká jako punčový řez nebo spíše marcipán,
Chuť:trochu hrubá, zrazuje vůni, závan toho marcipánu, lehce ovocná - vzdálená broskev (nebo nĕco takovýho),
Dozvuk:mírnĕ suchý, příliš alkoholu.
Shrnutí:Celkovĕ pomĕrnĕ dobrá, rozhodnĕ lepší než kolik za ni chtĕjí :-)
Známka:Slušná trojka
Senoy
Znalec
Znalec
Příspěvky: 492
Registrován: 18 úno 2013, 14:25
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Ben Bracken

Příspěvek od Senoy »

Alkohol:40 %
množství:0,7l láhev
Aroma:karamel, vanilka, žluté ovoce, slabá medová sladkost, lehká lihová kyselost
Chuť:řidší konzistence, sladkokyselá chuť, trochu ostřejší, plochá, vodová, blendovitě neutrální
Dozvuk:krátký, hřejivý, sušená jablka, krátce mírná sladkost, která přejde ve vanilkovou hořkost. Možná se tam někde mihne náznak rašeliny.
Shrnutí:Jednoduchá whisky, spíše blendovitého charakteru. Je to single malt, takže určitou chuťovou kvalitu má, ale žádné nadšení se nekonalo. K PS3 tak akorát.
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ben Bracken

Příspěvek od joy »

Dopíjím poslední zbytky Ben Brackenu, takže je čas na nějaké malé a skrokmé shrnutí.

Ben Bracken 12Y

Alkohol:40 %
Velikost:celá láhev
Aroma:naředěný lesní med, troška vřesu a obilí. Časem lehce probleskuje lehká rašelinná vůně jako když vysychá rašelina, kterou koupíte v zahradnictví. Všiml jsem si toho až v druhé polovině láhve
Chuť:sladová, sladká, ostřejší a dřevitá
Dozvuk:krátký, ale výrazný, dřevitý
Shrnutí:Někde jsem se dočetl, že Ben Bracken od Lídlu jsou ve skutečnosti zbytky alkoholu, ze zrušeného Tamnavulinu. Ten jsem neochutnal, tak alespoň takhle. Za tu cenu je to myslím dost slušné pití. 12Y SM za cenu 300Kč je luxus. Jen mě trošku zklamala absence více chutí. Každopádně bych šel do ní zase, pokud by to Lídl za stejnou cenu nabízel.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Ben Bracken 12 yo

Příspěvek od Hunter »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/38865
Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:Vůně je lehká, jemně travnatá, slad, slupka z melounu, salátová okurka, trocha vanilky a dřeva. (82 b)
Chuť:Odpovídá vůni. Slad, dřevo, trochu štiplavější na jazyku i v dochuti, mírně nasládlá, vanilková. Dochuť kořenitě dřevitá, pálivá. (82 b)
Body:82
Shrnutí:Dovezl jsem si vzorek od josého. Když se na to podívám optikou "whisky do tří stovek", je to velmi solidní nákup, rozhodně lepší než drtivá většina soupeřů v této cenové relaci.
Na nenáročné popíjení s kamarády třeba u hokeje jako dělaná. Kdybych ji v Lidlu někdy viděl, koupím.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2803
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Ben Bracken 12 yo

Příspěvek od josé »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/38865
Alkohol:40 %
Velikost:lahev
Aroma:kyselé, bílé víno, kdoule, dřevo. lihově ostrá. nesedí mi. jakási nasmrádlost (b.0/3)
Chuť:dřevo. do kysela se špetkou soli (b.1/4)
Dozvuk:středně dlouhý, hlavně dřevitý. vyluhované rozinky s mléčnou čokoládou (b.1/2)
Shrnutí:při dopíjení zbytků porovnána s Chivas Regal 12 a Ballantines 12. ač obě vyvětralé, furt o fous lepší než Bracken. nějak jsme si holt nesedli. svým osobitým projevem si kdysi při prvním přechutnání s bráchou vysloužila přezdívku pí*a :) (b.0/1)
Body:2
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Ben Bracken 12 yo

Příspěvek od salam15 »

Jestli měla takovýhle osobitý projev, tak to bych se asi cítil dost blbě, kdybych to přechutnával s bratem :D
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Ben Bracken 12 yo

Příspěvek od Hunter »

To salam: Myslíš, že se ségrou by to bylo lepší? :lol:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Rescue
Znalec
Znalec
Příspěvky: 317
Registrován: 06 dub 2012, 17:23
Bydliště: Praha a okolí

Re: Ben Bracken 12 yo

Příspěvek od Rescue »

Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:je cítit Speysidovitost, sladká lihovitost, spíše ovoce v lihu než květinky, trošku med.
Chuť:jemná, velmi jemná, sladká, smetanová, ale celkem plochá…
Dozvuk:krátký až středně dlouhý bez výraznějšího charakteru
Shrnutí:Celkem příjemná whisky, která je na můj vkus trošku nevýrazná, ale zaujme svou smetanovou krémovitostí. Při poměru cena/ výkon perfektní volba pro návštěvu :-)
Odpovědět