Ancient Ancient Age 10 stars

Americké pití
Odpovědět
Króča

Ancient Ancient Age 10 stars

Příspěvek od Króča »

Další přírustek do rodinky bourbonů ;)
Ancient_Age_Bourbon_.jpg
Ancient_Age_Bourbon_.jpg (7.45 KiB) Zobrazeno 8135 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/16030
velikost:láhev
naslepo:NE
Aroma:jablečný štrůdl s trochou kokosu, leštěný nábytek, vanilka, včelí vosk
Chuť:kořeněná sladkost bourbonu doplněná trochou dřeva a lehkou mastnotou
Dozvuk:vrací se kořeněný štrůdl, dále mléčná čoko a kousek opáleného dřeva..opět laděný spíše do sladka
Shrnutí:jemný klasický bourbon se vším všudy.. pro bourbony "typická nakyslost" je zde velmi utlumena ku prospěchu sladkosti. po prvním přechutnání působil poněkud ploše/jednoduše, ale postupem času odhaluji jeho bohatou, byť jednoduchou, krásu.. při prvním ochutnání jsem si udělal poznámku, že tohle by mohl snést i leckterý "odpůrce" bourbonů..poměr cena/výkon velmi solidní - koupeno v DIOSu za necelé 400,-Kč..trošku zamrzí plastové šroubovací víčko místo korku
Body:85
Naposledy upravil(a) Króča dne 13 črc 2014, 16:58, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Ancient Ancient Age 10 yo

Příspěvek od Nethar »

[alkohol][/alkohol]
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/22065
Web:https://www.buffalotracedistillery.com/
Barva:
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:No jo, však to by nebyl Króča, aby mi jako vzorek nepodstrčil bourbon :-D Teda aspoň mi cosi říká, že by to snad mohl být bourbon :-D Klasická vanilková vůně se totiž nezapře. Ale není to nijak extrémní, takže nejsem přehlcen umělotinou, jde to, jak stárnu, tak už nejsem takový zapřísáhlý bojovník proti kukuřici, jako jsem býval ;-) Trochu medu z lučních květin a mně to snad i voní ;-)
Chuť:Tady je hodně (c)hladivý až řídký, bude se pohybovat kolem 40 procent. Umírněná bourbonovitost, absolutně bez nahořklé voňavkovitosti obvykle u bourbonů zabíjející můj jazyk.
Dozvuk:Středně dlouhý, bourbonovitý, ne tak přesvědčivý jako aroma samotné. Ale přibývají tam zase nějaké pomeranče nebo něco takového. Už to docela jde do té umělosti, co nemusím.
Shrnutí:Asi nepřekvapí, že flašku tohohle pití k životu nepotřebuju, ale dalo se to vydržet, i mi s tím vlastně Króča vyloudil jeden dlouhý několikaminutový úsměv na tváři, takže jsem velmi spokojen, protože od toho tu whisk(e)y přece pijeme! Díky!
Uživatelský avatar
zyki
Znalec
Znalec
Příspěvky: 755
Registrován: 22 led 2013, 14:36
Bydliště: Praha

Re: Ancient Ancient Age 10 yo

Příspěvek od zyki »

Po ochutnání vzorku od Króči (děkuji) jsem se rozhodl pořídit si celou láhev. Recenzovat budu až po jejím vypití.
Króča

Re: Ancient Ancient Age 10 yo

Příspěvek od Króča »

Tak to mne velice těší Zyki :greetings-clappingyellow: zvláště když nás, bourbonmilců, je tady jako šafránu ;)
P.S: vzoreček Bowmore Black Rock zatím sice stále čeká na svoji příležitost, ale jelikož jsem nedávno otevřel Enigmu, tak se jistě brzy dočkají svého duelu :D
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Ancient Ancient Age 10 yo

Příspěvek od Hunter »

Króča píše:Tak to mne velice těší Zyki :greetings-clappingyellow: zvláště když nás, bourbonmilců, je tady jako šafránu ;)
Ano, takoví by se tu dali spočítat na prstech nešikovného truhláře. :-)
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Ancient Ancient Age 10 yo

Příspěvek od Radek »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
zyki
Znalec
Znalec
Příspěvky: 755
Registrován: 22 led 2013, 14:36
Bydliště: Praha

Re: Ancient Ancient Age 10 yo

Příspěvek od zyki »

Tak, láhev už mám, jen nevím, zda úplně stejnou. Ta moje má 45%, podle odkazu na wb ta Króčova 43%. Buď prodává DIOS více verzí nebo se vloudila chybička.
Króča

Re: Ancient Ancient Age 10 yo

Příspěvek od Króča »

No vidíš, toho jsem si vůbec nevšiml :doh: Mám také tu 45%... odkaz v úvodní recenzi jsem již opravil ;)
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Ancient Ancient Age 10 yo

Příspěvek od Petr »

Přátelé, tak jsem vám s Ancient Age skočil na špek a letěl se podívat, cože to mám otevřeno a cože jsem svého času nabízel: :
ancient_age_90_pr.jpg
ancient_age_90_pr.jpg (16.44 KiB) Zobrazeno 7892 x
A pak jsem si teda nalil Ancient Ancient Age 10 Star (zdůrazňmuji No Age Statement) 45% a taky trochu zagoogloval, i zjistil - hlavně, že různé české weby opisují jeden od druhého a nic nového se tak o tomto bourbonu nedozvíte a tak si raději vygoogloval obrázky : https://www.google.cz/search?q=bourbon+ ... 4#imgdii=_.
A koukám, že to je síla, co bylo vyráběno/prodáváno různých Ancient Age. Nevím zda u všech, ale na té mojí je uvedeno, že : "Distilled and bottled by Ancient Age Distilling Company Frankfort Kentucky". V které palírně, která varianta v kterou dobu opravdu, to se člověk, jen tak jednoduše, asi nedoví.
Že nesedí úvodní Króčova fotka s odkazem na WB, je tak logickým důsledkem tohoto chaosu. Kdo by byl tušil, co ti Amíci na nás všechno ušili a hnidopišsky se v tom hrabal a taky správně orientoval. Někdy znamená číslovka na vinětě hvězdy, jindy, výrazně vyvedená, stáří, někdy jsou ty roky uvedeny nenápadně slovně. Člověk-systematik aby byl furt ve střehu, aby se, nedejbože, někde nesekl.
Ale zpátky k jádru věci. Docela by mne zajímalo, zda je mezi těmi všelikými Ancient Age druhy poznatelný rodíl. Bourbon je to pitelný, zejména když k němu usrkávám při sledování fotbalu "Crabbies Strawberry and Lime Alcoholic Beer", což je ve skutečnosti limonáda, co má 4% alkoholu. To mne tedy dorazilo a raději končím, neb mám dojem, jestli nevidím nějak divně a není-li čas, raději si jít lehnout . :violin: :hand:]
Uživatelský avatar
zyki
Znalec
Znalec
Příspěvky: 755
Registrován: 22 led 2013, 14:36
Bydliště: Praha

Re: Ancient Ancient Age 10 yo

Příspěvek od zyki »

Alkohol:45 %
Velikost:láhev
Aroma:ovocnější bourbonovitost, převažuje meruňka
Chuť:sladká, přidává se vosková mastnota, časem nasládlé koření
Dozvuk:meruňkové furé (kdysi jsem takový bonbón jedl)
Shrnutí:příjemný, lehčí bourbon, na kterém jsem si docela pochutnal, není asi desetiletý, ale to mu neubírá na kvalitě
Odpovědět