Glenfarclas 12 yo

Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Glenfarclas 12 yo

Příspěvek od Radek »

Na Glenfarclas jsem se vždycky těšil. Mám tenhle styl rád a Macallan, Aberlour či Balvenie jsou mé oblíbené, a tak jsem nějak podvědomě čekal že to bude něco podobného. Asi jo, ten styl to byl, ale samotná whisky mě teda zklamala (to je o stupeň výš než když mě neosloví). Prostě mi v ní něco chybělo. Bylo to prostě jen takový příjemný pití, ale od single malt očekávám něco víc. Byla to přesně tahle láhev s tím číslem 12 v modrém oválu co je na obrázku...... (litrovka) a tak se utěšuju nadějí že ta 12yo s klasičtější etiketou je třeba lepší..... nezkoušel jste někdo?
glenfarclas12yo.jpg
glenfarclas12yo.jpg (34.01 KiB) Zobrazeno 11043 x
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Glenfarclas 12 yoo

Příspěvek od Hunter »

Radku fajn, že jsi přidal další láhev do sbírky, ale pokud můžeš, prosím o doplnění aspoň stručných informací vůně a chutě, případně dozvuku, aby všechny recenze měly zachovanou určitou formu, kterou se tu snažíme dodržovat, OK? Díky za pochopení ;)
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Glenfarclas 12 yoo

Příspěvek od Radek »

Tak to je právě to co nemůžu. Já si poznámky nedělal (.....no, vlastně nějaký i dělal, ale po havárii PC jsou stejně v trapu) a tak mi v hlavě utkvělo jen něco málo. Holt to bude muset doplnit někdo jinej.
Já si všim, že se tam snažíte dávat podrobnější hodnocení, právě proto se moc neženu do zakládání novejch témat.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Glenfarclas 12 yo

Příspěvek od Nethar »

Změnil jsem nadpis příspěvku z "Glenfarclas 12yo" na "Glenfarclas 12 yo", ať to máme všude stejné kvůli automatickému generování odkazů do abecedního seznamu.
Taky jsem zmenšil obrázek, tip pro všechny - vkládejte obrázky do příloh o maximální výšce 330 px, tím se kolem nevytvářejí nehezké posuvníky a aspoň nebudeme tak moc plnit databázi velkými soubory.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Glenfarclas 12 yo

Příspěvek od Hunter »

Radku v takovém případě se to dá řešit třeba tak, že píšeme Michael Jackson hodnotí..., Jim Murray o ní říká...případně pár hlášek, co o ní píšou někteří prodejci, a podobně.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Glenfarclas 12 yo

Příspěvek od Radek »

No tak to potom neni problém, neboť.....

Michael Jackson hodnotí Glenfarclas, dvanáctiletá, 43% takto:
Barva: Bronzová.
Aroma: Suché, s rychlým silným nástupem.
Tělo: Pevné, mírně olejové.
Chuť: Mnoho příchutí, s náznaky rašelinového kouře.
Dokončení: Dlouhé s náznaky dubu, dokonce i v poměrně mladém věku.
a dává jí 87

Když tak nad tím přemýšlím, tak barva sedí, aroma myslím taky. S tou chutí to taky celkem trefil, opravdu mnoho příchutí, ale chuť v podstatě žádná
:mrgreen:
U mě maximálně 75. Pozn.: v roce 2012 aktualizováno na 83.

Ale má tam ještě tu klasickou vinětu.... tak nevím jestli to nemá nějaký konstrukční význam.
Naposledy upravil(a) Radek dne 03 led 2013, 00:01, celkem upraveno 1 x.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Glenfarclas 12 yo

Příspěvek od Hunter »

Díky za doplnění Radku. Logicky přednost mají naše vlastní dojmy a popisy, ale když se jedná o něco, co jsme pili dávno, je jasné, že si to už nevybavíme. Samozřejmě základní předpoklad je, že každý vkládá recenzi jen na to, co sám pil, jinak by to postrádalo smysl.A vlastní body nebo slovní zhodnocení je tak nějak základ.Takže díky za první příspěvek, budeme se těšit na případné další.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Shargard

Re: Glenfarclas 12 yo

Příspěvek od Shargard »

Vidím, že máme nového recenzenta a tak ho vítám a chválím. Pokud tě toto lahev krapet zklamala, měl bys zkusit Glenfarclas 15y a myslím, že budeš hodně potěšen.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Glenfarclas 12 yo

Příspěvek od Nethar »

:text-offtopic: Hahááá, mám novou zábavu, dělat z vašich zmínek o lahvích odkazy skrz naskrz po fóru... (ďábelský smích)
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Glenfarclas 12 yo

Příspěvek od Hunter »

Díky Króčovi jsem mohl přechutnat i Glenfarclas 12 yo v novějším designu, než recenzoval Radek.
Glenfarclas12y_zpsc021cf19.jpg
Glenfarclas12y_zpsc021cf19.jpg (16.52 KiB) Zobrazeno 8060 x

Glenfarclas 12 yo

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/14879
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=glenfarclas
Barva:
Alkohol:43%
Aroma:Krásně sladká mléčná čokoláda, sherry, velmi výrazná a voní mi snad ještě lépe, než moje 15y. (87 b)
Chuť:Vanilka, dřevo, sherry, zprvu ostřejší, suchá. V dozvuku už suchost hodně výrazná. (82 b)
Body:84
Shrnutí:Jak mě mile překvapila svou výraznou a pro mě příjemnou vůní, tak za chuť a celkové sladění šly body zase níž, ve výsledku ale spokojenost a pěkných 84 bodů.Oproti 15y není tak vyzrálá a vyvážená.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Odpovědět