Bowmore Black Rock

Uživatelský avatar
zyki
Znalec
Znalec
Příspěvky: 755
Registrován: 22 led 2013, 14:36
Bydliště: Praha

Bowmore Black Rock

Příspěvek od zyki »

bowmorebr.jpg
bowmorebr.jpg (76.04 KiB) Zobrazeno 9915 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/53729
Velikost:láhev
Alkohol:40 %
Aroma:celkově takový temně nasládlý dojem, klasická hlína je doplněna černým rybízem, nějaké další tmavé ovoce, ostružiny, listy ostružiníku
Chuť:ovoce lehce ustoupí, přidá se čokoláda, lékořicový pendrek, hlína je tam stále
Dozvuk:návrat rybízu a ostružiníku, lehce kávové tóny
Shrnutí:výborná, ještě lepší, než jsem čekal, zachovává si typický charakter Bowmore a zároveň je zajímavě obohacená
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Bowmore Black Rock

Příspěvek od Nethar »

Láhev číslo 800 :clap:
Cyra

Re: Bowmore Black Rock

Příspěvek od Cyra »

Aroma:Sladké, sušeným ovocem nasáklé aroma, sherry a pod tím vším někde dole rašelina.
Chuť:Na patře zpočátku sladká. Lehké tóny sherry. Po delší době se mění a přichází suchá hlína, kakao a také trocha pepře.
Dozvuk:Suchý. Hlína, kakao, hořká čokoláda, káva a lehká nasládlost.
Shrnutí:Zajímavá a Bowmore, hlavně tím přechodem do suché kávově-kakaově-hliněné polohy. Tady se mi opravdu potvrdilo, že Bowmore potřebuje delší povalování v puse. Pak se teprve projeví její vlastnosti naplno. Za vzorek děkuji Petrovi.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Bowmore Black Rock

Příspěvek od salam15 »

Zakoupil jsem litrovku v Travel Free a rovnou ji otevřel, abych se rozcvičil před 1. hradeckou degustací.
Aroma:Sladké, brandy, černý rybíz, trocha sherry a rašelina. Na krabici píšou i spálené pomeranče a je fakt, že i ty bych tam asi našel, ale je to nejspíš jen proto, že jsem si to na té krabici přečetl
Chuť:Kořeněná, sherry a pepřovitá. Pokud ji válíte po jazyku dlouho, tak hodně pepřovitá. Rašelina a lehce tabákové tóny. Jo a taky je tam cítit hlína (málem jsem na ní zapomněl) :lol:
Dozvuk:krátký, nevýrazný
Shrnutí:Je to lehká, příjemně pitelná whisky s Islay charakteristikou. Chuťově mi přijde celkově řídká nebo vodová, alkohol z toho není moc cítit, je spíš taková likérová nebo tak nějak. I přesto mně tahle Bowmorova černá skála baví víc než základní plnění. No a když si vezmu, že mne stála 632, Kč za litr, tak je horkou kandidátkou na moji nejoblíbenější whisky na takové to domácí pití - rozhodně však není lepší než Laphroaig 10 yo, nebo Talisker 10 yo, které mají poměr cena/výkon taky skvělý. :twisted:
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Króča

Re: Bowmore Black Rock

Příspěvek od Króča »

Když ono je to těžký :think: málo co je totiž lepší než Lapy a Talisker v základu :mrgreen: v poměru cena výkon už vůbec ;) Každopádně Bowmore příjemně pitelné whisky s Islay charakteristikou umí více než dobře, to zas né že né :handgestures-thumbupleft:
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Bowmore Black Rock

Příspěvek od Hunter »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/53729
Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:Příjemně nasládlá vůně, hodně mi přišla do mléčné čokolády, do toho se vloudí uhlazená rašelinka, nádech lesního ovoce a mírně i kouře. (85 b)
Chuť:V chuti pak čokoláda, rašelina, přezrálé ovoce, ovocná dřeň z rybízu. Jednoduché ale na mě účinné. Tělo je sice poněkud tenčí (obzvlášť to vyznělo v přímém souboji s Talisker Dark Storm), ale není zase tak řídké a vodové jako má Surf. (83 b)
Body:84
Shrnutí:Ochutnal jsem díky vzorku od Nethara, srovnával jsem přímo s Taliskerem DS. V Travel Free za 687 korun za litr to je tedy perfektní kauf, tohle se Bowmorce povedlo. Absolutně nechápu ten cenový a kvalitativní nepoměr oproti White Sands, která je pro změnu hodně drahá, a zdaleka ne tak dobrá.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Bowmore Black Rock

Příspěvek od Radek »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/53729
Alkohol:40 %
Naslepo:ne
Aroma:Hlína, hlína..... hlína. A na závěr trochu pendreku. Ten mi tam trochu nesedí.
Chuť:Mírně nasládlá hlína.... taková doslova černá chuť. Nikdy by mě nenapadlo že chutí lze vyjádřit barvu, ale tady to jde. Hořká čokoláda, ostružiny, černej rybíz. A na závěr trochu mentholu, ten mi tam nesedí.
Dozvuk:Hliněný. Na závěr se zase ozve menthol..... ten mi tam hodně nesedí.
Shrnutí:Načal jsem první láhev a možná se časem k téhle recenzi ještě vrátím, nicméně je to dost dobrá whisky a za cenu za jakou se prodává v Travel Free to je opravdu výborný nákup.... ještě kdyby se tam tak neobjevoval ten motiv toho mentholu, ten mě tam fakt dost vadí, jinak hlína je výborná.
Body:84
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Króča

Re: Bowmore Black Rock

Příspěvek od Króča »

velikost:vzorky
naslepo:NE
Aroma:Nugátově ovocné, punčově malinové..vedle snad leží hromádka uhlí a láhev portského..
Chuť:jemná vínová..likér v čokoládě s černozemí..můžu ji válet na jazyku hoodně dlouho
Dozvuk:kvalitní vysokoprocentní čoko, dotek sušených višní a kávy.. včetně slušné porce rašeliny
Shrnutí:Má podobnou notu jako tahle: http://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic.php?f=23&t=983 a proto tipuji na podíl sudů po portském.Díky za vzorky Zyki a Nethare.. těším se na celou láhev :handgestures-thumbupleft:
Naposledy upravil(a) Króča dne 07 pro 2014, 23:41, celkem upraveno 1 x.
Króča

Re: Bowmore Black Rock

Příspěvek od Króča »

Ha dobrý úlet :lol: Až teď to vidím :doh:
Černá chuť a černozem :think:
Radku?! :mrgreen:
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Bowmore Black Rock

Příspěvek od Radek »

...asi na tom něco bude :D
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Odpovědět