Whisky ve filmu

Obecně o whisky, z čeho a jak pít, apod.
Odpovědět
klojM

Whisky ve filmu

Příspěvek od klojM »

Napadlo mě zde uvádět značky whisky, které hrají ve filmech. Tak pro začátek, co jsem si vzpomněl:

Pokušení (Chloe, 2009) - Liam Neeson otevírá novou láhev a pije asi ve 28. minutě Laphroaig
Hezké vstávání (Morning Glory, 2010) - Harrison Ford se v přibližně 43. minutě opíjí čtyřicetiletou Bruichladdich
Spider-Man (2002) - Willem Dafoe už nevím v kolikáté minutě pije trochu z jiného soudku - bourbon Maker´s Mark
Muž ve stínu (Ghost Writer, 2010) - a teď hádanka, kterou jsem nerozluštil - Ewan McGregor si v 1. hodině a 5. miutě nalévá z lahve, kterou jsem nepoznal - viz foto UWO (unidentified whisky object):
Ghost Writer UWO_1.jpg
Ghost Writer UWO_2.jpg
Naposledy upravil(a) klojM dne 14 srp 2011, 16:20, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Whisky ve filmu

Příspěvek od Hunter »

Ve švédské trilogii Millénium se v prvním díle (Muži, kteří nenávidí ženy-Män som hatar kvinnor)objeví lahev 21y Bushmills.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Króča

Re: Whisky ve filmu

Příspěvek od Króča »

Tuším že v "Sejměte Cartera" nese zaměstnanec nějakýho baru celou bednu Glenfiddich 12y..
Króča

Re: Whisky ve filmu

Příspěvek od Króča »

Ve filmu Země krvavého slunce lemtají záporáci z Yakuzy Jack Daniels s horami ledu..
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Whisky ve filmu

Příspěvek od Hunter »

Každý, kdo si do whisky dává led, je patrně záporák :mrgreen:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Whisky ve filmu

Příspěvek od Hunter »

Co se týká té klojMovo hádanky, tipoval jsem napřed podle tvaru láhve na Aberlour nebo Aberfeldy.Ale na té spodní fotce se zdá, že etiketa je tmavá, a tyhle mají světlé etikety ve předu.Tak zatím nevím,možná nějaká US produkce...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
klojM

Re: Whisky ve filmu

Příspěvek od klojM »

No, taky mě nejdřív napadl Aberlour A´bunadh podle toho viktoriánského stylu lahve, ale tahle se mi zdá nějak baculatější u hrdla, a u Aberlouru je přímo ve skle nápis hranatými písmeny, a tady je něco jako psacím písmem. Šmejdil jsem i v závěrečných titulcích a ani zmínka, našel jsem jenom Heineken a Evian :-D
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Whisky ve filmu

Příspěvek od Hunter »

Každopádně dobrá taktika, projet i titulky filmu! :clap:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Whisky ve filmu

Příspěvek od Mirek »

Tož a co tak třeba Isle of Jura? Ať čumím, jak čumím...a držím v jedné ruce 10yo a v druhé 16 yo... :)
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Whisky ve filmu

Příspěvek od Hunter »

Ta záhadná má kolem hrdla tmavě hnědý papír se dvěma zlatými proužky, to na Isle of Jura chybí, ne? Fakt nevím, nemám tedy Juru v ruce, ale jen jsem omrknul fota.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Odpovědět