Glenmorangie Lasanta

Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Glenmorangie Lasanta

Příspěvek od Nethar »

http://www.glenmorangie.com/our-whiskies/lasanta
glenmorangieLasanta.jpg
glenmorangieLasanta.jpg (23.7 KiB) Zobrazeno 10985 x
Abych rozšířil už tak dosti husté řady Glenmorangie na tomto fóru, přispívám s dalším známým kouskem - Glenmorangie Lasanta. Není to plnohodnotný rozbor, protože jsem měl včera po nějaké době možnost opět ochutnat jenom vzorek (možná dva, možná tři...). Jedná se o Glenmorangie, která nejprve dozrávala klasických deset let v dubových sudech po bourbonu, poté byla ovšem uložena navíc na další dva roky do španělských sudů po sherry Oloroso.
Aroma:vcelku příjemná sladká vůně - spíše dortíky, karamel a med, než ovocná či květinová sladkost, velmi milá ale neomračující
Chuť:na jednu stranu zpočátku smetanová, později však spíše ostřejší, mírně hořká, jak bych od voňavky čekal, ale ještě to jde
Dozvuk:hořké karamely a hořké ořechy
Shrnutí:hezky vonící whisky, sice místy možná zajímavější než desetileté plnění, na druhou bych ale celkově čekal ještě trochu něco "víc navíc". Každopádně mohu doporučit
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Glenmorangie Lasanta

Příspěvek od Hunter »

Glenmorangie je momentálně nejtestovanější značka na fóru...už 6 recenzí.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Žiži
Znalec
Znalec
Příspěvky: 523
Registrován: 15 led 2012, 01:49
Bydliště: Brno

Re: Glenmorangie Lasanta

Příspěvek od Žiži »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/15253
Barva:
Alkohol:46 %
Aroma:spousta ovoce, rozinky, ovocný sirup, mléčná čokoláda, sladká
Chuť:plná ovocná chuť, pomerančová kůra, sušené pomeranče, grepfruity, lehce kořeněná
Dozvuk:poměrně dlouhý, ovocně sladký s kořenitými tóny, pomeranče
Shrnutí:velice příjemná whisky, sladce ovocná a kořeněná, trocha vody (2 kapky do cca 20 ml) zvýrazní ovocné a sladké tóny
Body:84
smgl

Re: Glenmorangie Lasanta

Příspěvek od smgl »

Aroma:Rozinky v medu, hutná ovocnost, mrcipán, koření
Chuť:Až dost podobná základnímu plnění(to ta nahořklost alá grep), ale jde určitě poznat nasládlost po sherry, kořenitost, připečený perník
Dozvuk:Vcelku dlouhý a suchý, červené grepy
Shrnutí:No očekávání bylo asi větší, stále je tam podobnost s Original verzí. Každopádně to je jen můj názor, při dalším přechutnání zkusím ještě přidat pár kapek vody. S vodou: Vůňe je poněkud nasládlejší, v chuti se lehce srazí až taková ta ostrá nahořklost; pro mě určitě příjemnější
Uživatelský avatar
jumbo
Znalec
Znalec
Příspěvky: 251
Registrován: 20 lis 2013, 19:15
Bydliště: Ostrava

Re: Glenmorangie Lasanta

Příspěvek od jumbo »

Jedna z mých prvních whisky. Stejně tak začínám s recenzemi, tak buďte prosím shovívaví :)
Velikost:celá láhev
Aroma:krásně a příjemně sladká, med a ovoce
Chuť:odpovídá vůni, úvod je hodně sladký, med, pokračuje do nějakého ovoce, na závěr se obojí spojuje v příjemnou kombinaci sladko-ovocného pití, po delší době se objevila kořeněná příchuť, je cítit i vyšší alkohol, chuť je ostřejší než u čtyřicítek
Dozvuk:ovocný, možná jablka, později příjemně hořký, krásně dlouhý
Shrnutí:úžasná whisky, slaďoučká, ovocná, moc mi chutná
zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: Glenmorangie Lasanta

Příspěvek od zombice »

Vytaženo z těch úplně nejstarších poznámek, které jsem si načmáral na kus papíru na řízené degustaci ve Whiskerii v Jindřišské věži věnované palírně Glenmorangie.

Glenmorangie Lasanta

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/739
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=glenmorangie
Alkohol:46 %
Velikost:vzorek
Aroma:Sladké ovoce, dřevo, čokoláda, která jde do sladka.
Chuť:Suchá, ale příjemně a kultivovaně. Není ani sladká, a naštěstí ani „kyselá“ jako QR.
Dozvuk:Sušší, středně dlouhé.
Shrnutí:Poznámky mizerné, ale pokud paměť neklame, tak tady u té sherry verze jsem byl spokojen, chutnala :-)
Uživatelský avatar
Lakus
New-make
New-make
Příspěvky: 74
Registrován: 07 led 2013, 16:28
Bydliště: Brno

Re: Glenmorangie Lasanta

Příspěvek od Lakus »

Aroma:Dub, čokoláda, rozinky a oříšky... Příjemná, příliš nedráždí.
Chuť:Velmi pomalu se rozvíjející sladkost, přes kterou se postupně dostává chuť dubu. Trošku nahořklá a kouše na jazyku, ne však nepříjemně.
Dozvuk:Moc příjemný nasládlý dub, přímo láka k dalšímu doušku.
Shrnutí:Čekal jsem rozkvetlé louky, ale dostal tu příjemnější sladkost - studentskou pečeť s dubovými tóny. Moc dobré a rozhodně zajímavější než 10 letá varianta. Rozhodně bych se nestyděl nabídnout žádné návštěvě.
Cyra

Re: Glenmorangie Lasanta

Příspěvek od Cyra »

Další vzorek z řady: 10y, Lasanta, Quinta Ruban a Nectar D'Or. Za vzorek děkuji Petrovi.
Aroma:Celkem uzavřené aroma. Oříšková čokoláda, kytičky. Suché bílé víno - nakyslost. Dřevo. Pendrek
Chuť:Lehká, sladko-slaná. Ne moc výrazná. Dřevo. Trochu pepře a kakao. Ovocně nakyslé.
Dozvuk:Trochu soli, a opět trochu kyselejších tónů. Koření, oříšky, Dřevo. Sušší.
Shrnutí:V přímém srovnání s ostaními mi přijde nejslabší. Prostě mi moc nesedí. Pořád je to lehčí styl jako 10y, je trochu ostřejší, ale chutná mi zkrátka méně.
Uživatelský avatar
Duthoron
Znalec
Znalec
Příspěvky: 765
Registrován: 27 kvě 2013, 21:15
Bydliště: Varnsdorf

Re: Glenmorangie Lasanta

Příspěvek od Duthoron »

Poslední panák na Whisky festivalu 2016, pro jistotu přechutnáno doma z dvojitého vzorku.
Alkohol:46 %
Aroma:Sladká vanilka, hrozinky, sherry.
Chuť:Sladké fíky, citrusy, banán a příjemná hřejivost (budí zdání, že má víc % alkoholu než 46).
Dozvuk:Středně dlouhý, směrovaný do ořechových skořápek a příjemné citrusové hořkosti.
Shrnutí:Hezká komplexní chuť, velmi dobrá whisky.
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Glenmorangie Lasanta

Příspěvek od joy »

Glenmorangie 12 yo Lasanta

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/56807
Alkohol:46 %
Velikost:vzorek
Aroma:ovocné, sladké sherry, třešně, banány, skořice, med
Chuť:sladká, třešně, sladké sherry, koření
Dozvuk:kořenitý, dřevitý, ovocný, lehce nakyslý
Shrnutí:Pro mě asi prozatím nejlepší Glenmorangie, kterou jsem ochutnal. Nebyla ke konci tak kořenitá jako Quinta Ruban, byla krásně sherryová a ovocná
Odpovědět