Havana Club Añejo 7 Años

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Havana Club Añejo 7 Años

Příspěvek od Hunter »

Obrázek
Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Kuba
Aroma:Hutně kožené, rumově pralinkové aroma s ostře vystupujícím alkoholem. Štiplavá, zemitá, snad až mírně zatuchlá vůně. (82 b)
Chuť:Poměrně hrubá, štiplavá, mírně nasládlá, nijak extra plná chuť. (82 b)
Body:82
Shrnutí:Měl jsem miniaturu koupenou z Diosu a jsem rád, že jsem neutrácel za celou lahev, která je běžně k dostání v supermarketech. Není to nic uhlazeného, i přes určitou výraznost mě moc nezaujal, přijde mi roztěkaný, disharmonický. Poměr výkon/cena mi přijde velmi slabý. Je spousta lepších rumů v této cenové kategorii, levněji seženete dokonce Pampero Anniversario, které je kvalitou úplně jinde.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Runrig

Re: Havana Club Añejo 7 Años

Příspěvek od Runrig »

Hezky sem ty recenze na rumíky sypeš :D jinak díky za ušetřené peníze, párkrát jsem už se na něj zadíval v regálu. O něco lepší dojem by mohl být z Havana Club Seleccion de Maestros...ochutnal jsem nedávnokapku a nebylo to nepříjemné, poznámky bohužel nemám.
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Havana Club Añejo 7 Años

Příspěvek od Marvin »

Také si vzpomínám, že mně kdysi moc nenadchnul, příjemnější byl Añejo Especial (který je v řadě před ním a tedy i za menší cenu).
čmáral
New-make
New-make
Příspěvky: 76
Registrován: 10 dub 2013, 16:07

Re: Havana Club Añejo 7 Años

Příspěvek od čmáral »

za mne také: zmiňované Pampero je mnohem dál než toto kubánské pití ... ale na rozjezd před ostatními, lepšími, rumy, stačí :lol:
Tom

Re: Havana Club Añejo 7 Años

Příspěvek od Tom »

Musím se sedmičkové Havany zastat . Určitě se nedá srovnávat s Pampero Anniversario nebo sedmičkovým Abuleo či s jinými ušlechtilejšími a osobytějšími rumy. Pro někoho je nudná ,ostrá , lihová. Na druhou stranu reprezentuje vysoce čistou suchou a výraznou rumovou chut bez přívlastků . Podle mě právě v tom tkví její potencionál .
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Havana Club Añejo 7 Años

Příspěvek od Kobalt »

Ochutnal jsem 2 Havany najednou, Añejo 7 Años a Añejo Especial. Nedoporučil bych asi ani jednu.
Velikost:velký panák
Aroma:Silná a sladce rumová vůně, stopy ovocnosti (brandy).
Chuť:Alkoholová a ne moc jemná. Řidší než bych čekal z vůně. Rumová s ovocností.
Dozvuk:Krátký s troškou dřeva a hořkosti, slivovicovost.
Shrnutí:Nic extra. Voní dobře, ale pak to nenaplní očekávání.
K té slivovicovosti, myslím tím jak podobný pocit v dozvuku jako po slivovici, tak mi přijde, že je trochu švestek v té ovocné chuti.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Havana Club Añejo 7 Años

Příspěvek od Kobalt »

Směs z pálíren San José a Cruz del Norte.
Příležitost:Degustace Pivotečka Plzeň 01/2019
Velikost:vzorek 1/5
Aroma:Mladší, živější, slabší, alkohol, karamel.
Chuť:Řidší, pálivá, karamel.
Dozvuk:Karamel, čokoláda.
Shrnutí:Obyč rum.
Ňaminky:S pomerančem je jemný, s rozinkami víc sladký ale do hořka, s čokoládou je pořád alkoholový.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Odpovědět