AnCnoc Rutter

Odpovědět
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

AnCnoc Rutter

Příspěvek od josé »

v roce 2014 začala palírna Knockdhu s vydáváním nové řady anCnoc rašelinných NAS whisek. společným tématem k pojmenování jednotlivých lahví se stalo nářadí používané při těžbě a zpracování rašeliny. umělecké ztvárnění těchto pracovních nástrojů je vyvedeno i na etiketě. byly vydány tyto 4 lahve: rutter (11.0ppm), flaughter (14.8ppm), tushkar (15.0ppm) a cutter (20.5ppm). vzorky (díky Petře) prvních dvou zmíněných jsem podrobil srovnání mezi sebou a se základní 12 letou verzí anCnoc.
rutter.jpg
rutter.jpg (9.53 KiB) Zobrazeno 4262 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/53324
Web:http://ancnoc.com/peaty/rutter/
Alkohol:46 %
Velikost:vzorek
Aroma:při přelévání vzorku do glencairnu a letmém přivonění jsem si říkal, hmmm rašelinka. super. avšak po chvíli a po odklopení víčka mě čekalo překvapení. první co jsem ucítil byla hlavně ovocnost přezrálého melounu, žužu a hlavně plná hrst malin! se smetanou. pak až teprve se objevuje a dominuje kouř s jódem. po 4 kapkách vody do 1cl nastupuje kouř mnohem dříve. zajímavé. (b.3/3)
Chuť:plná pecka kouře, sladkost, sušše nahořklé, přeschlá jádra vlašských ořechů. těžko hledám slov k popsání(b.2/4)
Dozvuk:dlouhý. hořkost mizí a zůstává sladký kouř spáleného sena (b.1/2)
Shrnutí:v trojboji s dvanáctkou a flaughterem je vítěz, jak v chuti tak ve vůni. dostaly mě hlavně ty maliny ve vůni. chuťově trochu pokulhává, ale asi to mají v rodině. (b.0/1)
Body:6
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: AnCnoc Rutter

Příspěvek od Marvin »

Rest ještě z loňského Whisky festivalu:
Aroma:Čerstvě oloupaný okurek, kouř.
Chuť:Dost sladká, trochu čokoláda plněná mátovým krémem.
Dozvuk:Ještě sladší, pak lehounce kouř a nahořklost dřeva, pak ještě trochu spálené maso.
Shrnutí:Zajímavá, lehce kouřová.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: AnCnoc Rutter

Příspěvek od Nethar »

Marvin píše:Rest ještě z loňského Whisky festivalu.
:lol: :clap:
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: AnCnoc Rutter

Příspěvek od Hunter »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/53324
Barva:
Alkohol:46 %
Aroma:Rašelina se potkala s citrónem. Ostře štiplavý dojem, nezralá jablka, nic extra hlubokého. Jednoduchá vůně, ale funguje docela dobře. (83 b)
Chuť:V chuti fajn, rašelina je tu znát ještě víc, než v aroma. Olejnatá, zelené ovoce, trochu citrusově-jódová v dochuti. (85 b)
Body:84
Shrnutí:Ochutnána na Whiskyfestivalu 2015. Zklamání to není, ale na festivalu bylo plno zajímavějších kousků.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Odpovědět