Scapa 16 yo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Scapa 16 yo

Příspěvek od Nethar »

scapa.jpg
scapa.jpg (9.93 KiB) Zobrazeno 8265 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/5356
Web:http://www.scapamalt.com/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=scapa
Barva:
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Opět jak já říkám "nížinný" styl, dřevitě nakyslá, travnatá, citrony. Časem a s kapkou vody se narozdíl od Glengoyne neumocňují tóny "zatuchlého sena" ale spíše výrazné medově sladké, dobře to voní
Chuť:V chuti však trochu více nahořklá
Dozvuk:Dozvuk ale nepříjemně hořký není, v pořádku
Shrnutí:Není to špatná whisky, je to normální whisky, vhodná na nenáročné popíjení. Ačkoliv celá včerejší ochutnávka byla příjemná a nic mě vysloveně nenaštvalo, tenhle kousek asi nejvíc zapadnul a nějaké významné místo si v mých vzpomínkách nevydobyl.
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Scapa 16 yo

Příspěvek od Jerry1 »

Díky Scotlandovi jsem mohl ochutnat štědrý vzorek.
Na první ochutnání mi hodně zachutnala, postupně však nabírala na obyčejnosti. Závěr byl jemně nahořklý a hlavně celkem lihový, což bych při 40% nečekal.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Scapa 16 yo

Příspěvek od salam15 »

13. vzorek na WF 2015. S ohledem na pokročilou část večera se mé poznámky zkracovaly, zde mám poznamenáno pouze: Sladší Caol Ila. Obecně si pamatuju, že jsem byl velice příjemně překvapen a chutnalo mi to rozhodně víc než Highland Park 12 i 16. Dívám se, že Vám to tady chlapci moc nejede, ale já bych si lahev koupil rozhodně spíš než u HP.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
Duthoron
Znalec
Znalec
Příspěvky: 765
Registrován: 27 kvě 2013, 21:15
Bydliště: Varnsdorf

Re: Scapa 16 yo

Příspěvek od Duthoron »

Pro mě byla překvapením festivalu, dal jsem si ji abych si doplnil ostrovy a díky recenzím jsem od ní moc nečekal. Mám ještě vzorek, tak sem pak hodím poznámky.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Scapa 16 yo

Příspěvek od salam15 »

Překvapení festivalu to bylo i pro mne. ;)
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Scapa 16 yo

Příspěvek od joy »

Jj, Scapa byla prekvapenim i pro me, i kdyz teda js ji mel asi 14 dni pred festivalem. Pro me moc fajn piti, i kdyz teda jsem z toho raselinu nejak necitil.

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
Duthoron
Znalec
Znalec
Příspěvky: 765
Registrován: 27 kvě 2013, 21:15
Bydliště: Varnsdorf

Re: Scapa 16 yo

Příspěvek od Duthoron »

12. sklenička na WF 2015 byla Scapa 16 y.o. Jak už jsem psal, moc jsem od ní neočekával, Ian Buxton ji chválí spíš za snahu než za kvalitu a tady v recenzích z 2012 taky moc neboduje. Nakonec tedy pro mne velké překvapení:
Aroma:Sladká, ovocná, směs hrušek a švestek, v pozadí citrón. Moc hezká a docela intenzivní vůně. Jestli je tam nějaký kouř, tak vzdálený doutník.
Chuť:V chuti se objevuje ovoce, hlavně ty švestky z vůně, přidávají se rozinky, ale ne přeslazené a zakončuje to taková zemitá chuť, snad tabák. Zajímavý vývoj.
Dozvuk:Zesládne, pak se zachvěje ozvěna těch švestek a zakončí to velmi decentní koření. Žádná agresivita. Jen mohl být dozvuk trochu delší.
Shrnutí:Možná jsme na WF měli štěstí na konkrétní lahev, nebo se za poslední dva roky dost zlepšila, ale tohle je fakt dobrota a rozhodně ji zařadím do užšího výběru v příštím nákupním košíku. :clap:
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Scapa 16 yo

Příspěvek od joy »

Scapa 16 yo

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/5356
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Aroma:kůže, ovoce, lehká nakyslost, po delším rozdýchání ve skleničce se objevuje svěžest a kokosový ořech
Chuť:sladká, med, zázvor, lehká slanost a kůže
Dozvuk:dlouhý, sladce slaný, kořeněný až pepřovitý
Shrnutí:Tady nemá nějaké zvláštní hodnocení, ani ji asi moc lidí neochutnalo, ale mě příjemně překvapila. Láhvi bych se nebránil.
Za vzorek děkuji Petrovi.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Scapa 16 yo

Příspěvek od Hunter »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/5356
Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:Výrazně sladová, je tu hodně sladkosti, ale k němu se přidává i špetka mořské slanosti. Trocha travnatosti, ovoce (cítím hlavně meruňky), trocha mentolové svěžesti. (85 b)
Chuť:Med, rozinky, ovoce, mentol, dřevo, čokoláda. Dochuť až popelnatá, krémově dřevitá. (83 b)
Body:84
Shrnutí:Ochutnána na Whisky festivalu 2016 a díky tomu, že mi Petr nalil opravdu štědrou míru, jsem si ještě nechal půlku na druhé kolo v klidu domova. Z mého pohledu je škoda, že má tahle lahev jen 40%. Ve vůni pěkná, v chuti o něco slabší a v dochuti jí už nějak dochází dech. Každopádně oproti Scapa 14 yo, kterou jsem měl kdysi celou lahev, je to určitě pokrok správným směrem.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Scapa 16 yo

Příspěvek od J.K.Ch »

GWC:http://whisky.gentlemenswhiskyclub.cz/scapa-16-yo/
Alkohol:Krásně plná komplexní ovocná, maliny, sladká, tažený štrúdl s jablky a rozinkami. Nádherná vůně. %
Chuť:Slad, ovoce, hlavně švestky a banány, máslo, med.
Dozvuk:Ovoce, koření a trošku hořkosti a mírná dřevitost.
Shrnutí:S touhle whisky to jde z kopce. Voní skvěle, chuť je dobrá a dozvuk slušný. Obecně je to velmi dobrá whisky. Dobrá šestnáctka za rozumný obnos.
Body:80
Odpovědět