Cardhu Amber Rock

Odpovědět
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Cardhu Amber Rock

Příspěvek od josé »

amber2.jpg
amber2.jpg (18.03 KiB) Zobrazeno 5795 x
Další z novinek na Whiskyfestivalu 2014. Na whiskybase zatím není (edit 25.7.2014), oficiální stránky malts.com též mlčí. Co se mi podařilo vyčíst z etikety a letmo dohledat: double matured, podruhé v toasted sudech z amerického dubu po bourbonu, bez udání věku.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/54607
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek WF2014
Aroma:kytičková, voňavá, sladká vanilková, silná ale bez stopy lihovosti, příjemná
Chuť:dřevitá, maličko do hořka
Dozvuk:překvapivě dlouhý, dřevitý, kakaově hořký na hranici příjemnosti
Shrnutí:jako první po ránu na rozjezd sobotní části. v chuti jsem čekal podle vůně trochu víc. vliv bourbonu je ve vanilkovatosti znát. ale na trhák, který by mě posadil na zadek, jsem si musel ještě počkat.
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Cardhu Amber Rock

Příspěvek od Nethar »

Koukám, že jsem měl letos stejný nápad jako josé loni - jako prvního sobotního startovacího panáka jsem zvolil Carhu Amber Rock. Vstup ne snad nepříjemný, dokonce bych řekl na naladění jazyka ideální, ale je to obyčejná, nezajímavá whisky (vůně ok, mírně nahořklá - toť mé poznámky shodující se s recenzí výše). Diageo má u svých single maltek častokrát Distillers Edition verzi, která co jsem zatím měl mi přišla povedená, Cardhu nic takového pokud vím nemá, jestli je tohle pokus, tak dobře, že takový "neoficiální".
zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: Cardhu Amber Rock

Příspěvek od zombice »

My jsem přímo v palírně ochutnávali jejich Special Cask Reserve, což jsem chápal tak, že tu vydávají tak trochu místo DE jako ostatní palírny (teda ty, které DE vydávají. Některé z té rozšířené Classic Malts série stejně DE nemají). Odlišná od klasické Cardhu 12 tenkrát byla a po ní chutnala docela slušně, ale přebila to Caol Ila 12, kterou nám nalili jako třetí :-)
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Cardhu Amber Rock

Příspěvek od Nethar »

Jo jo, nalívat v palírně Cardhu panáky Caol Ily je marketingová "chyba", kterou si může dovolit jenom Diageo :-)
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Cardhu Amber Rock

Příspěvek od Nethar »

Jinak tato byla myslím taky lepší než klasická Cardhu 12, ale ta dobrá není :-)
zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: Cardhu Amber Rock

Příspěvek od zombice »

Mě klasická 12 neuráží, jako rozjížděč ochutnávek klidně, ale peníze bych do ní neinvestoval, i když se mi docela líbí design láhve. Jinak ta Caol Ila tenkrát potěšila, to jo. Podobnou marketingovou chybu udělali v Blair Atholu, kdy nám s Ivčou po panáku jejich 12 FF nabídli něco dalšího z té série a já neomylně vzal panáka Mortlachu a zapomněl, že jsem nějaký Blair Athol pil :D
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Cardhu Amber Rock

Příspěvek od josé »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/54607
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek WLP2017
Aroma:lakovaný A.O. s trochou nahořklosti a vanilky. též citrusy a zelené meruňky. suché piliny. (b.1+/3)
Chuť:nahořklejší dřevo. obyčejné. citrusově šťavnaté. něco mi v tom nesedí. (b.1/4)
Dozvuk:v dozvuku sládne, výrazně tmavá čokoláda. (b.0+/2)
Shrnutí:vzorek na předváděčce Diageo NAS. z předložené pětice obsadila předposlední místo. lehčí až chlastovitější. (b.0/1)
Body:3
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Odpovědět