Ardmore Legacy

Odpovědět
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Ardmore Legacy

Příspěvek od Radek »

Ardmore-Legacy.jpg
Ardmore-Legacy.jpg (23.67 KiB) Zobrazeno 7538 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/58190
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Mírná nahořklost.
Chuť:Buráky (tedy plody podzemnice olejné), nahořklá.
Dozvuk:Nahořklý.
Shrnutí:Tak tahle whisky se na rozdíl od Ardmore Traditional Cask moc nepovedla. Jestli můžete, nakupte Tradicional Cask do zásoby, tahle za koupi nestojí.
Body:81
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Ardmore Legacy

Příspěvek od salam15 »

Můj dojem v Marpeku byl podobný, oproti Traditional Cask jasný krok dolů.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Ultimo

Re: Ardmore Legacy

Příspěvek od Ultimo »

Nedávno mi dorazila lahev, až ji ochutnám, tak dám echo. Asi je «výhoda», že jsem Traditional Cask nikdy neochutnal?
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Ardmore Legacy

Příspěvek od salam15 »

Jo, to výhoda je, jinak to není zase tak špatná whisky, jak píše Radek - já tam třeba hořkost necítil.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ardmore Legacy

Příspěvek od Marvin »

Aroma:Olomoucké tvarůžky, uzený sýr.
Chuť:Trochu sladkosti, pak lehce připečený toust.
Dozvuk:Hořkost, trochu máty, hezký kouř, uzené.
Shrnutí:Vůně mě vyděsila, chuť byla v pohodě. Traditional Cask jsem měl tak před 6 lety, takže moc srovnávat nebudu, po tolika vzorcích mezi tím už fakt nemám tak dobrou chuťovou paměť, ale nepřišlo mi to jako nějaký tragický sešup.
frydas
New-make
New-make
Příspěvky: 110
Registrován: 04 črc 2017, 15:00
Bydliště: Brno/Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Ardmore Legacy

Příspěvek od frydas »

Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:Tradicional Cask jsme nikdy neochutnal, takže nemůžu srovnat. Za mě ale zajímavé aorma, nacházím v ní podobné tóny jako u Jura 16yo ,
což se přiznám, to mi sedí. Dalo by se říct, že ta vůně jde do sladka, je taková těžká, cítím ještě třešně
Chuť:Znovu nakouřená, do sladka, med, vanilka .. přijde mi mladá, doutník ?
Dozvuk:Dlouhý,kouřový, drží se především na patře, je to moc fajn
Shrnutí:Jsem zaujatý a zaujatě i hodnotím, tato mi chutnala a to dost, možná protože mám rád i Jura obecně, které mi připomněla. Přijdem i,
že za tu cenu se jedná o velice slušnou whiskey. Tuto si ještě znovu pořídím, ale tentokrát lahev.
Body:85
Uživatelský avatar
ktulu
New-make
New-make
Příspěvky: 123
Registrován: 03 pro 2017, 19:32
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Ardmore Legacy

Příspěvek od ktulu »

Mě tato whisky také příjemně překvapila (narazil jsem na lahev i s nádhernou skleničkou za 500 CZK, zariskoval jsem a vyplatilo se). Je jemná, na mě působila mírně olejovitým dojmem. To co je na ní nejúžasnější - skleničku nemyjte a přičichněte si k ní druhý den ráno - nejnádhernější vůně.
Per aspera ad astra.
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ardmore Legacy

Příspěvek od Kobalt »

Ardmore Legacy aneb začínám se vzorky z WLP19.
Alkohol:40 %
Původ:Highlands
Příležitost:WhiskyLife Prague 2019 vzorky na doma
Aroma:Ovoce a zemitost, jablka, závan obilí, měkká, jemná. Trošku zkvašené obilí, jemný závan rašeliny, uleželé zemité obilí.
Chuť:Jemná, nasládlá, jablečná, vodová, jablečný džus, pak trocha obilí, lehce mýdlovost, pražený slad, zemitost, závan rašeliny, stopa soli, až moc lehká.
Dozvuk:Hodně obilí, nasládlost, trošku zkvašeného obilí z Loch Lomond, málo sladké, jemná zemitost, náznak rašeliny.
Shrnutí:Jemná, lehká, dobrá startovací whisky.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Jan_Nehor
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 18
Registrován: 21 bře 2021, 09:59

Re: Ardmore Legacy

Příspěvek od Jan_Nehor »

Aroma:popelavé, lehce kouřové, po zvyknutí sladkost vanilka asladovitost a lehce alkoholová štiplavost
Chuť:lehká chuť, lehce kouřové, sladová chuť, lehoulicne pálivá, poté trocha čokolády a hodně do vanilky
Dozvuk:zpočátku mírně hřejivý, poté dlouhý sladký suchý kouř popelavý, sladké, lehce vanilkové v uplném závěru až zůstává nakyslá chuť
Body:77
Shrnutí: Lehká whisky, ne moc náročná, dobrá pro nastartování, ze sladových whisek spíše slabší, moc zábavy nenabízí, ale pro běžné popíjení akorát.
Odpovědět