GlenDronach 15 yo Moscatel Finish

Odpovědět
čolek

GlenDronach 15 yo Moscatel Finish

Příspěvek od čolek »

Obrázek
• GlenDronach 15y Moscatel Finish
• destilována v roce 1995, stočena do lahve v roce 2010
• zrání v sudech z evropského dubu a stařena v sudech po vínu odrůdy muškát
• 46 % alkoholu / 0,7 l
• limitovaná edice, max. 3240 lahví (přesný počet jsem nenašel)
Aroma:zavařované meruňky, broskvový kompot, ovocná karamela, ovoce nasáklé alkoholem, pomerančové sušenky v čokoládě
Chuť:vysoká sladkost, není cukrová (8 b)
Dozvuk:ovocná sladovost, kynutá buchta s meruňkami, hřejivý silný a dlouhý (8 b)
Shrnutí:Moc zajímavá kombinace sladkosti a "opilého" aroma, hodně hřejivá, čili spíš do zimy než jako letní whisky.
Body:83
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: GlenDronach 15 yo Moscatel Finish

Příspěvek od Hunter »

GlenDronach je hodně zajímavá palírna, aspoň pro mě.Jen jsem čekal industriálnější popis, ale u sladkého kousku je to obtížnější, já vím...tak aspoň industriálně laděšnou fotku, třeba maníka s rozbrušovačkou v pozadí, kusy panelu, jeřáb... No nic, já jen aby jste si všimli, že jsem po desetidenní pauze na fóru zase zpátky :D Jsem rád, že tu nějaké recenze přibyly.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: GlenDronach 15 yo Moscatel Finish

Příspěvek od Nethar »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/17052
Web:http://glendronachdistillery.com/products/moscatel15yo.php
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=glendronach
Aroma:dosti aromatická, zpočátku až částečně gumová; voní výrazně, ale není přehnaně sladká; kořenitost se skořicí; sušené meruňky
Chuť:hořkosladká, mírně ostře kořeněná
Dozvuk:nasládlé kakao, ořechy a ovoce
Shrnutí:nadprůměrný kousek, který si příliš nezahrává se zbytečnou sladkostí, ale sází na vcelku vkusnou hořkost a ojedinělé aroma
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: GlenDronach 15 yo Moscatel Finish

Příspěvek od Hunter »

Aroma:V přímém srovnání s BenRiach 18y Moscatel je o něco slabší a méně výrazná, ale přesto mazlivá, medová, kakaová.
Chuť:Oproti vůni o třídu dál, tak tady si pochutnám, krásně skořicová, dost nasládlá a kořenitá,s pěkně hřejivým dozvukem.
Shrnutí:Mohu jen litovat, že jsem měl jen jeden vzorek (díky Petře), tohle bych si rád vychutnal častěji a možná i skóre by šlo ještě výš při bližším seznámení...
Body:84
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: GlenDronach 15 yo Moscatel Finish

Příspěvek od Nethar »

Všechny vzorky by prostě měly mít aspoň ty 4 litry jako Really Big Peat ;-)
Króča

Re: GlenDronach 15 yo Moscatel Finish

Příspěvek od Króča »

Někdy na podzim jsem obdržel od Petra „sadu“ celkem deseti minivzorků whisky.. DĚKUJI..
začátkem února jsem se tedy pustil do jejich namátkového ochutnávání a koncem března bylo hotovo.. lahvičky byly popsány jen čísly a konkrétní seznam jsem měl k dispozici bokem na papírku, takže jsem testoval vždy na slepo.. jelikož se pomalu ale jistě blíží „okurková sezóna“, nastal čas doplňovat zápisky z chlastacího deníčku neboli „tasting book“ i sem na fórum.. když k tomu teď čtu předchozí recenze ostatních, jsem někdy mile překvapen ;)

Glendronach 15y Moscatel

Aroma:meruňkové vdolky s tvarohem, trochu lakovaného dřeva, sladkost postupně spíše pouťová-marshmallow
Chuť:na poprvé překvapil sladký sirup, pak už hořkosladké variace na suché téma
Dozvuk:typický dřevěný ocásek je doplněn o výborné žluté ovoce alá meruňky, ringle atd. - místy až marmeládové
Shrnutí:krásně voněla (vdolky), v chuti ztratila a ve finishi bavila (ovoce)..
koment:po ochutnání této whisky a BenRiach 18y Moscatel, chci zkusit další podobně stařenou.. tahle ovocná buchtovitost mi sedí a zřejmě pochází právě z těchto sudů
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: GlenDronach 15 yo Moscatel Finish

Příspěvek od joy »

Glendronach 15 yo Moscatel Finish

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/17052
Alkohol:46 %
Velikost:vzorek
Aroma:sherry, zlaté sultánky, citrusy, oříšky a ovoce
Chuť:obrovská porce ovoce, dub a lehká nakyslost
Dozvuk:dlouhý, sladkokyselkavý, ovocný
Shrnutí:Ochutnáno společně s dalšími Glendronachy (Marshala, Revival, 12 yo, CS batch 2)). Spolu s CS batch 2, nejlepší vzorky, CS 2 byla ještě o něco lepší
Odpovědět