Flor de Caña Grand Reserve 7 yo

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Flor de Caña Grand Reserve 7 yo

Příspěvek od Hunter »

Flor de Caňa je firma z Nikaraguy, založená v roce 1937 společností Compañía Licorera de Nicaragua.V překladu Flor de Caña znamená "květ cukrové třtiny".
Výrobní portfolio této značky se skládá z následujících produktů:
Limón (4 years white rum)
Extra Lite (4 years white rum)
Extra Dry (4 years white rum)
Gold (4 years)
Zeta (4 years)
Black Label (5 years)
Grand Reserve (7 years)
Centenario (12 years)
Centenario 21 Commemorative Edition (15 years, comes in porcelain bottle with 24k gold writing, cloth bag)
Centenario Gold (18 years)
Měl jsem k ochutnávce zakoupenou lahev Grand Reserve starou 7 let, která se u nás prodává asi za 390,-Kč.
Flor de Caňa 7y.jpg
Flor de Caňa 7y.jpg (13.87 KiB) Zobrazeno 6418 x
Rum se prodává v elegantní lahvi.Vyrábí se z melasy a sedm let zrání v dubových sudech o objemu 180 litrů, které byly předtím jen jednou použity, se projevilo pěknou mahagonovou barvou.
Web:http://www.flordecana.com/index.php
Aroma:Ve vůni dominuje alkohol, cítíte také trochu karamel.
Chuť:Na jazyku najdete jakousi máslová příchuť, opět karamel, snad i trocha papřovosti, bohužel pro mě, chuť celkově není ničím zajímavá, řekl bych až fádní a od sedmiletého rumu jsem opravdu čekal něco více.
Dokončení je alkoholově teplé, trochu kořenité.
Shrnutí:Suma sumárum se z tohoto kousku vyklubalo mé první rumové zklamání.
Hodnotím 65 bodů, nemůžu si pomoct, po lepší kvalitě se u této firmy budu případně muset porozhlédnout ve vyšší kategorii, třeba 12y za 745,-, nebo Gold 18 za 1333,-.
Body:65
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
nok

Re: Flor de Caňa Grand Reserve 7 yo

Příspěvek od nok »

na Flor de Caňa nemám zrovna dobré vzpomínky, jak je již popsáno, tak byl silně cítit alkoholem. Celkem silnej driják!
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Flor de Caňa Grand Reserve 7 yo

Příspěvek od Hunter »

Jsem rád, že to nebyl jen můj dojem,ale že mi to i někdo potvrdí, fakt jsem se na tenhle rum těšil, vše vypadalo nadějně, a pak takové zklamání...no nic, i to k tomu patří, o to větší radost, když narazíme na nějaký skvost :)
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Ghandimaster

Flor de Caña Grand Reserve 7 yo

Příspěvek od Ghandimaster »

To je zajímavé jak se na to každý dívá jinak a přitom všichni správně :)
Ale u mě je to možná tou nevysvětlitelnou slabostí pro tuhle značku
Flor de Cana 7.jpg
Naposledy upravil(a) Ghandimaster dne 18 zář 2015, 12:00, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Flor de Caña Grand Reserve 7 yo

Příspěvek od Hunter »

Přesně tak, není třeba se ohlížet na ostatní. Jdeš si svou cestou a tak to má být. Každý má jiný styl a odlišné preference. Důležité je, že Ti chutná a že jsi spokojený. A jinak máš ty recenze zpracované moc pěkně, chápu, že se ti s tím nechce přepisovat a dáváš sem jen odkazy.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Ghandimaster

Re: Flor de Caña Grand Reserve 7 yo

Příspěvek od Ghandimaster »

Díky. Chybí tu tlačítko "Like" abych nemusel psát tyto nicneříkající spamovací komentáře a budit dojem, že honím něco tak zbytečného, jako je počet příspěvků :shock:
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Flor de Caña Grand Reserve 7 yo

Příspěvek od joy »

Tapatalk ho ma ;)

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Flor de Caña Grand Reserve 7 yo

Příspěvek od tornado »

Flor de Caña Grand Reserve 7 yo.jpg
Flor de Caña Grand Reserve 7 yo.jpg (12.17 KiB) Zobrazeno 5400 x

Flor de Caña Grand Reserve 7 yo

Alkohol:40 %
Barva:
Web:http://www.flordecana.com/en/product/gran-reserva-7/
Velikost:vzorek 0,02 l z RumFestu 2017
Aroma:Lehké a nepříliš výrazné. Třtinový cukr, rozinky, stopa vanilky, opáleného dřeva a kokosu. Oproti verzi Añejo Clasico 5 yo je o malý krůček silnější a sladší. Po odstání se znatelněji nezmění.
Chuť:Trochu medově sladká. Smetana, stopa pepřové pálivosti a zelená třtina.
Dozvuk:Decentně zahřeje ústa. Špetka skořice, v úplném konci karamel a med.
Shrnutí:Lehčí, decentně pálivý. K objevování toho moc nenabízí, ale na nenáročné popíjení je OK. Pro mě nepatrně lepší než verze Añejo Clasico 5 yo.
dram
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 2
Registrován: 23 úno 2017, 11:54

Re: Flor de Caña Grand Reserve 7 yo

Příspěvek od dram »

Já se u tohoto rumu plně ztotožňuji s recenzí huntera, za mě taktéž malé zklamání, od 7yo jsem očekával nějakou, alespoň malou „přidanou hodnotu“, které jsem se bohužel v chuti ani vůni nedočkal. Snad jen ta máslovo smetanová příchuť která je pro mě příjemná i u některých whisek to trošku vylepšila. Myslím,že i za tuto částku lze zakoupit zajímavější rumík. :drool: Ve své podstatě to není špatné pití, ale nezaujalo ničím co by mě vedlo k nákupu další lahve... :doh:
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1093
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Flor de Caña Grand Reserve 7 yo

Příspěvek od Walter »

Web:http://www.flordecana.com/
RumRatings:https://rumratings.com/brands/409-flor- ... rva-7-year
Alkohol:40 %
Barva:
Původ:Nicaragua
Velikost:Miniatura o objemu 50 ml
BarCode:7431008108154
BottleCode:L: AM-109AE21GR/X
Aroma:Úvodem se připomíná mírně nasládlá zemitost. K dalšímu rozvoji vůně ovšem nedochází. Nos je třeba zanořit více do skleničky. Poté už lze dešifrovat jemnou sladkost medu a karamelu, která je protkána ostřejší kořenitostí s přiznávkou prostšího alkoholu. Tady také narážím na určitou poznámku dubového a cedrového dřeva.
Chuť:Jasná smetana, zbytky sušeného ovoce, následně se připojuje ostřejší koření a svěžejší alkohol (charakterově na pomezí mladého brandy a skotské míchané whisky). Výhodné je doušek chvíli poválet v ústech. Jen tak doceníte popsanou kombinaci.
Dozvuk:Dřevitý, lehce travnatý, kořenitý.
Shrnutí:Sice nejde o rum příliš vyzrálý, ale chuťově není vůbec špatný.
Odpovědět