Mortlach 14 yo 1997 DT Dimensions

Shargard

Mortlach 14 yo 1997 DT Dimensions

Příspěvek od Shargard »

Mortlach 1997 14 yo 46% Dimensions (Duncan Taylor)

Mortlach 1997 14 yo Dimensions Duncan Taylor.jpg
Aroma:Svěží karamelové, sladový ječměn, máslové sušenky, nedozrálé ovoce a troška alkoholivosti - velmi pěkné aroma, které potřebuje trocu času aby se ukázalo
Chuť:Výrazná počáteční sladkost je vystřídána kořením a sladovým ječmenem. Chutě jsou zároveň pěkně olejové - ač chuťový profil vypadá velmi stroze tak funguje až překvapivě dobře
Dozvuk:Delší, hřejivý, opět spousta sladového ječmene, koření a nedozrálého ovoce a sladkosti
Shrnutí:Tahle whisky potřebuje čas aby odhalila všechny svoje přednosti. Po prvním ochutnání vzorku jsem byl celkem zklamán, ale po dokončení jsem už měl výrazně lepší dojem z tohohle kousku. Popravdě jsem očekával onu hovězí chuť, silný masový vývar a kůží. Toho se mi nedostalo, ale whisky rozhodně kvalitní. Kdybych měl celou lahev a tím pádem dostatek času na prozkoumání, moje hodnocení by patrně bylo vyšší
84b
Naposledy upravil(a) Shargard dne 01 zář 2015, 11:43, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Mortlach 1997 14 yo 46% Dimensions (Duncan Taylor)

Příspěvek od Hunter »

Jé, na to se tak hezky kouká. To se hned pozná recenzent ještě ze staré školy, který navíc boduje!
To víš, tady se to hodně změnilo za těch pár let. Z našeho tvrdého jádra bodovačů jsme zbyli jako relikty starých dob asi jen dva nebo tři. Zdejší sluníčkoví recenzenti bodování zavrhli jako diskriminační, že prý jsme se vzhlédli v žebříčcích a vzhlížíme k nim jako k modle, k nepravému Bohu. Takže zavedli pravého Boha - nebodování, ke kterému teď s úctou vzhlížejí oni. Prý to tak nepošlapává důstojnost hůře hodnocených whisek. Představ si, že hodnotí jen slovně a to ještě tak, aby jsi ani nepoznal, jestli jim to chutnalo nebo né a aby se nějaké whisky nedotkli. No co ti budu povídat, byli jsme vytlačeni na okraj lidské společnosti, nakonec nás zavrhli i někteří z těch, co sami dříve bodovali, prý protože prozřeli.
Proto jsem rád, že jsi tu, Shargarde. Tebe mi snad seslalo samo nebe! :mrgreen:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Shargard

Re: Mortlach 1997 14 yo 46% Dimensions (Duncan Taylor)

Příspěvek od Shargard »

No koukal jsem na to. Boduji hlavně kvůli sobě a pochopitelně také pro čtenáře. Pouhý slovní opis je sice dobrý, ale jak sám dobře víš, stejné chutě u různých whisek nechutnají stejně a právě k tomu mi slouží bodové ohodnocení, kterého se nevzdám. Starého psa prostě novým kouskům nenaučíš. Čtenář si pak snadno udělá obrázek o mých chuťových preferencích a může je srovnat s jeho. Proto jsem taky rád, že nás ještě pár zbylo :lol: :lol: . Nebude trvat dlouho a vrátíme se na vrchol ;) . Jdu si nalít sklenku dobré skotské a rovnou ji oboduji :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Mortlach 1997 14 yo 46% Dimensions (Duncan Taylor)

Příspěvek od Hunter »

Tvá slova jsou jako balzám na mou duši, která tu musela dlouho snášet ústrky, opovržení a lidskou zlobu...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Mortlach 1997 14 yo 46% Dimensions (Duncan Taylor)

Příspěvek od salam15 »

Já nevěřím vlastním očím. Já až do teď myslel, že se tu na poli fóra vedla věčná relativně konstruktivní debata, a on Hunter musel snášet opovržení a lidskou zlobu. A ještě z toho vyjdu jako sluníčkář. Zdeňka Škromacha na vás :D

Odesláno z mého 2014813 pomocí Tapatalk
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Mortlach 1997 14 yo 46% Dimensions (Duncan Taylor)

Příspěvek od Hunter »

salam15 píše:Já nevěřím vlastním očím. Já až do teď myslel, že se tu na poli fóra vedla věčná relativně konstruktivní debata, a on Hunter musel snášet opovržení a lidskou zlobu. A ještě z toho vyjdu jako sluníčkář. Zdeňka Škromacha na vás :D

Odesláno z mého 2014813 pomocí Tapatalk
„Ezechiel 25:17. Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby. Požehnán buď ten, kdo ve jménu lásky a bodování vyvede slabé z údolí temnoty, neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí. A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny, kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry. A když uvalím svou mstu na tebe, seznáš, že jméno mé je Bůh…“
:lol:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Mortlach 1997 14 yo 46% Dimensions (Duncan Taylor)

Příspěvek od Nethar »

Shargarde nevěř tomu, my šikanujeme Huntera jenom proto, že je malý a slabý, s body to nijak nesouvisí :lol: Naopak každého s jeho přístupem respektujeme a jsme za všechny recenze rádi! Jak jsem hned pookřál, když vidím, že ti tento vzorek přišel stejně dobrý jako když sis dal před čtyřmi roky Edradour 12 yo 1997 Sassicaia SV nebo Glen Grant 1974 35 yo, to jsou kvalitativní srovnání whisek proti sobě, kterých bez bodů prostě nedocílíme! :twisted:

Hlavně piš dál, s body či bez nich, to je tvoje věc. Tvoje recenze nám zde každopádně moc chyběly, kolikrát jsme se bavili, kam ses nám poděl. Však i po těch letech jsi stále v první desítce s počtem recenzí na fóru. A budu teď pečlivě hlídat dymka.net, běda tobě, jestli tam budeš vkládat víc recenzí než sem :lol:

Opravdová moudrost je v poznání vlastní nevědomosti. (Sókratés)
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Mortlach 1997 14 yo 46% Dimensions (Duncan Taylor)

Příspěvek od salam15 »

To jsem netušil, že Hunter je i přispěvatelem na fórum kazatel.com a možná i zpovednice.cz :D

Odesláno z mého 2014813 pomocí Tapatalk
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Shargard

Re: Mortlach 1997 14 yo 46% Dimensions (Duncan Taylor)

Příspěvek od Shargard »

Spíš než dymka.net kontroluj gentlemensclub.cz ;) ;) :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Mortlach 1997 14 yo 46% Dimensions (Duncan Taylor)

Příspěvek od Nethar »

:law-policered: Dobrá, hlídám, diverzifikace podle různých webů ti nepomůže, sčítají se všechny články o doutnících a jejich poměr vůči recenzím whisky :lol:
Odpovědět