The Glenlivet 12 yo

Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

The Glenlivet 12 yo

Příspěvek od Nethar »


Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: The Glenlivet 12 yo

Příspěvek od Nethar »

http://www.theglenlivet.com/
glenlivet12.jpg
glenlivet12.jpg (24.54 KiB) Zobrazeno 13382 x
Króča

Re: The Glenlivet 12 yo

Příspěvek od Króča »

Tahle lahvinka byla moje úplně první single malt a v pravdě jsem z ní byl nejdřív trochu v rozpacích :oops: v současné době mám už za sebou 3 láhve téhle whisky a další (ještě neotevřená) mi stojí doma v baru :D vcelku "pokrok" na to, že jem si u první láhve myslel, že si tuto už víckrát nepořídím ;)
K dispozici mám pouze poznámky z oné první láhve, ale i tak zkusím dát dohromady nějaké hodnocení:
Aroma:náznak letního ovoce,jemná slanost a hlavně něco co bych přirovnal ke kvašeným žlutým jablkům
Chuť:jemná, lehce sladká, trocha meruněk, a opět kvašená jablka
Dozvuk:příjemně nasládle hřejivá, úplně na závěr trochu hořká.
Shrnutí:Po dalších zkušenostech (už nezapsaných) bych ve vůni odstranil onu zkvašenost (jablka ale zůstávají) a dále přidal typické Speyside ovoce a květinovost, které se prolínají i v chuti. Prvotní rozpaky postupně vymizely a z této lahve se vyklubala nenáročná, příjemná a lehce pitelná whisky nenásilného charakteru, která reprezentuje spíše nerašelinnou tvář skotské vody života..Bohužel poněkud plochý dojem.. Nejedná se sice o nějaký vyjímečný zážitek, ale i tak má v mém srdci (i v baru 8-) ) své místo.. rád bych v budoucnu okusil nějakého staršího brášku 8-)
Body:77
Naposledy upravil(a) Króča dne 18 lis 2011, 10:00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: The Glenlivet 12 yo

Příspěvek od Nethar »

Plně souhlasím s onou nenáročností - myslím, že to z Glenlivetu dělá ideální whisky na začátek, tedy v dobrém slova smyslu, je v ní co objevovat i později. Pokud vás tedy ale samozřejmě láká krásná ovocná vůně, nikoliv drsný jód a kouř, který Glenlivet opravdu nenabídne. Je to voňavé příjemné pití, pokud se nemýlím tak téměř neustále jedna ze tří nejprodávanějších skotských single maltek.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: The Glenlivet 12 yo

Příspěvek od Nethar »

Aroma:květinkovatý speysidek v celé své síličce ;) broskve, meruňky, pomeranče, medová sladkost, vanilka, ptáčci venku zpívají a tohle k tomu voní nádherně
Chuť:bohužel pro mě zástupce skupiny whisek, co tak nádherně voní, až musejí jako voňavka i chutnat, takže hořkost, co mi kazí zážitek
Dozvuk:když se jazyk vzpamatuje, máme tu jemně hřejivý, příjemný a vcelku dlouhý květinově karamelový dozvuk
Shrnutí:čuchat Glenlivet, pít Laphroaig a nechat v sobě doznívat Talisker - takovou whisky mi konečně někdo namíchejte!
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: The Glenlivet 12 yo

Příspěvek od Radek »

Celkem dobrá whisky, kterou si jsem ochoten občas koupit. Je pravda, že jsem tedy spíš fanda Macallanu (a tedy medově pomerančového charakteru) než Glenlivetu (citrónově travního)... ale pro zpestření, proč ne. I cena je celkem ucházející (tedy mam dojem, už jsem ho dost dlouho nekupoval). A musím souhlasit s tím, že je to ideální whisky pro seznámení se single malt (rozhodně bych jí doporučoval spíš než Glenfiddich - kterej mě opravdu neoslovil) pokud tedy nejsi zastáncem názoru že nejlépe naučíš někoho plavat tak že ho hodíš do vody (v tom případě bych doporučil Talisker).
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Króča

Re: The Glenlivet 12 yo

Příspěvek od Króča »

Do vody bych kde koho rozhodně neházel.. kdežto do whisky bych hodil rád spoustu lidí.. přeci jen.. voda je pro přežití důležitější ;)
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: The Glenlivet 12 yo

Příspěvek od Radek »

Aroma:čerstvě rozkvetlá louka
Chuť:citrón, různé druhy trav, nezralá jablka
Body:80
Ohledně The Glenlivetu musím přiznat že už jsem ochutnal povícero kousků (21yo atp.) a nějak výrazněji mě neutkvěli v paměti, z čehož usuzuji že se jejich charakter věkem až tak nemění.... v dané souvislosti to ale znamená že je nejsem schopen ohodnotit.

Jo a ještě drobnost
Za ten úvod toho klipu bych Nethara rád nominoval na nějakýho toho Oskara :D
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: The Glenlivet 12 yo

Příspěvek od salam15 »

Pro mne je Glenlivet ve své základní verzi příjemné pití, které neuchvátí, ale neurazí.
Aroma:vanilka, broskve, důrazná ale přitom jemná vůně (21 b)
Chuť:jemná květinová chuť přecházející v hořkost (19 b)
Dozvuk:tabák (ovšem tím myslím chuť ostávající v ústech po dobrém doutníku) (22 b)
Shrnutí:příjemná whisky, bez slabších míst ale i bez výrazných vrcholů (20 b)
Body:82
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Króča

Re: The Glenlivet 12 yo

Příspěvek od Króča »

Po poctivém přechutnávání jsem poupravil svoje hodnocení v původním příspěvku mírně dolů (ze 79 na 77) ;)
Odpovědět