Metaxa

Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Metaxa

Příspěvek od Nethar »

Kdyz je teda to leto, venku vedro, tak se dotykam slunce a piju Metaxu. Protoze tenhle retezec mi vyhledavac na foru jeste nenasel, tak vkladam jen tak pro uplnost a jiste vasi vasnivou debatu :-)
Wiki píše:K výrobě Metaxy se používají sluncem vysušené vinné hrozny tří druhů, které se destilují a zrají minimálně tři roky v dubových sudech, počet let je na lahvích označen počtem hvězdiček. Po skončení procesu zrání se destilát míchá s archivními ročníky muškátových vín a tajnou směsí řeckých bylin. Tato směs pak ještě půl roku zraje. Tím se výrobní proces liší od postupů používaných u brandy. Obsah alkoholu se pohybuje kolem 38 %.
Ja osobne tohle moc nemusim, takze se nebudu moc rozkecavat o vuni a chuti, vsak to asi vsichni znate. Mam uz dost dlouho rozpitou 5hvezdickovou, pro srovnani muzu nekdy nacnout miniaturku, na ktere je 12*.
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Metaxa

Příspěvek od Jerry1 »

Mně moc chutná 7*, její cena je jen o trochu vyšší než u 5*, ovšem kvalitativní skok je znatelný.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Metaxa

Příspěvek od Hunter »

Když se kámošovi narodil kluk, tak jsme to zapíjeli 5* a nebylo to špatné pití, ale zlatá košer slivovice od Jelínka to stejně vyhrála...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Króča

Re: Metaxa

Příspěvek od Króča »

Já zase raději tu 5* než 7*.. ta 7* mi přišla už moc sladká a sirupovitá.. takové tekuté hašlerky či co :think:
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Metaxa

Příspěvek od Jerry1 »

Chutnal jsem i Metaxa Private, móóóc velká dobrota, ale bohužel tady ta cena už stoupá (podle mě) nepřiměřeně ke kvalitě.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Metaxa

Příspěvek od Nethar »

Tak jsem se dnes dostal k tomu srovnání 5* a 12*.
Zatímco 5* je tak nějak mírně nahořklá, nebo jak tomu mám říkat, tak 12* mi přijde už po napití jemnější, více hebká, je to moc milé, dále ale i sladší. Komu sladkost vyhovuje, bude spokojen, mně už ale přijde dost přehnaná, i když je to lepší než ten divný ocas u 5*. No vítěz je u mě 12*, ale nějak přesvědčující to není (hehe, to bude asi typický příklad rouhání) a Metaxu vyhledávat v čisté podobě nadále nebudu. Ve flašce mám stále ještě asi třetinu zbylou, tak možná zkusím s tím tonikem (další rouhání?), když to oni sami doporučujou, i když na toho mám nejlepší vzpomínky s Beefeaterem :-P (konec rouhačského příspěvku)
JohnnieWalker
New-make
New-make
Příspěvky: 54
Registrován: 23 led 2013, 21:39

Re: Metaxa

Příspěvek od JohnnieWalker »

Ahoj. Nevite, proc na oficialnich ceskych strankach http://metaxa.cz/ neuvadeji trihvezdickovou? Zkousel ji nekdo? Jak dopadla v porovnani s peti, sedmi, dvanacti hvezdickovyma?
V posledních letech jsem za láhev žádné whisky nezaplatil více než 199,- větší cenu prostě nemá, vzhledem k faktu, že je to vlastně jen alkohol nacucaný dřevem a kvalitní vodku koupím půl litru za 100, dva litry DOBRÉHO vína za 120,- (špatného i za 40,-).
Uživatelský avatar
Duthoron
Znalec
Znalec
Příspěvky: 765
Registrován: 27 kvě 2013, 21:15
Bydliště: Varnsdorf

Re: Metaxa

Příspěvek od Duthoron »

Metaxu občas můžu, dokonce ji mám raději než burbony. Tří * mi ale přijde jako takový hospodský chlast, nejlepší poměr ceny a výkonu má pro mě 7*.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Metaxa

Příspěvek od salam15 »

Tří hvězda je jako hotel stejného počtu hvězd. Vyspat se v tom dá, ale kdovijak na to vzpomínat nebudeš a budeš se snažit, aby sis příště mohl dovolit něco lepšího.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Metaxa

Příspěvek od Kobalt »

To se za tu *** stydí? Když neni ani na anglických ofiko stránkách... Nevybavuju si ani, že bych ji v posledních letech kdekoliv viděl, všude je teď základ 5*.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Odpovědět