Imperator Single Grain

Whisky z našich luhů a hájů
nok

Imperator Single Grain

Příspěvek od nok »

Slyšeli jste někdy o české Single Grain Whisky Imperator? Já jí dnes viděl prvně na slevy-sleva.cz, kde jí nabízí (jakože výhodně) tři láhve za 907 kč. Na etiketě není uvedeno stáří, tak se nejspíš nebude jednat o velkou kvalitu. Ostatně samotný jejich recept na kvalitu říká vše...

Recept na zvýšení vitality:

Do sklenice vhoď 3 kostky ledu, nalej velkého panáka whisky Imperator, dolej malým panákem medoviny ( pravé medoviny bez příchutí ) - krátce zamíchej a užívej co hrdlo ráčí ...
(zdroj: http://www.capnito.cz/cs/specialni-akce ... d=86f6784d)



odkaz:
http://www.distillerygrange.eu/imperator/
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Single Grain Whisky Imperator

Příspěvek od Hunter »

Na první pohled mi to celé přijde jako mystifikace, minimálně kvůli tomu, co prezentují na fotkách jako svou palírnu, podle sudu a destilačních kotlů je to Auchentoshan.Stejná fotka je na wikipedii: http://en.wikipedia.org/wiki/Auchentoshan_Distillery Takže první dojem z toho je, že se jedná buď o podvod, nebo vtípek? Ovšem podle ARESu má provozovatel opravdu živnostenský list i na destilaci, rektifikaci a míchání lihovin. A je hlášen u Celního úřadu Jihlava jako plátce SPD od 26.11.2010, to je zajímavé. Ovšem o kvalitě si myslím své, když foto palírny použijí "vypůjčené", a ještě tak amatérským způsobem, že na fotce nechají vidět nápis Auchentoshan.Zkusím ještě prověřit další údaje, když něco zjistím, napíšu...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Single Grain Whisky Imperator

Příspěvek od Hunter »

Takže jsem zapátral a výsledek je tento: Po právní stránce je vše v naprostém pořádku, firma je registrovaná, nemusíte se bát falešných kolků, ovšem to povídání kolem tohoto výrobku je trochu přibarvené a snaží se budit dojem něčeho lepšího. Výroba v unimobuňce, zapomeňte na dubové sudy z Francie, při výrobě jsou používány, podle velmi důvěryhodného zdroje, takzvané chipsy, což jsou jakési hobliny z dubového dřeva.Obdobný postup se používá i u výroby barikovaných vín, není to nic závadného, chutná to podobně,ale je to levnější než užití sudů. Troufám si tedy tvrdit, že i ty fotografie sudů nebudou původní, ale stažené někde z netu.Víc se mi vypátrat nepodařilo, snad vám to takhle stačí.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Króča

Re: Single Grain Whisky Imperator

Příspěvek od Króča »

:shock: :shock: :shock:
prostě dobrá práce 8-)
nok

Re: Single Grain Whisky Imperator

Příspěvek od nok »

:D No jo, nápisu na sudu jsem si ani nevšiml. Já z toho čichám pěknou ostudu! :-D
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Single Grain Whisky Imperator

Příspěvek od Jerry1 »

Nehledě na to, že když si dáte vlastnosti fotky, tak tam ten Auchentoshan je taky pěkně vyveden.
Shargard

Re: Single Grain Whisky Imperator

Příspěvek od Shargard »

No to se zase nějaký český chytrák snaží dělat z lidí blbce a nejhorší na tom je, že se určitě někdo chytí. Možná, že vyrábí jakýsi destilát, ale pochybuju že se tomu dá říkat whisky. O kvalitě se snad ani nemá cenu bavit.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Single Grain Whisky Imperator

Příspěvek od Hunter »

Psal jsem sice výše, že po právní stránce je vše v pořádku, ale to jsem měl na mysli ve vztahu ke spotřební dani z lihu a kolkování. Ovšem co se týká ochrany spotřebitele, tak použití falešných fotek je minimálně klamání spotřebitele, tam už by to bylo na nějaký podnět pro Českou obchodní inspekci. Dál je otázka, zda se tento nápoj vůbec může jmenovat "whisky", tam už by to bylo spíš pro Státní zemědělskou a potravinářskou inspekci (SZPI je organizační složka státu, která je přímo podřízená ministerstvu zemědělství. Je orgánem státního dozoru zejména nad zdravotní nezávadností, jakostí a řádným označováním potravin). Pokusím se ještě zjistit, jestli nějaký český zákon řeší, co smí a co nesmí být označováno jako whisky.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Single Grain Whisky Imperator

Příspěvek od Hunter »

Tak vyhláška Ministerstva zemědělství č. 45/2000 Sb. definuje whisky takto:
whisky neboli whiskey - destilát vyrobený destilací obilné nebo kukuřičné zápary nebo zápary ze směsi obilí a kukuřice, vzniklé zcukřením zesladovaného nebo nezesladovaného obilí nebo kukuřice nebo jejich směsi, diastazou sladu, s přídavkem nebo bez přídavku přírodních enzymů, a následným kvašením účinkem kvasinek, a který zrál minimálně tři roky v dřevěných sudech o objemu nejvýše 700 litrů,
a dále se píše v §18 odstavec 3:
Výrobek lze označit jako a) whisky nebo whiskey směsnou nebo blended whisky (whiskey), pokud se jedná o whisky vyrobenou smísením dvou nebo více polotovarů whisky, které splňují podmínky podle § 16 písm. v); jako sladovou nebo malt whisky (whiskey) je možno označit whisky vyrobenou pouze ze zesladovaného obilí nebo kukuřice, b) "Bourbon", pokud se jedná o whisky vyrobenou ve Spojených státech amerických podle příslušných předpisů,

Dle mého názoru tak s největší pravděpodobností, blížící se téměř jistotě, výrobce označuje svůj výrobek Imperator jako whisky neprávem...
Tolik pro dnešek právní poradna tohoto fóra. ;)
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Leviathan

Re: Imperator Single Grain

Příspěvek od Leviathan »

Možná to nepatří úplně do tohoto vlákna, ale koukejte na tohle http://www.la-vin.cz/destilaty:s:402#product
Odpovědět