Smooth Ambler Contradiction

Americké pití
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Smooth Ambler Contradiction

Příspěvek od Nethar »

Dnes jsem si dal souboj dvou vzorků :-) (déjà vu?) Tentokrát jsem se podíval do mé oblíbené Ameriky (pro nováčky: vtip k popukání). Jim Beam Devils Cut a Smooth Ambler Contradiction Bourbon, testovány vůči sobě naslepo.
Smooth Ambler je mix dvou whiskEy - mladého pšeničného bourbonu a staré žitné. A je docela drahej.
Jim Beam Devils Cut je zase nějakej marketingovej ksindl. Angel's share je to, co se při zrání ze sudů vypaří. Devil's Cut je zase naopak to, co se do sudu vcucne, taky ztráta. Géniové u Jima Beama přišli na to, jak tuhle část ze sudu dostat. Nevím, jestli to ohoblovali nebo co, každopádně jsem to začal, aby mě ty kecy neovlivnily, číst až po degustaci, a můžu říct, že už nemám chuť to dočíst, protože to jsou beztak žvásty, příští edice bude Jim Beam Angels Share, což bude andělský podíl seškrabaný ze stropu skladiště nebo tak něco.
Recenze jsou, jak už jste asi pochopili, neprofesionální, protože jsou proti bourbonům zaujaté.
contradiction.jpg
contradiction.jpg (9.72 KiB) Zobrazeno 3836 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/61333
Web:http://smoothambler.com/
Barva:
Alkohol:50 %
Velikost:vzorek
Naslepo:naslepo ze dvou
Aroma:Velký ovan té amerikánské vanilky. Sladké maršmelouny narvané do pozadí i omotané kolem popředí. Trochu ostře štiplákový, ale vylézá z toho i koření, které v kombinaci s předchozími tóny navozuje dojem vánočního čehosi. Asi takových těch typických českých Vánoc, jak sedíte s bourbonem u krbu, čekáte na Santa Clause a z kuchyně se line vůně pečeného krocana. Je to hodně sladké a nacházím i tóny sladké sladkosti.
Chuť:Johohou, Santa Clausi, nevím, který má kolik, ale tohle je silné, děti, to doma nezkoušejte. Dřevitě ostré, vanilka.
Dozvuk:To já fakt nemusím, tady už to není sladká vanilka, která by se ještě dala, ale umělohmotná dřevitost. Hořká.
Shrnutí:Trochu mi vrtalo hlavou, jestli to je vlastně dobré nebo špatné, jestli to mám doporučit milovníkům Amériky, protože na tu vůni se dá zvyknout, když se dá pít Amaretto a Magistr Dark, že jo, ale pak jsem se poprve napil, resp. polknul. Fuj to je hnus. Johohou.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Smooth Ambler Contradiction

Příspěvek od salam15 »

Sladké maršmelouny narvané do pozadí? Jak sakra tohle voní? A jak to, že ty to víš? No nic, já jsem tolerantní.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Smooth Ambler Contradiction

Příspěvek od Radek »

Vzpomínám jak používal v ložnici Charlie Harper (z Dvou a půl chlapa) malinovou marmeládu.......
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Botana

Re: Smooth Ambler Contradiction

Příspěvek od Botana »

A voni to tam asi fakt pijou :o a dětem mezitím dávaj horkou čokoládu s marshmallow :shock:, aby jim to nebylo líto:
marshmallow_hot_chocolate.jpg
Odpovědět