Mícháte?

Obecně o whisky, z čeho a jak pít, apod.
Rog
Znalec
Znalec
Příspěvky: 500
Registrován: 15 srp 2014, 12:42
Bydliště: Košice

Re: Mícháte?

Příspěvek od Rog »

Takže vačšinou klasika, whisky, med (hnedý cukor), citrón, škorica a horúca voda.
Skúšal niekto nejaké varianty? Javorový sirup, iné korenie (badyán, anýz... :think: ), miesto vody zaliať čajom...?
Počasie sa zlepšilo, takže to asi odložím, momentálne som si dal IPU od Primátora ;) .
Króča

Re: Mícháte?

Příspěvek od Króča »

Karkade,štáva z citrónu, blended whisky, lžička třtinovéh cukru, kus celé skořice a horůůůcááá voda..mňam :D
Rog
Znalec
Znalec
Příspěvky: 500
Registrován: 15 srp 2014, 12:42
Bydliště: Košice

Re: Mícháte?

Příspěvek od Rog »

Tak úspešne popíjam svoj prvý pokus. Ballantines finest, trochu citrónovej šťavy, čajová lyžiška medu a mletá škorica. Zaliate horúcou vodou. Dá sa to, škorica tomu pekne pomáha, citrónu mohlo byť viac :think: , ale nad čím laborovať ;) .
Vďaka za podnety!

A karkade nepoznám - doplním vzdelanie, vyzerá to zaujímavo aj samo o sebe.
Króča

Re: Mícháte?

Příspěvek od Króča »

Karkade=ibišek.. má to intezivní (skoro až brutální) červenou barvu a chutná to podobně jako šípkový čaj, ale více sytě a jakoby s trochou citronu..taková příjemně nakyslá chuť.. já v tom navíc cítím ještě trošku zatuchlosti, což mám rád (vivat Jura a Ledaig) ;) s medem a zázvorem naprosto super podzimní čaj...taky by to mělo mít hóóódně vitaminu C..měl bys to bez problémů sehnat v každé trochu normální čajovně :) zalej to horkou vodou, ale ne zas moc, protože Céčko nemá velkou teplotu údajně rádo ;)
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mícháte?

Příspěvek od J.K.Ch »

Vzal jsem dve lahve, ktere mi nesedly: Brucanero (moc sladke) a Cameron Brig (nudna a nahorkla). A smichal je 1:2. Cameron Brig bylo vice, aby byla omezena sladkost. A hle, vysledek byl o dost lepsi, nez je jakakoliv z komponent.

Cameron Brig uspesne omezila sladkost a Brucanero zase zakrylo horkos a vythrlo Cameron Brig ze sparu nudnosti teto grain whisky.

Asi whirum nebo rumsky.

Omlouvam se za bezdiakriticky text.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Mícháte?

Příspěvek od salam15 »

Věřím, že místní diabetici se na tebe nebudou dívat příliš diakriticky :-)
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
buddha.ps
New-make
New-make
Příspěvky: 201
Registrován: 06 led 2017, 11:20

Re: Mícháte?

Příspěvek od buddha.ps »

Kilchoman Sanaig je na mňa moc suchý a popolový. Old Pulteney 12 yo zase neznesiteľne hrozienkovo sladký. Ale v kombinácii 1:1 skvelé, sladká hlinená rašelina s trochou popolu. A obe fľaše sú veľmi rýchlo na dne.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Mícháte?

Příspěvek od salam15 »

Já tuhle míchal SMWS Linkwood (Most Luscious Remedy) zrajícím v sudu po PX, který nějak nemůžu dopít, se Smokehead Rock Edition II a výsledek byl skvost :-D
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
ktulu
New-make
New-make
Příspěvky: 123
Registrován: 03 pro 2017, 19:32
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Mícháte?

Příspěvek od ktulu »

Pro případ ztroskotání nosím u sebe malou, cestovní placatku, kam tedy přelévám jen ty "druhořadé" levné whisky. Kvůli odstranění zásob jsem namíchal 1:1 Grant´s s Bushmill´s Original...takže blend na druhou. Bushmill´s Grantku zjemnil...výsledný blend byl pitelný, nedráždil v krku a trochu se tam i rýsovaly nějaké dřevově-sherryové (pa)chutě. Tento blend je možná lepší, než každá z těch dvou samostatných.
Per aspera ad astra.
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Mícháte?

Příspěvek od josé »

na konci letošního WLP jsem ještě oběhal stánky a nechal si nalít všechny panáky za proškrtnutá okýnka v programové brožurce a slil si je do malé petky na cestu domů do vlaku. výsledek nebyl vůbec špatný. sladší nedominantní kouřovka s kapkou sherry ovocnosti.
recept není tajný, sešlo se to následovně:
2x Ardbeg An Oa
2x Tullamore XO Caribbean Rum
1x GM Lasanta
1x JW Red Rye Finish
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Odpovědět